Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Бюджет Кривого Рогу – 2024

  8 Грудня 2023, 13:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  Максимально можлива підтримка Сил оборони України, військових та членів їхніх сімей, збереження соціальних програм для криворіжців та безплатного проїзду, забезпечення життєдіяльності міста та безпеки мешканців.

  Бюджет Кривого Рогу – 2024

  Згідно з підтриманим сьогодні більшістю депутатів міської ради бюджетом міста на 2024 рік, майже 80% – це видатки пов’язані з воєнним станом та видатки соціального характеру. Також у пріоритеті – програми соціального захисту родин військовослужбовців та найменш захищених категорій криворіжців, медицина, освіта. Попри обмежений фінансовий ресурс збережені всі види та розміри допомог та пільг населенню (включаючи безплатний проїзд у комунальному транспорті) що надавалися містом у 2023 році.

  Це – другий бюджет міста, який прийнято в умовах воєнного стану. Він буде складніший за попередній, враховуючи той факт, що у місцевих бюджетів до державного бюджету забрали податок (ПДФО) з військових та поліціянтів. Річний показник таких втрат для міста складає майже 1,6 млрд. грн. – значна частина з цих коштів це не були додаткові надходження, це був "компенсатор" ПДФО десятків тисяч криворіжців, які раніше платили його до бюджету міста, і яких зараз призвали до армії.

  Не зважаючи на обмежений фінансовий ресурс, всі основні ресурси бюджету будуть направлені на забезпечення підтримки криворіжців, військовослужбовців, життєдіяльності міста, збереження соціальної стабільності та безпеки мешканців. В цілому, із загальної суми видатків 9,2 млрд. грн, 7 млрд. грн (майже 80%) – це видатки пов’язані з воєнним станом та видатки соціального характеру.

  Так, на різну допомогу військовослужбовцям, Силам оборони та для своєчасного реагування на виклики воєнного стану передбачено 1 млрд 018,4 млн. грн. (сюди також входять медикаменти та харчування військовослужбовців та інше). В тому числі на підтримку Сил оборони в базовому бюджеті передбачено 400 млн. грн на централізовані закупівлі для військових та 192,8 млн. грн – в резервному фонді на ці цілі. Слід підкреслити, що закладений у Кривому Розі ресурс у 592,8 млн. грн. може збільшуватися протягом року коштом перехідних залишків бюджету 2023 року.

  У наступному році продовжиться робота унікальних для України Програм з соціальної підтримки мешканців, на що передбачено 570 млн. грн. Збережені всі види та розміри допомоги та пільг населенню, що надавалися у 2023 році. Також буде збережено безплатний проїзд у міському комунальному транспорті, що зараз дуже важливо для багатьох криворіжців.

  Зокрема 84,3 млн. грн з міського бюджету передбачається на пряму соціальну підтримку військовослужбовців та сімей загиблих Захисників і Захисниць України, учасників бойових дій, ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Це і виплати одноразової грошової допомоги 100 тис. грн сім’ям Героїв, які загинули, і щорічна грошова допомога 5000 грн УБД, а також щомісячна - у розмірі прожиткового мінімуму (з 01.01.2024 - 2 920 грн) - членам сімей військовослужбовців, які загинули або пропали безвісти, а також багато інших пільг. Ще 17,9 млн. грн – на створення умов для діяльності КП «Сервісний офіс «Ветеран», що запроваджує послуги помічника ветерана для переходу ветеранів від військової служби до цивільного життя.

  71 млн. грн передбачається на виплати матеріальної допомоги мешканцям міста на лікування та у зв’язку зі скрутним становищем та проведення інших заходів, 52,1 млн. грн - на соціальну підтримку громадян з інвалідністю. 9,5 млн. грн - передбачено для продовження одноразових виплат дітям з багатодітних сімей; батькам, що беруть на виховання дітей та проведення інших заходів для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків. 94,2 млн. грн – це видатки на утримання будинків милосердя, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, кризового центру для жінок та центру соціальних служб.

  У пріоритеті залишаються галузі освіта та медицина. На утримання освіти - а це 344 школи, дитячих садочків та інших освітніх закладів - враховано 3,4 млрд. грн (з яких 3,2 млрд. або 94% займають соціальні видатки, переважно зарплати. Інше - це протипожежні заходи, усунення аварійних ситуацій у закладах освіти, забезпечення роботи генераторів та засобів супутникового зв'язку у Пунктах незламності, охорона закладів тощо).

  По галузі охорони здоров'я планується спрямувати 537,6 млн. грн., 231,8 млн. грн з них - на оплату енергоносіїв і комунальних послуг в установах охорони здоров'я міста. Варто наголосити, що заробітну плату медпрацівникам згідно з законом має виплачувати НСЗУ. При цьому зберігаються всі заходи міських програм «Здоров’я Нації» та «СТОП-інфаркт», забезпечення медикаментами пільгової категорії населення, в т.ч. для дітей з онкологічними захворюваннями, хворих на цукровий діабет, придбання вакцин та інші види допомоги.

  При цьому у прийнятому бюджеті на 30 відсотків скорочено бюджет розвитку міста, немає великих проєктів, капітального будівництва доріг та іншого – лише необхідна підтримка інфраструктури та комунальних підприємств для забезпечення життєдіяльності міста.

  В цілому, видатки на утримання бюджетних установ (4 807,2 млн.грн) та соціальний захист мешканців (488,1 млн.грн) заплановані у сумі 5,3 млрд. грн. У цих показниках 4,7 млрд. грн або (майже 90%) займають соціальні видатки. Це - зарплата працівників бюджетних установ (3 414,3 млн.грн), розрахунки за енергоносії та комунальні послуги (711,3 млн. грн), придбання медикаментів та харчових продуктів (108,4 млн. грн.), різні види допомоги та пільг населенню (488,1 млн.грн). Їх обсяг проти поточного року зростає на 528 млн. грн відповідно до державних соціальних стандартів та індексу споживчих цін, в тому числі лише на виплату зарплати працівникам бюджетних установ на 466 млн. грн.

  Тетяна Малихіна - депутат міськради, заступник голови бюджетної комісії - сказала: «Кривий Ріг разом з усією країною працює на Перемогу – допомагає нашим Захисникам та Захисницям, підтримує їх родини, а також криворіжців, яким зараз особливо тяжко. І ці напрямки є визначальними у міському Бюджеті-2024. І навіть, попри те, що тепер за Законом кошти, які можуть бути використані на підтримку армії, вилучаються з місцевих бюджетів до державного, наприклад для нашого міста це величезна сума у 1,6 мільярда грн, у Бюджеті міста 2024 року основні кошти закладені саме на підтримку військових, членів їхніх сімей, соціальні програми та соціально захищені статті. Так, майже вдвічі скорочено бюджет розвитку міста, немає великих проєктів, капітального будівництва доріг та іншого – лише необхідна підтримка інфраструктури. Але це зрозумілі речі. Тому ми підтримали дуже важливий для міста та всіх його мешканців бюджет».

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #бюджет