Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: «Місто технічно на 100% готове до початку опалювального сезону»

  12 Жовтня 2023, 09:30 Поділитися ОФІЦІЙНО

  Проведена величезна робота з підготовки котелень, мереж, а також зміцнення критичної інфраструктури та посилення готовності  до можливих блекаутів.

  О

  Паспорти готовності отримали 100% об'єктів соціальної сфери, 100% медичних закладів, 100% об'єктів освіти та культури, житловий фонд також готовий до прийому тепла.  Підприємствами теплопостачання підготовлено 98 котельних, 76 тепло-розподільчих пунктів,  замінено понад 8 км теплових мереж, відновлено майже 26,5 км теплової ізоляції, виконано ремонт 29 котлів. 

  Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул провів виїзну нараду з питання підготовки об’єктів теплогенерації до зими.

  Велика робота проведена на одній із котелень у Тернівському районі, яка опалює близько 200 будинків, 7 дитячих садочків, 7 шкіл та один заклад охорони здоров’я.  За рахунок коштів інвестиційної програми КП «Криворіжтепломережа» виконано реконструкцію обладнання з заміною існуючих насосних агрегатів з впровадженням автоматизованої системи теплопостачання за допомогою частотних перетворювачів для керування роботи  двигунами  котлових, мережних, підживлювальних і рециркуляційних насосів та вентиляторів і димососів на котельні. Завдяки цьому вартість зекономленої електроенергії впродовж опалювального сезону становитиме 7 млн 700 тис грн. Економія електроенергії  за  опалювальний період становитиме 1 млн 369 кВт.

  Олександр Вілкул зазначив:«Це вже буде друга наша з вами зима в умовах воєнного стану. Усвідомлюємо всі ризики, розуміємо небезпеку. Тому все, що залежить від міста - комунальних підприємств, служб, виконано для того, щоб розпочати без збоїв опалювальний сезон. Зараз завершується наладка технологічного обладнання, перевірка приладів обліку, а також роботи на мережах, необхідність проведення яких додатково виникла після виконання гідравлічних випробувань. Тому, технічних питань, пов’язаних з початком опалювального сезону, не повинно бути.

  Але, ми всі розуміємо, що ми живемо в умовах воєнного стану і ситуація будь-якої миті може змінюватися, тож маємо бути  готовими до  будь-яких викликів.  Безумовно, ми не можемо вплинути на ситуацію в енергетиці та на відключення світла, але робимо все можливе, щоб підготуватися до блекаутів. Всі теплові котельні комунальної «Криворіжтепломережі», які можуть працювати від генераторів, у цьому році дозабезпечені резервними джерелами живлення на 100%. Залишаються декілька котелень, але це - питання часу. Також усі превентивні заходи, які необхідно було виконати для фізичного захисту своїх об’єктів, комунальні підприємства виконали. Це і встановлення біг-бігів, і габіонів, і мішки з піском та інші заходи. Крім того, нашими комунальними підприємствами виконується робота і щодо зміцнення державних об’єктів критичної інфраструктури».

  Кривий Ріг готовий розпочати опалювальний сезон. До лікарень, шкіл, дитячих садків, соціальних закладів подача тепла поступово розпочнеться 16 жовтня. Подача тепла в житловий сектор, відповідно до чинного законодавства, розпочнеться, коли середньодобова температура протягом трьох днів буде нижчою за +8 градусів.

  В цілому, на об'єктах інфраструктури (лікарні, дитячі садочки, пункти незламності, об’єкти водоканалу та інші заклади) встановлено майже 1000 генераторів різної потужності, ведеться підготовка зимової спецтехніки, посипкового матеріалу, створений резерв з палива для генераторів та багато іншого.

  Олександр Єрін, головний інженер КП «Криворіжтепломережа» сказав: «На сьогодні   підприємство у повному обсязі готове до опалювального сезону. Теплові мережі заповнені.  Ми провели випробування теплових мереж в роботі з допомогою включення насосів, без розпалювання».

  Одним із важливих напрямків роботи є посилення готовності міста до можливих блекаутів. Як і торік, у кожному районі працюватимуть Пункти незламності - Їх чисельність буде збільшено. Якщо минулого року працювало 120 пунктів, то зараз готуються до роботи більше 200 Пунктів. У них буде все необхідне для тимчасового перебування криворіжців під час тривалого відключення електроенергії чи тепла: встановлені генератори, теплові гармати, є питна та технічна вода, ковдри, гарячий чай, їжа швидкого приготування, медичні аптечки, акумуляторні ліхтарі. Крім того, 58 Пунктів незламності, які працювали  торік  (і відкриються  з 1 листопада) у закладах освіти та культури, обладнані системами супутникового інтернету «Старлінк» із додатковим обладнанням для сталої роботи від генераторів. Цьогоріч з міського бюджету були виділені кошти і зараз проходить закупівля «Старлінків» для ще понад 80 Пунктів незламності у закладах освіти та культури. 

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #опалювальний сезон