Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Стали відомі результати громадського обговорення з перейменування ще 12 вулиць та парку в Кривому Розі

  29 Березня 2024, 15:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  З 2016 року по січень 2024 року в Кривому Розі вже перейменовано 704 топоніми (2016 рік – 252, 2022 рік – 184, січень 2024 – 268). На виконання норм закону, перейменування відбувалося не лише в Кривому Розі, а й в усіх містах країни.

  Стали відомі результати громадського обговорення з перейменування ще 12 вулиць та парку в Кривому Розі

  «Вулиці, проспекти, площі, парки, сквери та інші топоніми отримали нові назви на честь воїнів-криворіжців, які загинули під час російсько-української війни, на честь військових частин та формувань, що захищали Кривий Ріг та Україну, відомих криворіжців та видатних постатей світової та української історії, культури, науки, а також частині топонімів були повернуті історичні назви», - сказав Сергій Мілютін, заступник міського голови, голова міської комісії з перейменування.

  З 20 лютого по 20 березня 2024 в Кривому Розі відбулися громадські обговорення щодо перейменування ще 13 топонімів. Мешканці міста мали можливість запропонувати нові назви та обрати серед них, як будуть називатися 12 вулиць та один парк.

  Це перейменування пов’язане з усуненням дублювання назв та виконанням вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізації топонімії». Відповідно до законодавства, до 27.01.2024 рішення про перейменування ухвалювались міською радою, після зазначеного терміну і до 27.04.2024 перейменування буде затверджено розпорядженням міського голови. Згідно з процедурою, у випадку наступних перейменувань після 27.04.2024, рішення протягом трьох місяців буде приймати голова обласної державної адміністрації.

  Повна таблиця результатів громадського обговорення приведена нижче.

  *Вулиця Заводська проходить через два райони – Саксаганський та Покровський
   
  Довідково:

  Перейменування відбувалося на виконання  прийнятих парламентом законів про заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімів (вулиць, площ, скверів, парків тощо). На забезпечення виконання вимог цих законів 29 червня 2023 року було видане розпорядження голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації «Про подолання наслідків російської імперської та радянської тоталітарної політики у Дніпропетровській області».

  З метою захисту національних інтересів, подолання впливу російських міфів, імперської та радянської спадщини, задля проведення відповідних заходів щодо організації фахового процесу перейменування в Кривому Розі, виконкомом Криворізької міської ради прийнято рішення від 18.10.2023 №1286 «Про створення міської комісії з питань найменування (перейменування) об’єктів топоніміки, присвоєння юридичним особам та об’єктам комунальної власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій на території Криворізької міської територіальної громади».

  До складу комісії ввійшли посадові особи органів місцевого самоврядування, науковці, педагоги, представники громадських організацій міста, краєзнавці, історики, філологи.

  Відповідальними особами за проведення громадського обговорення з питань перейменування було визначено виконкоми районних у місті рад. За підсумками громадського обговорення, виконкоми районних у місті рад підготували розміщений вище звіт з результатами голосування й узагальнений аналіз пропозицій,  що були передані до міської комісії. Міська комісія розглядає результати голосування, після чого міський голова підпише відповідне розпорядження.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #декомунізація