Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: Для реабілітації наших ветеранів-захисників та створення умов для заняття спортом для юних криворіжців ми зберегли та утримуємо спортивну базу міста - у тому числі працюють 8 плавальних басейнів

  24 Червня 2024, 15:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  В умовах воєнного стану спортивне життя у Кривому Розі не зупиняється. З дотриманням правил безпеки працюють 11 дитячо-юнацьких спортивних шкіл (10 комунальних та 1 приватна ФА «Кривбас»), в яких тренується 6 тисяч юнаків та дівчат під керівництвом 227 тренерів-викладачів.

  О

  Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул провів виїзну робочу нараду щодо організації літнього спортивного дозвілля та тренування дітей в ДЮСШ міста. Зокрема, Олександр Вілкул ознайомився з роботою плавального басейну «Дельфін» та спортивних секцій ДЮСШ №6, оглянув укриття та поспілкувався з тренерським складом й вихованцями.
   
  «Не зважаючи на складнощі воєнного стану, у Кривому Розі, ми зберегли мережу комунальних ДЮСШ, тренерський склад, робимо ремонти та оновлюємо спортивні бази закладів. Таким чином ми підтримуємо не тільки наших спортсменів, а й військовослужбовців та членів їх родин, які все більше долучаються до занять спортом. Це сприяє і розвитку ветеранського спорту та розширює спортивну реабілітацію для наших ветеранів. Дуже важливо, що на базі спортивних закладів тренуються та змагаються ветерани війни та учасники бойових дій й члени їхніх родин, які беруть участь не тільки у міських спортивних іграх «VETERANS FAMILY GAMES, а й у Всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Завдяки системній організації ветеранського спорту майже тисяча ветеранів та членів їх родин взяли участь у змаганнях різного рівня.
   
  Місто й мотивує та стимулює спортсменів, їх тренерів. Так, вже традиційно спортсмени, які показують значні досягнення та вдалі виступи на змаганнях отримують муніципальні стипендії. Також вбюджеті міста передбачені стипендії ветеранам за перемоги в міських, національних та міжнародних змаганнях. Минулого рокуна організацію змагань та стипендії переможцям виділено майже2 млн грн. А в цьому році заплановано понад 3,5 млн грн. Заняття спортом це дуже важливо, бо спорт загартовує та допомагає емоційно відволіктись, також це потужний, дієвий вид реабілітації для наших ветеранів-воїнів», - зазначив Олександр Вілкул.
   
  На сьогоднішній день у Кривому Розі функціонує 8 плавальних басейнів, які розташовані у ДЮСШ – № 1, 2, 6, 7, 10. Плаванням займається близько 2 тисяч криворіжців, яких тренують понад 30 тренерів. В рамках реалізації нової ветеранської політики – політики Героїв, міської програми підтримки ветеранів, нашим захисникам та членам їхніх родин міська влада надає можливість безкоштовно займатися плаванням в комунальних басейнах. На сьогодні такою послугою скористалися вже понад 2 тис. ветеранів та членів їх сімей.
   
  Для того, щоб безкоштовно займатися плаванням військовослужбовцям та членам їх родин треба звернутися до офісу «Я Ветеран» та отримати направлення на безоплатну послугу з оздоровчого плавання.
   
  Крім того, для ветеранів та членів їх родин організовано тренувальний процес за різними видами спорту: волейбол сидячи, паурліфтинг, веслування на тренажерах, стрільба з лука, настільний теніс, більярдний спорт, боротьба самбо та дзюдо.
   
  25-ти метровий плавальний басейн «Дельфін» розташований в Покровському районі. В басейні функціонує найпростіше укриття загальною кількістю 80 місць, яке було відремонтовано коштом міського бюджету. Укриття укомплектоване первинними засобами пожежогасіння, є медичні засоби, для надання першої необхідної допомоги, резервне джерело освітлення, приміщення оснащеневентиляцією й трьома запасними виходами.
   
  Директор, ДЮСШ №6, Баландін Віктор зазначив: «Наш басейн було ведено в експлуатацію у 1976 році. Його загальна площа 8348 м², до складу входить ванна 25 м х 14 м, зал сухого плавання та 4 тенісні корти. Завдяки підтримці міста  був збережений склад тренерів й  школу відвідують 200 вихованців,  які займаються у 17 групах відділення плавання. Всього в басейні здійснюють навчально-тренувальний процес 4 тренерів-викладачів.
   
  З них 3 тренери мають ΙΙ категорію, старший тренер відділення плавання має вищу категорію та звання «Заслужений тренер України». З початку 2024 року дитячо-юнацькими спортивними школами було підготовлено 6 майстрів спорту України міжнародного класу, 4 майстри спорту України, 65 кандидатів у майстри спорту України, 74 спортсмени Ι-го розряду, понад 700 спортсменів масових розрядів (ΙΙ-ΙΙΙ розряд, та юнацькі розряди).
   
  Довідково: У Кривому Розі в спортивних школах культивується 29 видів спорту, з яких 21 є олімпійськими, 8 – неолімпійськими видами спорту. Для тренувань міські ДЮСШ використовують власну спортивну базу та орендують спортивні споруди навчальних закладів міста, які мають відповідні найпростіші укриття. Комунальні дитячо-юнацькі спортивні школи мають 5 стадіонів, 32 площинних спортивних споруд (спортивні майданчики, тенісні корти, тренажерні майданчики), 31 спортивний зал, 9 плавальних басейнів, 3 стрілецьких тири, льодову арену, 40 нестандартних приміщень (тренажерні зали, зали хореографії та ін.).
   
  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #рада оборони
  • #плавання