Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  «До останнього подиху тримали оборону»: у Кривому Розі, за підтримки Ради оборони міста відкрили одразу 8 меморіальних дощок на честь мужніх воїнів – випускників Криворізької гімназії №118

  17 Квiтня 2024, 15:30 Поділитися ОФІЦІЙНО

  На фасаді гімназії у Саксаганському районі, де свого часу навчались Захисники, встановлено пам’ятні дошки на честь Максима Гончара, Сергія Брикайла, Антона Чебручана, Сергія Баранька, Олега Пашка, Сергія Лізака, Владислава Козлова та Івана Соя. Біля закладу зібралися рідні, друзі, побратими, вчителі та учні гімназії, керівництво Ради оборони міста, щоб віддати шану полеглим Героям, покласти квіти та вклонитись за їх подвиги.

  «До останнього подиху тримали оборону»: у Кривому Розі, за підтримки Ради оборони міста відкрили одразу 8 меморіальних дощок на честь мужніх воїнів – випускників Криворізької гімназії №118

  Борко Олена, мати полеглого воїна Івана Соя сказала: «Іван добровільно пішов до війська 25 лютого 2022 року. Його 60 піхотна бригада гнала ворога від Кривого Рогу та звільняла Херсонщину. Також, він боронив країну на Бахмутському напрямку. А загинув він 24 листопада 2023 року на Харківському напрямку, Куп’янський район. Сьогодні всім хлопцям, які навчалися у цій школі, встановлюють дошки, в пам’ять про них та їх подвиги. Це, дійсно, герої, хоробрі та відважні хлопці... Хай всі сини вертаються живими до своїх матерів додому!». 

  Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул зазначив: «Імена цих Героїв відзначені не лише на меморіальних дошках, а й у наших серцях. Їх жертви нагадують нам про необхідність боротьби за свободу та незалежність України. На стінах гімназії розміщено 8 дощок, що вшановують пам'ять восьми випускників, які віддали життя в російсько-українській війні. Місто завжди пам'ятатиме всіх Героїв, які склали голови у боротьбі з агресором. Ми зробимо все, щоб пам'ять про них жила вічно. А їх сім'ї завжди будуть оточені підтримкою, турботою та увагою. Для нас важливий кожен ветеран, кожен Захисник. Це - велика, комплексна робота, якою місто займалося і буде займатися. Слава нашим Героям!». 

  У Кривому Розі з 2014 року проводиться системна та масштабна робота з підтримки ветеранів та їх сімей. З початку повномасштабного вторгнення її було розширено. У рамках нової ветеранської політики – політики Героїв - додаються й напрямки допомоги, як прямої матеріальної, так і з психологічної та соціальної адаптації ветеранів. Протягом 2014-2023 років з бюджету міста на соціальну підтримку ветеранів та членів їх сімей спрямовано вже понад 1,3 млрд грн. Це - прямі виплати із міського бюджету. 100 тис. грн сім'ям загиблих військовослужбовців і щомісячні виплати членам сімей військовослужбовців, які загинули або зникли безвісти у розмірі прожиткового мінімуму, та інші види допомоги. У 2024 році міським бюджетом також передбачається 65 млн грн на пряму соціальну підтримку військовослужбовців та сімей загиблих Захисників і Захисниць України, учасників бойових дій. Ще один важливий напрямок - робота Офісу "Я-Ветеран". У Кривому Розі він був створений одним із перших в Україні. За принципом "єдиного вікна" в Офісі можна отримати 605 видів різних послуг. З моменту відкриття Офісу - з червня 2023 року його фахівцями надано понад  9000 різних послуг ветеранам та їхнім родинам. 217 об’єктів підприємницької діяльності міста надають за карткою «Я-Ветеран» знижки від 5% до 42%. Вже видано ветеранам та їх сім'ям понад 3 822 таких карток. Інші напрямки допомоги - це створення Інституту помічників ветеранів, безкоштовний відпочинок для дітей у комунальному таборі у лісі, видача продуктових наборів декілька разів на рік, лінія психологічної підтримки, підтримка ветеранського спорту та багато іншого. У цьому відношенні, як і у допомозі у забезпеченні військових на фронті, Кривий Ріг є одним з лідерів в Україні. Кривий Ріг перший в Україні, ще у 2016 році, відкрив пам’ятник на честь учасників російсько-української війни. Наразі, встановлено вже 7 пам’ятників та пам’ятних знаків. Вже встановлено 354 меморіальних дощок на честь загиблих земляків - і буде встановлено кожному. Коштом міського бюджету вже встановлено 231 меморіальну дошку на честь загиблих земляків, 123 - встановлені за позабюджетні кошти. До кінця місяця буде встановлено ще 62 дошки.

  Максим Гончар – солдат, у 2020 році брав участь у бойових діях під час операції обʼєднаних сил (OOC). У 2022 році вступив у Харківський військовий інститут, але так про це і не дізнався. Сергій Брикайло - старший сержант, командир механізованого взводу механізованої роти механізованого батальйону, ветеран АТО, у 2015 році був мобілізований, служив на Донеччині та Луганщині. Антон Чебручин – солдат, під час виконання завдань за призначенням в ході ведення бойових дій в районі населеного пункту Марʼїнка Донецької області загинув 1 грудня 2022 року. Сергій Баранько - молодший сержант, загинув 10 жовтня 2022 року біля міста Купʼянськ, Харківської області при захисті Батьківщини. Олег Пашко – солдат, під час ведення бойових дій поблизу населеного пункту Красна Гора, Донецької області загинув 12 січня 2023 року. Сергій Лізак - 5 квітня 2022 року, під час повномасштабної агресії рф проти України, було призвано до лав ЗСУ, як вже досвідченого солдата. Ніс службу стрільцем 3-го відділення 2-го стрілецького взводу 17-ї стрілецької роти 4-го стрілецького батальйону військової частини 3052 Національної Гвардії України. Владислав Козлов – старший солдат, 25 лютого 2022 року мобілізували до лав ЗСУ. Був штурмовиком. Іван Соя - з початку повномасштабного вторгнення взяв до рук зброю. Служив у 96 окремому батальйоні та 60 піхотній Інгулецькій бригаді. Брав участь у звільненні Херсонщини, тримав на собі стіни Бахмуту, останнім часом перебував на харківському напрямку.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #воїни
  • #меморіал
  • #рада оборони
  • #пам'ять
  • #зсу