Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: «У Криворізькому ботанічному саду разом з ветеранами висадили Калиновий гай – на знак пам’яті та шани за полеглими Героями»

  16 Квiтня 2024, 15:00 Поділитися

  У рамках нової ветеранської політики – політики Героїв, за підтримки Ради оборони міста комплексно впроваджуються заходи, спрямовані не лише на соціальну підтримку учасників бойових дій, але й їх реабілітацію, як медичну так і психологічну. Своєрідним об’єднуючим заходом стала спільна справа - висадка Калинового гаю у ботанічному саду.

  О

  Ініціатори акції – Рада оборони міста, Криворізький ботанічний сад та КП «Сервісний офіс «Ветеран».

  Для створення калинового гаю обрали затишний куточок, всього було висаджено 20 кущів калини. Разом із ветеранами участь у створенні нової, затишної зони відпочинку для захисників та їх родин взяв голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

  «Пам'ять про Героїв завжди живе і в наших серцях, житиме і в цьому гаю, і в пам'ятниках, і в назвах вулиць, і в меморіальних дошках, які ми встановлюємо в місті. А для ветеранів та їхніх сімей життєво потрібні увага та підтримка. І це не лише матеріальна допомога, яку, звичайно, ми теж надаємо. Дуже важлива психологічна та фізична терапія. За останні 2 роки дуже добре себе показала арт-терапія, також ми організували заняття спортом, танцями, плаванням, «VETERANS FAMILY GAMES», навчання ветеранів війни професіям в IT-індустрії та ще багато заходів. Зараз і новий напрямок – садова або Garden-терапія. Дякую за підтримку нашому чудовому Ботанічному саду! Ми й надалі допомагатимемо всім, хто захищає нашу Батьківщину», – сказав Олександр Вілкул. 

  «Команда «Кривий Ріг. Нескорені», учасники бойових дій постійно відчувають підтримку рідного міста. У цьому сезоні у нас були ігри спортивні в містах Дніпро, Одесі, Чернігові. Я дуже пишаюся, що сьогодні наша команда зібралася разом на такий захід - неспортивний, духовний, патріотичний. Мої друзі, родина, обов’язково будуть приїздити до чудового калинового гаю»,- поділився враженнями капітан криворізької команди «Нескорених» Валерій Катькін. 

  В. о. директора Криворізького ботанічного саду НАН України Людмила Бойко сказала: «Цей захід досить символічний - відбувається саме навесні, з надією на Перемогу. Калиновий гай - символ нашої України, ми дуже хотіли, щоб його висадили ветерани. Зараз розгортаємо програму по роботі із ветеранами. Плануємо низку заходів. Це і малювання, у нас є гарні колекції бузку, півонії, ірису. Крім того, буде відкрито куточок «Як пахне спокій» – локація, де будуть зібрані рослини, як деревні так і трав’янисті, вдихаючи запах яких людина емоційно та психологічно розвантажується. Зараз вдосконалюємо ділянку, висаджуємо рослини. Буде у нас ландшафтний дизайн - це і спілкування з людьми під час якого розповідатимемо як працювати з тими чи іншими рослинами, деревами. З радістю запрошуємо ветеранів та їх родини до нашого Ботанічного саду!». 

  Довідково: У підтримці ветеранів Радою оборони міста у Кривому Розі проводиться нова ветеранська політика – політика Героїв. Це прямі виплати з міського бюджету ветеранам та сім'ям загиблих Героїв (це і 100 тис. грн сім'ям загиблих військовослужбовців, і щомісячні виплати членам сімей військовослужбовців, які загинули або зникли безвісти у розмірі 1 прожиткового мінімуму, та інші види допомоги). Це максимальна допомога в наданні послуг через офіс «Я-Ветеран» (надано вже понад 8700 послуг ветеранам та членам їхніх сімей), і створення Інституту помічників ветеранів, безкоштовні юридичні консультації, безкоштовний відпочинок для дітей у комунальному таборі у лісі, 217 об’єктів підприємницької діяльності міста надають за карткою «Я-Ветеран» знижки від 5% до 42%, та багато іншого.

  Реалізується новий проєкт – «Навчання ветеранів війни не інженерним професіям майбутнього» – сучасним, потрібним на ринку праці професіям в IT-індустрії. Це пілотний проєкт для України. Навчання для ветеранів російсько-української війни – безкоштовне.

  Також надається психологічна підтримка, можливість безкоштовно відвідувати заняття плаванням та тренування і змагання з інших видів спорту, організовані навчання танцям, є можливість і займатися малюванням, отримувати арт-терапію і ще багато заходів.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #рада оборони
  • #зсу