Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: «Кривий Ріг активізує співпрацю з Чеською республікою»

  14 Грудня 2023, 14:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  З робочим візитом Кривий Ріг відвідала делегація представників Чеської республіки. Заступник Посла Чехії Їржі Прецлік та перший секретар посольства, дипломат по співпраці з Дніпропетровською областю Ладіслав Горак зустрілися з керівництвом міста та обговорили перспективні напрямки спільної роботи. Це стосується енергозбереження, модернізації міського господарства, освіти та культури, медицини, екології, диверсифікації економіки.

  О

  Для підтримки розвитку міста, відновлення пошкодженої внаслідок війни інфраструктури та розробки комплексної програми з повоєнного відновлення Кривого Рогу міська влада активно долучає міжнародні організації та фонди, а також співпрацює з закордонними державними інституціями.
   
  Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул  наголосив: «Ми вдячні Чеській республіці за готовність взяти активну участь у підтримці Кривого Рогу. Це стосується енергозбереження, модернізації міського господарства, освіти та культури, медицини, екології, диверсифікації економіки. Наша спільна мета – разом переосмислити поточні ресурси та перспективи Кривого Рогу для забезпечення його сталого розвитку. У нас, у Кривого Рогу, є досвід, а головне - є добра репутація та авторитет у міжнародних партнерів. Ми бачимо довіру до нашого міста  й впевнені, що разом реалізуємо багато корисних для нашого міста проєктів».

  З початку повномасштабного вторгнення Чехія підтримує  Україну, починаючи від військової допомоги, прийому біженців, а також надання гуманітарної допомоги. Наразі саме Чехія взяла на себе патронат над Дніпропетровською областю, зокрема Кривим Рогом, щодо міжнародної підтримки.
   
  Говорячи про співпрацю Кривим Рогом, заступник Посла Чеської Респуліки Їржі Прецлік подякував керівництву міста за детальний аналіз ситуації та запропоновані проєкти й напрямки співробітництва. Керівник чеської делегації зазначив: «Ми вирішили на рівні прем’єр-міністра, взяти патронат над Дніпропетровщиною. Зараз ми у Кривому Розі, це - наш перший візит. Ми прибули сюди з метою встановити зв’язки із владою міста, а також знайти галузі, в яких ми могли б надавати допомогу, налагодити стосунки між компаніями,  гуманітарними організаціями та людьми, які потребують цієї допомоги, тощо. Ми зацікавлені у партнерстві з Кривим Рогом. Загалом, ми прибули сюди для того, аби дізнатися як саме ми можемо налагодити партнерські стосунки та чим ми можемо бути корисними. У нас була плідна співпраця між промисловими підприємствами Кривого Рогу та чеськими компаніями. Наразі ми активізуємо стосунки й на рівні влади. Зазначу, що в Кривому Розі вже активно співпрацює з міською владою чеська неурядова організація «People in Need».Вона надає підтримку біженцям та усім людям, що постраждали внаслідок війни. Ми бачимо велику перспективу у співпраці з Кривим Рогом».
   
  Кривий Ріг цінує дружню підтримку  Чеської республіки і у рамках подальшої співпраці в.о. міського голови Юрій Вілкул виступив з пропозицією укласти побратимські відносини з одним із провідних міст Чехії. Представники посольства підкреслили, що це важливий напрямок укріплення стосунків між Україною та Чехією і буде проведена відповідна робота з муніципалітетами для вибору міста-партнера.
   
  Заступник міського голови Кривого Рогу Сергій Мілютін сказав, що важливими першими кроками у стосунках з Чеським агенством з питань підримки торгівлі «CzechTrade» є реалізація проєкту «AID for Traid» щодо розробки проєктів модернізації комунальних підприємств міста за рахунок міжнародних партнерів. В рамках побудови партнерських відносин на 2024 рік сторони також запланували проведення в Кривому Розі бізнес-форуму за участі представників чеського бізнесу. Перший заступник міського голови Євген Удод презентував чеській делегації розроблені містом проєкти з модернізації інфраструктури, залучення інвестицій та розвитку економіки.
   
  А для підтримки мікро та малого бізнесу Кривого Рогу Чеська республіка через Міжнародну організацію з міграції профінансує грантову програму.

  Підприємці міста для створення нових робочих місць, придбання обладнання, ремонту, облаштування та оренди приміщень зможуть отримати грантові кошти до 5 тисяч доларів.
   
  На сьогодні партнерами Кривого Рогу у рамках реалізації важливих соціальних та інфраструктурних проєктів  є такі країна як   Німеччина, Франція, Фінляндія, Польша, тощо.  Налагоджена робота з USAID (США), Terre des hommes (Франція), Дитячим фондом ООН UNICEF в рамках реалізації проєктів з цифрової освіти, створення комп’ютерних класів. Спільно з Міжнародною організацією з міграції, Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців, UNICEF, KSE, ACTED (Франція), Solidarites International (Франція), GIZ (Німеччина), Гуманітарною місією «Проліска» та іншими проводяться ремонти в школах та шелтерах. DECIDE (Швейцарія), People in Need (Чехія), Swiss Solidarity (Швейцарія) та інші стали партнерами міської влади у створенні освітніх просторів у закладах освіти та культури, де діти можуть отримати психологічну допомогу, соціальну адаптацію та додаткові можливості для розвитку. У рамках реалізації спільних проєктів Кривий Ріг відвідали координатор системи ООН в Україні Деніз Браун, Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен, Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг. Міська влада Кривого Рогу мала продуктивні зустрічі з Послом Німеччини в Україні Анкою Фельгузен. Послом Південної Кореї в Україні Кім Хьонг Те та іншими.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #чехія