Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Мартін Єґер, керівництво Кривого Рогу та Ради оборони на робочій зустрічі обговорили взаємодію та питання розвитку міста

  30 Листопада 2023, 12:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  Завдяки заслуженій довірі Кривий Ріг продовжує співпрацю та реалізацію спільних проєктів із міжнародними партнерами, розробляються і проєкти на майбутнє. Мартін Єґер разом з в.о. міського голови Юрієм Вілкулом та головою Ради оборони міста Олександром Вілкулом обговорили питання розвитку Кривого Рогу в умовах війни та перспективи двостороннього співробітництва.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Мартін Єґер, керівництво Кривого Рогу та Ради оборони на робочій зустрічі обговорили взаємодію та питання розвитку міста

  Кривий Ріг з Німеччиною пов’язують давні партнерські зв’язки. Місто ефективно співпрацює з Генеральним консульством Федеративної Республіки Німеччини, Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та Українським фондом соціальних інвестицій за різними міжнародними проєктами у сфері медицини, освіти, підтримки та соціальної адаптації внутрішньо-переміщених осіб.
   
  Голова ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул підкреслив: «Завдяки відкритості, прозорості, чіткому виконанню всіх домовленостей наше місто за багато років отримало заслужену довіру міжнародних партнерів. Завдяки цьому, навіть зараз, у найскладніших умовах війни, ми реалізуємо спільні проєкти. Наприклад, з Європейським банком реконструкції та розвитку продовжуємо реалізацію проєкту з термомодернізації 36 закладів освіти. У партнерстві з фондом ЮНІСЕФ, який допоміг ресурсами (80% коштів дає ЮНІСЕФ, 20% – кошти міста), працюємо над проєктом зі збільшення водозабору з Карачунівського водосховища - переключення магістральних водогонів на подачу води з Карачунів до тих районів, які раніше забезпечувалися водою з Південного. Ці та багато інших проєктів дуже важливі для нашого міста та всіх його мешканців.

  Я ще раз від імені всіх криворіжців дякую нашим міжнародним партнерам, особисто Надзвичайному та Повноважному Послу Федеративної Республіки Німеччина в Україні Мартіну Єґеру за співпрацю та довіру до нашого міста. Упевнений - усі намічені плани та проєкти будуть реалізовані».
   
  Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина Мартін Єґер зазначив: «Ситуація в місті для нас цікава. Я дуже радію тому, що у вас зараз існує партнерство з Дуйсбургом. Якщо є такі міцні інтереси економічні, тоді таке партнерство може дуже добре функціонувати! Зараз існує багато зв’язків між різними містами і за нашим розумінням, все це дійсно працює. Мені було також приємно почути, що ви вдало співпрацюєте з GIZ і Міністерством  внутрішніх справ Німеччини». 
   
  Важливим є партнерство з містами Німеччини. У лютому 2023 року було укладено угоду про Солідарне партнерство між містами Кривий Ріг та Дуйсбург. Проєкт орієнтований на створення житла для тимчасового проживання переміщених осіб і ремонт об’єктів соціальної сфери. 
   
  В. о. міського голови Юрій Вілкул сказав: «Важливим для нас є питання трансформації економіки. Ми залучаємо до процесу трансформації міжнародних експертів та консультантів.
  На старті пілотного проєкту було підписано Меморандум про співпрацю із Фондом Ганса Зайделя, та німецьким Фондом підтримки будівельної галузі. Дослідження про перспективи регіонального розвитку та інновацій у Кривому Розі базувалися, насамперед, на результатах дослідження про регіональний економічний розвиток регіону Інгольштадт (Федеративна Республіка Німеччина), що за своїм історичним розвитком та моноструктурою є дуже схожим з Кривим Рогом. Також, ми розпочали процес розробки Програми комплексного відновлення Криворізької міської територіальної громади, яка міститиме низку проєктів, спрямованих на ліквідацію наслідків ракетних обстрілів на об’єктах критичної інфраструктури та житлових будівлях. Наразі, ведемо переговори з підприємствами Саксонії для спільної реалізації проєктів відбудови».
   
  У співпраці влади міста з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ в 2015 році у Тернівському районі побудовано транзитне містечко модульного типу для проживання внутрішніх переселенців. По галузі освіти: відремонтовані школи №20, 1, 58, 76, 11; проведена реконструкція та повністю підготовлено навчальні приміщення для Донецького юридичного інституту МВС України та Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського; для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами підготовлено команди тренерів та педагогів; придбано 10 сенсорних кімнат для 10 закладів загальної середньої освіти та обладнання для Інклюзивно-ресурсного центру №1. У межах ініціативи «Школа: партнер майбутнього», що з 2018 року реалізується Міністерством закордонних справ Федеративної республіки Німеччина, вчителі з Кривого Рогу проходять курси підвищення кваліфікації в Німеччині, а учні старших класів – стажування в німецьких школах. У червні 2023 року проведено навчання для працівників дитячих просторів та передано на заклади меблі, іграшки, канцтовари, побутову та цифрову техніку для обладнання приміщень дитячих просторів. У сфері охорони здоров’я: завдяки співпраці з GIZ більше 700 медичних працівників пройшли тренінги з надання первинної медичної допомоги, відремонтована міська лікарня №10.

  У партнерстві з Українським Фондом Соціальних Інвестицій допомогу за кошти Німецького банку розвитку KfW виконано:
  - реконструкцію першого поверху гуртожитку та побудовано 17 - одно- та двокімнатних квартир, в т.ч. 2 квартири для осіб з інвалідністю, що дало змогу забезпечити житлом внутрішньо переміщених осіб;
  - ремонт дошкільного закладу освіти в КЗ ДНЗ №255 (ясла-садок).

  - капітальний ремонт приміщення двох амбулаторій загальної практики сімейної медицини (на загальну суму майже 17,2 млн грн.).

  Заплановано ремонт кардіологічного відділення КП «Криворізька міська клінічна лікарня №2» КМР вартістю 32,5 млн грн.

  На сьогодні виконуються ремонтні роботи клініко-діагностичної лабораторії інфекційної лікарні №1. Для вирішення житлових питань переселенців у листопаді 2022 року підписано Меморандуми у рамках яких буде проведена реконструкція будівель за адресами: вул. Кропивницького, 63-А та по вул. Туполєва.

  Також, у Кривому Розі за підтримки німецького фонду GIZ відкритий перший в Україні Кризовий центр для жінок, які постраждали від домашнього насильства.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг