Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Ю. Вілкул: «Місто бере на себе безпрецедентне навантаження, але в першу чергу треба захистити людей: ми не дамо підняти тарифи на тепло для криворіжців, незважаючи на підняті держрегуляторами ціни на енергоносії для теплопостачальних підприємств»

  7 Жовтня 2021, 12:45 Поділитися ЦИТАТА

  В. о. міського голови Юрій Вілкул виступив зі зверненням до криворіжців щодо тарифів.

  Ю

  Незважаючи на обґрунтовані розрахунки теплогенеруючих підприємств, за якими тарифи на тепло для криворіжців в зв'язку з різким зростанням цін на енергоносії повинні бути підвищені на 31% і становитиме в середньому 2228 грн / Гкал, рішенням міської влади вони будуть застосовуватись для теплопостачальних підприємств міста на рівні минулого року – 1701 грн / Гкал – тобто на 527 грн / Гкал дешевше тих, що було потрібно встановити згідно економічних обґрунтувань. Відповідний проект рішення виконкому Криворізької міської ради опубліковано на офіційному сайті міськради. Збитки міста від непідвищення цін для населення становитимуть 567 мільйонів гривень, а повні збитки, з урахуванням лікарень, садочків, шкіл – 1 мільярд 127 мільйонів грн.

  У своєму зверненні Юрій Вілкул розповів про реальну ситуацію, щодо встановлення тарифів на тепло в цей опалювальний сезон:

  «Перше. Важливо розуміти, що з 2010 по 2021 рік все тарифи – і на тепло, і на воду, і інші – встановлювалися в Києві спеціальною організацією, що підкоряється Кабміну – НКРЕКП.

  У липні місяці цього року повноваження по встановленню тарифів на тепло були передані Кабміном місцевим органам влади. Але передані з більш високими цінами на газ, електроенергію та інші складові тарифу. Навіщо це було зроблено – очевидно. Щоб перекласти негатив за зростання тарифів на місцеве самоврядування. При тому, що ми, як і раніше, не впливаємо на ціни на його складові.

  Ми намагалися домогтися поставки більш дешевих енергоносіїв. Так сесія криворізького міськради зверталася до керівництва держави з проханням постачати газ українського видобутку місту за собівартістю – 3500 гривень за тисячу кубометрів. Але цей газ нам ніхто так і не дав».

  Як раніше зазначалося, якби пропозиції криворізької міськради були прийняті, це дозволило б міським підприємствам теплокомуненергетики навіть знизити тарифи на тепло».

  Також Юрій Вілкул підкреслив:

  «Друге. Законом України №2029а «Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг», прийнятим Верховною Радою, законодавчо заборонено встановлювати тарифи нижче економічно обґрунтованих.

  Що виходить? Для населення «Нафтогаз» готовий продавати газ за ціною 7420 гривень за тисячу кубів, плюс зростання цін на розподіл газу, електроенергію та інше. Тобто тариф для населення має збільшитися на 31%.

  Для бюджетної сфери «Нафтогаз» пропонує газ по 16 391 гривні за тисячу кубів. Тобто, це збільшення тарифу на 85%. Для інших споживачів діє, як вони це називають «ринкова ціна на газ», на 1 жовтня – це 24 769 гривень. Тобто збільшення тарифу в 2,5 рази.

  Що робити в цій ситуації? Підвищувати тарифи, як це вже зробили Луцьк, Херсон, ряд інших міст, або йти в збитки?

  Я вважаю, що в першу чергу необхідно захистити людей.

  Тому ми виносимо на засідання виконкому Криворізької міської ради проект рішення, що тариф, який буде застосовуватися для населення, буде дорівнювати тарифу минулого року».

  У своєму зверненні Юрій Вілкул також навів цифри втрат міського бюджету:

  «При цьому прошу всіх розуміти, що це збитки для міста – астрономічна цифра 567 мільйонів гривень. А зростання тарифів для шкіл, лікарень і дитячих садів – ще 560 мільйонів збитків для міста. При цьому, необхідно, щоб в цих установах ще й зарплата сплачувалася, вчилися діти і лікувалися криворіжці. Йти по шляху закриття їх на зимовий період, щоб заощадити на опаленні, як останні кілька років робили університети, теж вважаю дуже погано.

  Всього подорожчання газу, електроенергії та інших складових тарифу, на які ми не впливаємо, призведе до вилучення на ці платежі з бюджету міста 1 мільярда 127 мільйонів гривень. При тому, що весь бюджет розвитку – всього 600 мільйонів.

  Буде дуже непросто. Але я повторюся, головне завдання – захистити людей. Це мій життєвий принцип. Тому, незважаючи на величезні збитки, тариф для населення в нашому місті підвищуватися не буде!

  Упевнений, саме тому ви на минулих виборах підтримали мене, Костянтина Павлова і Блок Вілкула «Українська перспектива».

  Теги
  • #опалювальний сезон