Ю. Вілкул: «У найскладніших умовах повномасштабної війни продовжуємо зміцнювати базу наших медзакладів. Триває робота з будівництва кисневих станцій, що є необхідними у лікуванні хворих на COVID та наданні допомоги пораненим»
Для забезпечення криворіжців якісним медичним обслуговуванням міська влада продовжує залучати кошти на придбання нового сучасного медичного обладнання, медикаментів, засобів індивідуального захисту, модернізації амбулаторій. Також триває реалізація проєкту з реконструкції централізованого постачання кисню у закладах охорони здоров’я. Наразі, кисневі станції повністю змонтовані у лікарнях №16, 1, інфекційній. На різних етапах роботи у лікарнях №№ 10, 5, 17, 3. Всього передбачено встановити додаткових 1 600 точок централізованого киснепостачання.
25 жовтня в. о. міського голови Юрій Вілкул провів виїзну робочу нараду щодо реалізації проєкту будівництва кисневих станцій на базі опорних лікарень, які надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID.
«Продовжуємо займатися медичними питаннями. Завдяки проведеній роботі, під час першої хвилі коронавірусу ми розгорнули понад 1800 ліжок. І практично 100% вони були забезпечені кисневими концентраторами. Більшість концентраторів придбані за кошти місцевого бюджету. Згодом Кабінетом міністрів була прийнята Постанова про те, що лише медзаклади, забезпечені поточним киснем (не концентраторами), мають право надавати допомогу хворим на COVID. Тому, ми розпочали активну роботу над оснащенням кисневими станціями наших лікарень. Для цього були залучені бюджети всіх рівнів. Завдяки цій роботі 60-70% ліжкового фонду буде забезпечено поточним киснем. Це повністю забезпечить потреби лікарень».
Юрій Вілкул провів нараду з медиками першої міської лікарні, де встановлено кисневу станцію. З початку пандемії на коронавірусну хворобу у цьому медзакладі було розгорнуто 120 ліжок для хворих на COVID-19. Тут пролікувалося понад тисячі криворіжців. Майже 90% хворих потребували кисневої терапії. Із загальної кількості хворих, понад 100 пацієнтів перебували на апараті штучної вентиляції легенів. На теперішній час розгорнуто 30 ліжок для COVID хворих. Загалом, на сьогоднішній день кисневу терапію в медзакладі можуть отримувати близько 180 пацієнтів.
Також очільник міста провів нараду в інфекційній лікарні міста.
«Зараз в нашому закладі встановлена киснева станція для безперебійного забезпечення медичним киснем лікувального семиповерхового корпусу та відділення анестезіології й інтенсивної терапії. Потужність 205 точок з киснем, дозволяє одночасно забезпечити різний об’єм кисню в залежності від потреб пацієнтів. В подальшому планується встановити кисневу станцію для забезпечення киснем лікувального чотириповерхового корпусу, в якому на теперішній час триває ремонт. Тобто усі ліжка в закладі 100% будуть забезпечені централізованим медичним киснем, а це – 280 точок», – сказала в. о. директорки інфекційної лікарні Олена Партоєва.
Крім лікування хворих на COVID-19, кисневі станції в умовах війни виконують багато важливих функцій.
«Наше місто прифронтове. Кожного дня у наших лікарнях надається медична допомога хворим не лише з інфекційними хворобами, а й військовим, пораненим, постраждалим від бойових дій мирним громадянам, а також пацієнтам з хронічними хворобами та іншими патологіями, а тому забезпечення лікарень киснем є надважливим», - підкреслив Юрій Вілкул.
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу».