Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О.Вілкул: «Капремонт ЛОР-відділення в «тисячці» – ще один крок до поліпшення якості надання медичної допомоги криворіжцям та модернізації міських лікарень. Тепер стоїть завдання в найкоротші терміни оснастити Центр сучасним обладнанням»

  13 Жовтня 2021, 13:04 Поділитися ОФІЦІЙНО

  Для розвитку та модернізації медицини міська влада виділяє кошти з міського бюджету та залучає бюджети всіх рівнів. Так, в партнерстві з компанією «АрселорМіттал Кривий Ріг» виконано повне оновлення ЛОР-відділення в лікарні №2.

  О

  Капремонт Центру хірургічної отоларингології та щелепно-лицевої хірургії (ЛОР–ЩЛХ Центр) в рамках меморандуму про соціальну співпрацю було розпочато у квітні цього року. Центр - структурний підрозділ лікарні, яка є опорною для надання пацієнтам послуг спеціалізованої та високоспеціалізованої стаціонарної допомоги, а також амбулаторної спеціалізованої допомоги у режимі 24/7 Дніпропетровського шпитального округу. Відділення розраховано на 30 ліжок і має змогу надавати допомогу пацієнтам не тільки Кривого Рогу, а й усієї Дніпропетровської області.

  Голова Громадської ради міста Олександр Вілкул разом з гендиректором ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо та керівництвом «тисячки» ознайомилися з готовністю Центру та якістю проведених робіт.

  О.Вілкул підкреслив: «Капремонт ЛОР-Центру в «тисячці» – ще один крок до поліпшення якості надання медичної допомоги криворіжцям та модернізації міських лікарень. Така галузь, як охорона здоров’я, потребує серйозних асигнувань, й міська влада виділяє на це кошти з міського бюджету, хоча з 2020 року лікарні повинні фінансуватися НСЗУ, а також активно залучає інвестиції різних рівнів. Це дуже важливий медичний об’єкт. Тепер стоїть завдання в найкоротші терміни оснастити Центр сучасним обладнанням. Головний результат – люди матимуть змогу лікуватися в сучасному ЛОР-Центрі».

  Для подальшого оснащення відділення планується придбання сучасного медичного обладнання та меблів медичного призначення: ЛОР-комбайна з відеоендоскопічною системою та ЛОР-кріслом, освітлювача, пересувного бактерицидного опромінювача, УФ-камери ПАНМЕД.

  В.о. головного лікаря Криворізької міської клінічної лікарні №2 Олена Климович сказала: «Проведений ремонт приміщень та обладнання Центру хірургічною й лікувальною технікою нового покоління у повному обсязі дозволить значно поліпшити умови надання медичної допомоги населенню не тільки нашого міста, а й Дніпропетровської області. Більше того, буде вирішено створення мультидисциплінарної команди з технічними можливостями нового рівня для надання медичної допомоги при захворюваннях і травмах щелепно-лицевої ділянки за новою медичною спеціальністю, яка зараз створюється в Україні - щелепно-лицева хірургія».

  Мауро Лонгобардо, генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг» зазначив: «Як найбільша компанія у Кривому Розі, ми вважаємо, що наше зобов'язання - бути партнером цього міста. Цього року ми підписали Меморандум про соціальне партнерство з адміністрацією міста Кривого Рогу. І ми виконуємо свої зобов’язання. У 2021 році компанія виділить 100 мільйонів гривень на соціальні проекти у Кривому Розі. Один з них – це масштабний ремонт цього ЛОР-центру. Враховуючи важку ситуацію через пандемію, ми переконані, що повинні зробити свій внесок у розвиток охорони здоров’я у Кривому Розі. Я хотів би, щоб наші співробітники жили у комфортному місті з хорошими лікарнями та привабливими міськими вулицями».

  Криворізька міська клінічна лікарня №2 надає багатопрофільну ургентну допомогу жителям, й місто всіляко підтримує медзаклад. Щороку з міського бюджету виділяються кошти для людей з проблемами нирок на перитонеальний діаліз - 1 млн грн. Коштом місцевого бюджету проведено реконструкцію приміщень, де встановлено ангіограф. У рамках програми «Стоп-інфаркт» вперше у 2020 році проводилося лікування інсультних хворих препаратом «Актилізе» за кошти міста. Придбана лапароскопічна стійка для проведення ендоскопічних операцій, відремонтований апарат МРТ.

  Також в Кривому Розі буде реалізовано ще низку медичних проєктів: капітальний ремонт інфекційної лікарні з облаштуванням сучасної клініко-діагностичної лабораторії; ремонту міськлікарні №3 та відкриття амбулаторії в Тернівському районі по вулиці Івана Сірка.

  Незважаючи на системні проблеми з фінансуванням лікарень, які за реформи стали автономними і повинні отримувати кошти з НСЗУ, за останні роки в місті побудовані та реконструйовані вже 50 нових амбулаторій, після передачі лікарень з обласного підпорядкування місту відкрито сучасний кардіологічний центр із двома ангіографічними відділеннями у лікарні №9, відремонтовано лікарні №10, 11, лабораторія у «шістнадцятці», у багатопрофільній лікарні №2 запрацювало сучасне відділення блоку амбулаторного гемодіалізу, відкрито ще одне ангіографічне відділення.

  У 2021 році в міському бюджеті на підтримку та розвиток медицини (оплату енергоносіїв, придбання обладнання тощо) передбачено майже 260 млн грн. У тому числі на виплату зарплати лікарям, у зв’язку із недофінансуванням з боку НСЗУ, вже спрямовано понад 21 млн грн. Також місто виділило лікувальним закладам додатково 6 млн грн на підготовку до опалювального сезону.

  Теги
  • #ремонт
  • #лікарня