Ю. Вілкул: Навіть в умовах війни та обмеженого фінансового ресурсу наші діти мають отримувати якісну освіту - робимо для цього все можливе, від укриттів у школах до нового обладнання
У Кривому Розі в умовах воєнного стану та обмеженого фінансового ресурсу освіта залишається однією з пріоритетних галузей, її обсяг видатків у бюджеті складає майже 35%. На червневому виконкомі розглядалися питання організації створення безпечного сучасного освітнього середовища в закладах освіти міста, здобутки та перспективи галузі.
«Повномасштабна війна зруйнувала мирне життя українців, забрала право на очну освіту в дітей і молоді, а у педагогів – можливість викладати в умовах комфорту та безпеки. Але, яка б не була складна ситуація в країні, наші діти мають бути у безпеці та отримувати якісну освіту. Тому, для стабільного функціонування міської освітньої галузі ми облаштували 211 найпростіших укриттів у закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти на понад 38 тис місць.
У цьому році тривають ремонтні роботи укриттів ще в 62 закладах. З них: у 53 продовжується розширення укриттів і покращення умов перебування, 9 – облаштовуються нові об’єкти, з яких 3 протирадіаційні укриття. Завдяки створенню безпечних умов 105 закладів очно відвідують більше 5 тис дітей дошкільного віку. Разом з тим, оновлюються системи охорони будівель закладів освіти та пожежної безпеки. Також, ми оперативно виконали ремонтні роботи у 85 пошкоджених після ворожих ракет закладах освіти. Будемо й надалі робити все, що від нас залежить, адже, тільки від нас дорослих залежить майбутнє наших дітей!»,- зазначив Юрій Вілкул, в.о. міського голови.
Освітні заклади Кривого Рогу, з початку війни були забезпечені спеціальним обладнанням: генераторами, електростанціями та системами супутникового зв’язку «Старлінк», печами-«буржуйками» та тепловими гарматами. Крім того, за цей період, 131 заклад освіти облаштовується сходовими підйомниками для маломобільних верств населення. Також, на базі закладів розгорнуто 118 «Пунктів незламності» для населення, що відвідали вже понад 75 тис осіб.
«Другий рік поспіль наші заклади загальної середньої та позашкільної освіти навчаються в дистанційному режимі з можливістю проведення консультацій в очному форматі. Це потребує повноцінного забезпечення закладів освіти, педагогів і учнів цифровими пристроями. Завдяки розширенню співпраці з міжнародними партнерами з 2022 року було отримано близько 6 тис. одиниць гуманітарної благодійної допомоги у вигляді технічного обладнання для закладів дошкільної та загальної середньої освіти: персональні комп’ютери, хромбуки, планшети, ноутбуки, мультимедійні дошки та проєктори, смарт-телевізори й різноманітні комплекти комп`ютерної техніки. Курім того, міжнародне співробітництво розширило активне застосування форм, методів і технологій роботи з дітьми через створення 69 освітніх просторів дозвілля, центрів з подолання освітніх втрат та соціально-психологічної підтримки, діджітал-просторів для дітей і дорослих на базі закладів освіти в мікрорайонах міста.
Новий імпульс в роботі отримали 18 ліцеїв і гімназій у частині міжнародного співробітництва завдяки укладеним Меморандумам про партнерство і співпрацю в галузі освіти між Кривим Рогом та містами Еспоо, Дуйсбург, Люблін, Йонишкіса та Лінгдал. Ми й надалі будемо поглиблювати міжнародну співпрацю, зокрема з містами-партнерами. Також, будемо продовжувати розвивати та удосконалювати мережу закладів освіти нашого міста»,- доповіла Тетяна Кріпак, директор департаменту освіти і науки.
Крім того, освітні заклади з початку повномасштабного вторгнення стали осередками згуртування та об`єднання громад мікрорайонів, у яких вони розташовані. Вони взяли на себе значне навантаження з прийому, харчування, розміщення та створення умов для проживання внутрішньо переміщених осіб. Серед педагогів, учнів та їх батьків розгорнута активна волонтерська діяльність, спрямована на допомогу Збройним силам України.
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»