Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  В пам’яті назавжди – у Кривому Розі, за підтримки Ради оборони міста, відкрили меморіальну дошку на честь мужнього земляка Миколи Бондаренка, який віддав життя за свободу та незалежність України

  15 Березня 2024, 12:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  На фасаді будинку у Покровському районі, де проживав старший солдат, командир мінометного розрахунку Микола Бондаренко, встановлено пам’ятну дошку на його честь. Біля будинку по вулиці Світальського зібралися рідні, друзі та побратими Миколи, керівництво Ради оборони міста щоб віддати шану полеглому Герою, покласти квіти та вклонитись за його подвиг.

  В пам’яті назавжди – у Кривому Розі, за підтримки Ради оборони міста, відкрили меморіальну дошку на честь мужнього земляка Миколи Бондаренка, який віддав життя за свободу та незалежність України

  Микола Бондаренко загинув 26 квітня 2022 року на Донеччині. Йому було лише 23. Героя нагороджено нагрудним знаком «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня та орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

  Валентина Бондаренко, мати полеглого воїна: «Дуже важко підібрати слова, коли війна забрала найдорожче … У Колі було ще стільки мрій. Був справедливим, амбітним, дорослим не по роках хлопцем, мав свою власну думку, любив спорт та психологію. Ще у 2021 році він говорив, що буде повномасштабна війна, але ми не могли в це повірити. Розуміла, що син одразу піде на війну. 23 лютого Микола пішов до військкомату і вже 25 лютого поїхав у «гарячі» точки фронту. Жодного разу він не жалівся про те жахіття, що бачив. Біля нашого будинку перейменували вулицю на його честь. Дякую всім, хто підтримав нашу пропозицію! Тепер він житиме в назві вулиці, а з меморіальної дошки буде щодня проводжати та зустрічати мешканців цієї вулиці, на якій він теж прожив всі свої 23 роки. Микола віддав своє життя, аби ми жили в мирній та незалежній Україні. Вічна слава всім Героям! Та низький уклін тим, хто продовжує боронити кожен сантиметр нашої землі».

  Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул зазначив: «Сьогодні сумний день для нашого міста. День жалоби по загиблим унаслідок ворожого ракетного удару 12 березня. День, коли ми відкрили ще одну меморіальну дошку на честь загиблого на фронті земляка-Героя. Але водночас сьогодні й день гордості, бо сьогодні День Українського Добровольця. Наші мужні воїни відстоюють незалежність та мирне майбутнє України. Часто ціною власного життя роблять все можливе, щоб вигнати російських нелюдів з нашої з рідної землі, щоби ворог ніколи більше не обстрілював наші мирні міста.

  Микола Бондаренко, на честь якого встановлено пам’ятну дошку, був саме добровольцем. Йому було лише 23 роки, він працював на шахті, але пішов боротися з ворогом. 26 квітня 2022 року він загинув на Донеччині, на одному з найважчих напрямків фронту – Авдіївському. Тому сьогодні і його день – День Добровольця. Місто завжди пам’ятатиме Миколая і всіх Героїв, які склали голови у боротьбі з агресором. Ми зробимо все, щоб пам’ять про них жила вічно. А їх сім’ї завжди будуть оточені підтримкою, турботою та увагою. Для нас важливий кожен ветеран, кожен Захисник. Це - велика, комплексна робота, якою місто займалося і буде займатися. Слава нашим Героям!».

  Кривий Ріг перший в Україні, ще у 2016 році, відкрив пам’ятник на честь учасників російсько-української війни.
  Наразі, встановлено вже 3 пам’ятника та 4 пам’ятних знаки. Іменами полеглих Героїв вже названі 25 вулиць, у тому числі і на честь Миколи Бондаренка. Ще понад 40 об’єктів - вулиць, площ, парків було названо на честь військових частин, які захищали Кривий Ріг та Україну. Вже встановлено 254 меморіальні дошки на честь загиблих земляків - і буде встановлено кожному.

  Коштом міського бюджету вже встановлено 134 меморіальних дощок на честь загиблих земляків, ще 120 встановлені за позабюджетні кошти.

  У Кривому Розі з 2014 року проводиться системна та масштабна робота з підтримки ветеранів та їх сімей. З початку повномасштабного вторгнення її було розширено. У рамках нової ветеранської політики – політики Героїв - додаються й напрямки допомоги, як прямої матеріальної, так і з психологічної та соціальної адаптації ветеранів. Протягом 2014-2023 років з бюджету міста на соціальну підтримку ветеранів та членів їх сімей
  спрямовано вже понад 1,3 млрд грн. Це - прямі виплати із міського бюджету. 100 тис. грн сім’ям загиблих військовослужбовців і щомісячні виплати членам сімей військовослужбовців, які загинули або зникли безвісти у розмірі прожиткового мінімуму, та інші види допомоги.

  У 2024 році міським бюджетом також передбачається 65 млн грн на пряму соціальну підтримку військовослужбовців та сімей загиблих Захисників і Захисниць України, учасників бойових дій.

  Ще один важливий напрямок - робота Офісу «Я-Ветеран». У Кривому Розі він був створений одним із перших в Україні. За принципом «єдиного вікна» в Офісі можна отримати понад 600 видів різних послуг. З моменту відкриття Офісу - з червня 2023 року його фахівцями надано 7 177 різних послуг ветеранам та їхнім родинам. В офісі «Я-Ветеран» Захисники та члени їхніх родин можуть також отримувати безкоштовні кваліфіковані юридичні послуги. Вже надано 155 консультацій. Майже 200 об’єктів підприємницької діяльності міста надають за карткою «Я-Ветеран» знижки від 5% до 42%. Вже видано ветеранам та їх сім’ям понад 3 300 таких карток.

  Інші напрямки допомоги - це створення Інституту помічників ветеранів, безкоштовний відпочинок для дітей у комунальному таборі у лісі, видача продуктових наборів декілька разів на рік, лінія психологічної підтримки, підтримка ветеранського спорту та багато іншого. У цьому відношенні, як і у допомозі у забезпеченні наших військових на фронті Кривий Ріг є одним із лідерів в Україні.
   
  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #захисник
  • #меморіал
  • #рада оборони
  • #пам'ять