Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Ю. Вілкул: «Задля поліпшення умов перебування дітей, викладачів та вихователів та заощадження енергоресурсів в Кривому Розі триває термомодернізація освітніх закладів міста»

  13 Жовтня 2023, 15:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  Заходи тривають в рамках реалізації інвестиційного проєкту «Підвищення енергоефективності громадських будівель» у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку. Всього до проєкту включено 36 бюджетних закладів, серед яких  школи, дитячі садки та мережа позашкільної освіти.

  Ю

  В. о. мера Юрій Вілкул провів робочу нараду щодо робіт з енергоефективності в одній із гімназій та перевірив хід вже виконаних робіт.

  Криворізька гімназія Саксаганського району - один з цьогорічних об’єктів з термомодернізації та підвищення енергоефективності. В закладі планується встановити індивідуальний тепловий пункт, замінити радіатори та трубопроводи опалення, старі дерев'яні вікна й вхідні двері.

  В.о. мера, Юрій Вілкул зазначив: «Для нашого міста надзвичайно важливими є питання скорочення витрат на теплопостачання шляхом проведення енергозберігаючих заходів на об’єктах комунальної власності. Наразі у місті реалізується проєкт з підвищення енергоефективності громадських будівель, у рамках якого зараз в роботі 7 закладів, це – школи, ліцеї та дитячі садочки. Хочу зазначити, що усі роботи на об’єктах спрямовані на підвищення комфортних умов перебування наших дітей, викладачів та вихователів, крім того, це зменшення оплати за енергоносії та тепло й можливість зекономлені кошти спрямувати на модернізацію теплогенеруючих підприємств та розвиток інфраструктури нашого міста».

  Андрій Яблоков, начальник відділу впровадження енергоефективності в громадських будівлях КП «Кривбастеплоенерго» сказав::»Цей об’єкт увійшов до лота №1. Тут передбачена часткова термомодернізація: встановлення та монтаж індивідуального теплового пункту, заміна вікон та дверей на металопластикові, повна заміна система централізованого опалення  та утеплення будівлі. Рівень енергоефективності після закінчення термомодернізації буде  26% від базового рівня споживання, який встановлено на цей об'єкт. У натуральних показниках це складає десь півмільйона гривень в цінах на теплову енергію».

  Проєкт «Підвищення енергоефективності громадських будівель» передбачає два рівні реновації – підвищення енергоефективності будівлі.
  До першого увійшли 17 об’єктів (16 дитячих садочків та природничо-науковий ліцей) на яких будуть проводити поглиблені заходи з підвищення енергоефективності. А саме: утеплення конструкцій будівель, заміну вікон і дверей на енергоефективні, встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) з погодним регулюванням теплоносія, а також додаткові енергозберігаючі заходи. На інших 19 об’єктах (17 гімназій, ліцеїв та шкіл, 1 садок та клуб «Юний авіатор») проведуть встановлення ІТП, заміну старих дерев'яних вікон та дверей.

  Разом з тим, місто зацікавлене у залученні й інших інвестиційних ресурсів задля підвищення енергоефективності будівель бюджетних закладів. Одними із привабливих для міста механізмів залучення інвестицій є кошти приватних інвесторів (енергосервісних, без залучення додаткового фінансування з бюджету міста.

  Так, за програмою енергосервісної компанії ЕСКО попередньо відібрано 15 об’єктів охорони здоров’я (лікарні), які будуть запропоновані потенційним енергосервісним компаніям.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #школа
  • #тепло