Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  У Кривому Розі міська влада за участі Save the Children та БФ «Слов’янське серце» реалізує проєкт підтримки малого бізнесу

  10 Жовтня 2023, 12:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  У рамках проєкту буде надано 120 грантів по 2500$ (у гривневому еквіваленті) криворіжцям, які хочуть розпочати власний бізнес або отримати підтримку для розвитку існуючого. Термін реалізації проєкту – вересень-грудень 2023.

  У Кривому Розі міська влада за участі Save the Children та БФ «Слов’янське серце» реалізує проєкт підтримки малого бізнесу

  У рамках проєкту на першому етапі бажаючі отримати гранти реєструвались на сайті міжнародної гуманітарної організації Save the Children. Всього від Кривого Рогу було подано близько 500 заявок. Фахівці міжнародної організації відібрали 150 заявок. З 9 по 14 жовтня 2023 року у рамках проєкту учасники, чиї заявки були відібрані, пройдуть тренінг для отримання практичних знань з написання бізнес-планів. Після цього криворіжці оформлять свої заявки у бізнес-плани, а міжнародні експерти оберуть переможців, які отримають фінансування.

  В рамках проєкту також буде проводитись моніторинг з метою підтвердити належне використання грантів та оцінити результати діяльності та прогрес у розвитку бізнесу. Моніторинг передбачає перевірку квитанцій, оцінку якості пропонованих товарів чи послуг, проведення інвентаризації та аналіз записів про продажі та доходи.

  Сергій Мілютін, заступник міського голови Кривого Рогу підкреслив, що для міської влади та Ради оборони Кривого Рогу під керівництвом Олександра Вілкула підтримка малого та середнього бізнесу в рамках диверсифікації економіки є одним із стратегічних напрямків роботи. «Так, Кривий Ріг – найбільший промисловий центр України. Але зараз, в умовах війни, дуже важлива підтримка саме малого бізнесу та самозайнятості. Тому міська влада залучає наших міжнародних та українських партнерів для того, щоб підтримати цей напрямок. Наразі ми реалізуємо проєкт спільно з британським фондом Save the Children та БФ «Слов’янське серце». В його рамках криворіжці отримають знання – яким чином розпочинати свій бізнес та отримають фінансову підтримку у виді грантів», - зазначив Мілютін. 

  Дмитро Горбачов, представник благодійного фонду «Слов’янське серце» сказав: «Зараз ми відкриваємо тренінги підтримки для малого бізнесу, пов’язані з самозайнятістю. Ми надаємо фінансову допомогу для жителів. Це пілотний проєкт для України, який починає стартувати саме у Кривому Розі. Найголовніше, що люди можуть отримати з проєкту – це знання, а згодом буде надана допомога для власного бізнесу – до 2500 доларів. Основний посил заходу – привернути увагу до підтримки підприємництва. Хочу подякувати міській владі за величезну підтримку на всіх етапах цього проєкту».

  Михайло, учасник тренінгу сказав: «Зараз дуже важливо, що міська влада допомагає малому бізнесу. Я – студент, живу з бабусею і дідусем, тож, для мене дуже важливо отримувати стабільний дохід. Я – вчитель, володію англійською, німецькою та арабською мовами і допомагаю людям їх вчити. Але хочу, щоб це було офіційно і я був кращим в своїй справі. Тому прийшов сюди, щоб мені дали цей поштовх, а я вже сам далі розвивався». 

  «Робимо усе можливе для того, щоб люди мали можливість заробляти та розвивати свій власний бізнес, навіть в умовах війни», - сказав заступник міського голови Сергій Мілютін. 

  Зокрема, у Кривому Розі в рамках підтримки малого та середнього бізнесу міська влада знизила вдвічі розмір орендної плати за користування нерухомим майном в об’єктах комунальної власності. За рахунок цього вони заощадили 23,5 млн грн за 2022 - вересень 2023 року. 

  Окрім того, для підтримки роботи малого та середнього бізнесу в умовах війни міська влада допомагає підприємцям отримати мікрогранти від «Ощадбанку» в рамках урядового проєкту «єРобота». Для отримання цього мікрогранту підприємці мають звернутися до міського Центру зайнятості, виконкомів в районних у місті рад або відділень «Ощадбанку». За умови створення двох робочих місць підприємці мають можливість отримати 250 тис. грн, при більших проєктах – сума обговорюється в «Ощадбанку» індивідуально. Завдяки цьому з липня 2022 по вересень 2023 року вже 85 підприємців Кривого Рогу отримали гранти від держави на суму 32,7 млн грн та створили 202 нових робочих місця.
   
  Також Управління розвитку підприємництва міськради проводить інформаційно- роз’яснювальну роботу щодо законодавства, організації роботи бізнесу різних напрямків та проєктну підтримку малого та середнього бізнесу. 

  В рамках співпраці міської влади та міжнародних організацій, підприємці можуть отримати гранти на розвиток бізнесу від Mercy Corps, IOM, USAID, EU4BUISNESS та інші.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг