Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О.Вілкул: «Збережені містом палаци культури - це не просто будівлі, це база для творчого розвитку десятків тисяч дітей і 250 творчих колективів, по суті це культурний фундамент міста»

  11 Жовтня 2021, 16:07 Поділитися

  Кривий Ріг одне з небагатьох міст, яке навіть у складних економічних умовах не скорочує, а зберігає та підтримує інфраструктуру галузі культури. Завдяки міській владі у місті працюють всі 10 палаців культури, а це не лише база для творчих колективів, а й робочі місця для городян. Наразі коштом міського бюджету триває капітальний ремонт будівлі палацу культури «Мистецький». Голова Громадської ради при виконкомі міськради Олександр Вілкул провів робочу нараду щодо виконання робіт.

  О

  Голова Громадської ради міста Олександр Вілкул зазначив:

  «Площа Олександра Поля стає однією з найкрасивіших в місті. Пам’ятник Володимиру Великому з підсвічуванням, відремонтовані фасади, нове дорожнє полотно, дуже багато зроблено в парку за ПК «Мистецький». Проєкт цього року - повна тепломодернізація палацу культури. Промисловий Кривбас завжди славився й своїми творчими людьми, талановитими майстрами. Адже для цього в місті зроблено й робиться чимало. Кривий Ріг одне з небагатьох міст, що зберегли інфраструктуру для творчості дітей. Практично всі промислові підприємства відмовилися фінансувати палаци культури, тому місто їх прийняло на баланс, не рахуючись з витратами. З 2018 по 2021 роки ми прийняли на баланс міста ПК «Центральний», «Інгулецький», «Північний», «Південний». За підтримки міста всі вони зберегли свою соціальну і культурну спрямованість. Більше того, кожного року, незважаючи на дуже складні економічні умови, підвищення центральною владою цін на газ, а значить опалення для тих же ПК, місцева влада збільшує фінансування галузі культури, поліпшує умови для творчого розвитку мешканців. Прикладом тому – капітальний ремонт будівлі ПК «Мистецький». 

  На сьогодні вже виконані  будівельно-монтажні роботи, проведено утеплення фасаду. У палаці вже встановлені нові енергозберігаючі віконні блоки. Закінчуються роботи з електророзводки та зовнішнього архітектурного сучасного освітлення фасадів, яке буде встановлено з антивандальним захистом. На 50% виконаний капітальний ремонт покрівлі. Продовжується обладнання для доступу до будівлі маломобільних груп населення, а також тривають роботи з капітального ремонту ґанків. У грудні 2021 року планується завершити ремонт.

  «Наш заклад є центром із залучення талановитих дітей і молоді до аматорського мистецтва та базовим закладом для проведення загальноміських заходів, центром організації дозвілля мешканців району. Наразі палац має чималі творчі досягнення, у нас діють 14 аматорських колективів, з них 6 мають звання «зразковий» та 3 - «народний». Впевненні, що після ремонту, нам буде й працювати приємніше, й проводити різноманітні культурні заходи для криворіжців»,   - сказав Сергій Мігуша, директор ПК «Мистецький».

  На підтримку галузі культури загальним фондом міського бюджету  на 2021 рік  передбачено  327,9 млн грн. Ці кошти призначені на виплату заробітної плати, забезпечення комунальних потреб та утримання 3-х театрів, історико-краєзнавчого музею та його філій, виставочного залу, 46 бібліотек, 10 палаців культури, 3 художніх і 13 музичних шкіл, 2 шкіл мистецтва та 3 комунальних підприємств. Крім того, з міського бюджету виділено 0,4 млн грн для поповнення бібліотечного фонду міським бібліотекам.

  Також тривають  капітальні ремонти та реконструкції: музичних шкіл №4 та №10, міського театру «Академія руху», йде коригування проєктно-кошторисної документації школи мистецтв №2, історико-краєзнавчого музею. Крім того, з державного бюджету виділені 3,5 млн грн на ремонт фасаду музичної школи №10.

  Довідково:

  Палац культури «Мистецький», у минулому імені Артема, збудували ще у 50-х роках ХХ століття. Нині там займаються відвідувачі 13 гуртків та восьми клубів за інтересами. Загалом у палацах культури, музичних та мистецьких школах міста займається понад 13 тисяч дітей, функціонує близько 250 творчих колективів. У культурній галузі міста працює більш ніж 2,5 тисячі містян.

  Теги
  • #культура
  • #діти
  • #мистецький
  • #ремонт