Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: «Наші поважні студенти Університету третього віку доводять, що навчатися і розвиватися можна у будь-якому віці. І місто завжди підтримає соціальні проєкти  важливі для цих людей»

  29 Листопада 2023, 12:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  З 2018 року у Кривому Розі стартував проєкт «Університет третього віку» - соціальна програма для людей похилого віку, яку започаткував Костянтин Павлов. Випускниками університету стали  понад 1,5 тисячі  криворіжців. Після перерви, пов'язаної з пандемією та війною, у 2023 році соціальний проєкт, за підтримки фонду Олександра Вілкула «Українська Перспектива», відновив роботу.

  О

  Відповідно до можливостей та інтересів відвідувачів, які стали студентами Університету, їх об’єднують у групи та навчають різноманітним дисциплінам. На заняття університету третього віку в терцентр Центрально-Міського району завітав голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.
   
  «Люди поважного віку, які своєю працею будували та розвивали Кривий Ріг, у цей зовсім непростий час заслуговують на нашу турботу, допомогу та підтримку, щоб довше залишатися сучасними та активними. Тому, ми продовжуємо соціальні проєкти, які потрібні людям. Одним із таких проєктів є «Університет третього віку», який відновив свою роботу з першого вересня. Загалом, «студентами університету» в цьому році стали 200 містян пенсійного віку. Студенти займаються по єдиній навчальній програмі, з обов’язковим викладанням початкової інформатики. Для цього навчальні аудиторії забезпечені необхідною кількістю ноутбуків та планшетів. Крім того, для здобувачів освіти пропонують навчальні заняття з 7 предметів. І це ще не все. З’явилися нові курси, такі як скандинавська ходьба та хореографія. Їх слухачі Університету відвідують з великим задоволенням. Адже, отримувати нові знання та вміння ніколи не пізно», - зазначив О.Вілкул.
   
  На базі територіального центру Центрально-Міського району «Університет третього віку» працює з 2018 року. За цей період 164 студенти пройшли навчання та отримали дипломи. З 14 вересня 2023 року розпочалась нова хвиля навчання для 25-ти студентів. У навчальній програмі 13 навчальних тижнів, 52 години навчальних занять та 7 предметів: рідної мови, інформації з правознавства, практичної психології, здорового способу життя, інформатика, тощо.
   
  «Немає нічого важливішого, ніж отримувати нові знання, цей процес має бути нескінченним. І аж ніяк не залежати від віку. Для проведення занять у нашому терцентрі створені комфортні умови - облаштовані класи, придбано 12 ноутбуків, облаштований та забезпечений обладнанням тренажерний зал. Для скандинавської ходьби та спортивних занять використовується паркова зона біля терцентру. Нашим слухачам дуже подобається відвідувати заняття, адже це розширює коло їх спілкування і вони отримують нові знання. Головне в такий час спілкуватися і не залишатися на самоті. Крім того, хочу зазначити, що «Університет третього віку» дає людям реальну можливість, не витрачаючи власних коштів, пізнавати комп'ютерний світ та інші предмети. І не відставати у цьому від своїх дітей і онуків», - сказала директор територіального центру соціального обслуговування Центрально-Міського району Світлана Гугуєва.
   
  Цей курс закінчується 25 грудня. В наступному році буде новий курс – 400 студентів, Вже зараз можна записуватись на наступний рік у терцентрах та виконкомах за місцем проживання.

  Ірина, студентка Університету третього віку зазначила: «Вважаю, що такий  університет дуже корисний. Адже  сюди приходять люди, яким вже  60+. Тут навчають інформатиці, а це у сучасному світі вкрай потрібно. Особисто я прийшла, щоб вдосконалити знання з української мови. Та, найголовніше це - спілкування  один з одним,  обмін думками, нові знайомства! Нам тут комфортно та цікаво».

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #пенсіонери