Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: «В умовах війни, у Кривому Розі значний акцент робимо на організацію безпечного освітнього середовища, в тому числі на забезпечення охорони закладів освіти»

  11 Червня 2024, 15:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  За новою програмою кожен заклад буде підключений до системи цілодобової охорони безпосередньо до нарядів поліції - це підвищить оперативність реагування.

  О

  На базі Криворізької гімназії №22 пройшла робоча нарада щодо запровадження нових безпекових заходів у закладах освіти міста. Участь у нараді взяв голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

  За підсумками наради керівництвом Департаменту освіти і науки та представниками Криворізького міського відділу управління поліції охорони заплановано впровадження нової програми безпеки, підключення кожного закладу освіти під цілодобову охорону.  

  «У Кривому Розі приділяється величезна увага питанню безпеки у наших закладах освіти. Це цілий комплекс заходів. Передусім, облаштування укриттів. У закладах освіти ми створили 212 сховищ: 108 у школах, 89 – у дитячих садочках та 15 - у позашкільних закладах – всі вони отримали дозвіл від ДСНС. Крім того, у місті розпочато 3 складні нові проєкти з будівництва «Підземних шкіл», та ремонт 7 підвальних приміщень закладів освіти під створення найпростіших укриттів. 

  Ми не тільки працюємо над тим, щоб забезпечити заклади освіти належними укриттям, а й запроваджуємо нові форми охорони закладів освіти. Це не тільки охорона приміщень, а й безпека педагогічних працівників та дітей, які відвідують школи під час навчальних консультацій. В пріоритеті в освітній галузі залишається забезпечення максимально можливої безпеки кожної дитини та кожного працівника йзбереження матеріальної бази закладів. 

  Зокрема, у місті ще з 2020 року заклади освіти забезпечені «Тривожними кнопками», вони потрібні перш за все для додаткової безпеки вчителів та учнів. Наразі ми удосконалили цю систему. Якщо раніше сигнал у разіспрацювання кнопки надходив на пульт централізованого спостереження Управління поліції охорони, потім йшла передача повідомлення на наряд поліції охорони - то зараз зі встановленням сучасного нового обладнання сигнал надходить відразу до поліції. Тим самим зросла оперативність реагування - наряду поліції треба декілька хвилин, щоб прибути на місце виклику, час прибуття правоохоронців суттєво зменшився.

  Тривожні кнопки в закладах освіти, вже неодноразово доводили свою ефективність. Кривий Ріг є єдиним містом в Україні, більше такого немає, де тривожні кнопки для виклику поліції встановлені у всіх гімназіях, ліцеях, дитячих садочках та позашкільних навчальних закладах міста»,- зазначив О. Вілкул.

  Крім того, у закладах освіти тривожні кнопки встановлено й в тих кабінетах, які мають дороговартісне  обладнання, в рамках цього проєкту встановлено датчики на самовільне відкриття або проникнення.

  Начальник Криворізького міського відділу Управління поліції охорони в Дніпропетровській області, підполковник, Дмитро Кунерт розповів: «Наразі в закладах освіти встановлені системи передачі тривожного сповіщення сучасного зразка. Це зменшує час передачі сигналу «Тривога» безпосередньо до наряду реагування поліції охорони. Ми працюємо спільно з міською владою, у пріоритеті - забезпечення безпеки навчального процесу дітей та населення. На прикладі цієї школи ми впроваджуємо не тільки тривожну кнопку, а й кнопку «тривожного виклику». Тобто, додатково, зовні приміщення встановлена така кнопка, якою можуть скористатися всі мешканці міста у разі необхідності. Протягом 4- 5 хвилин, наряд поліції буде на місці та надасть всю необхідну допомогу. Адже в країні війна і наші мешканці частіше потребують допомоги у різних випадках. Впроваджуємо нові технології далі, за підтримки міської влади працюємо над тим, щоб у разі проникнення у приміщення блокувати вікна та двері, встановлюємо відеокамери та інші заходи, все заради безпеки людей».

  В.о. директора криворізької гімназії, Людмила Медведєва зазначила: «Створення безпечних комфортних умов є пріоритетним в організації освітнього процесу нашого закладу. Сьогодні в наших закладах з’являються кнопки виклику. Враховуючи безпекову ситуацію це дуже зараз важливо.

  Це нам допомагає, тому що черговий або керівник зможе  у будь-який час зреагувати на якусь надзвичайну подію й при цьому оперативно прибуває поліція охорони, втручається та допомагає нам вирішувати для нас небезпечні ситуації».

  Крім того, для термінового виклику поліції у місцях великого скупчення людей на вулицях міста також встановлені тривожні кнопки, вони оснащені резервним живленням, тому скористатися ними можна й під час відключень електроенергії. Також, для безпеки громадян у громадських містах, поліцією охорони реалізовується програма щодо вільного доступу до «тривожних кнопок», завдяки чому будь-яка людина, яка потрапила в скрутне становище та потребує допомоги зможе скористатись допомогою правоохоронців.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #рада оборони