Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: «Продовжуємо комплексну роботу із зміцнення критичної інфраструктури міста перед зимою, обладнання укриттів та Пунктів незламності»

  30 Жовтня 2023, 10:30 Поділитися ОФІЦІЙНО

  Важливим напрямком є облаштування Пунктів незламності. Цьогоріч їх мережа розширюється, додається ще 80 нових Пунктів, з них 60 – у навчальних закладах.

  О

  Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул провів виїзну нараду на одному з Пунктів незламності у Металургійному районі щодо їх комплектації та готовності працювати у випадку тривалого відключення світла і тепла. Всього, у районі облаштовано 12 Пунктів незламності у закладах освіти та 3  - у закладах культури.

  «Ми продовжуємо готуватися до зими. Це, дійсно, велика робота, що охоплює не лише підготовку котелень, ізоляцію труб, впровадження захисних безпекових заходів на об’єктах критичної інфраструктури, установку альтернативних джерел живлення у наших лікарнях, школах, об’єктах Водоканалу і теплопостачальних підприємствах. Також робимо все можливе, щоб мешканці, у випадку блекаутів, могли зарядити телефони та зігрітися, для цього додатково відкриваємо з 1 листопада ще 80 Пунктів незламності. І всього їх буде понад 200. Минула зима показала нам, що Пункти дуже необхідні, всього до них звернулося більше 65 тисяч криворіжців. Крім можливості підзарядки мобільних, у Пунктах є місця для відпочинку, облаштовані стаціонарні санвузли. Також триває робота щодо забезпечення та підключення новостворених Пунктів незламності до супутникового інтернет зв’язку Starlink. Пункти забезпечені всім необхідним для комфортного перебування людей під час надзвичайних ситуацій та блекаутів. Для комфортних умов є запас води, ковдри, аптечки. Пункти територіально розташовані так, щоб мешканцям було зручно дістатися до них. До того ж, майже у всіх Пунктах незламності, що діють у закладах освіти та культури, є укриття. До речі, на сьогодні у 109 освітніх закладах підготовлені укриття і вони отримали сертифікацію від ДСНС. Ремонтні роботи, в тому числі, спрямовані на збільшення площі укриття ще тривають у 77 закладах освіти», -  підкреслив Олександр Вілкул.

  У гімназії №15 Пункт незламності облаштовано в укритті закладу, де одночасно може перебувати до 350 чоловік. Пункт оснащений двома генераторами, тепловими гарматами, буржуйками.  Для відвідувачів є можливість зарядити мобільні пристрої, зігрітися, також є місця для відпочинку, зона матері і дитини, зона для перебування мешканців з тваринами.
   
  Валентина Шевченко, директорка Криворізької гімназії №15 розповіла: «Вкрай важливо у такий час об’єднатися та підтримувати один одного. Завдяки підтримці міста та благодійній допомозі ми у 2022 році  підготували та укомплектували необхідним наш Пункт незламності. У нас  є питна вода,  запаси технічної води,  чай, кава, печиво. Та, найголовніше  - ми завжди відкриті, підтримаємо та  «тепло» зустрінемо  кожного відвідувача».

  У пунктах забезпечено позмінне чергування бригад. При звичайному режимі роботи це - 2 людини. Але їх кількість, у разі настання надзвичайної ситуації, протягом години буде збільшено до 6. Всі працівники, залучені до роботи на Пунктах незламності, пройшли інструктаж та готові до роботи.

  У навчальних закладах міста створено 118 Пунктів незламності, у закладах культури – 22, у відділеннях поліції - 10, 5 Пунктів - на базі промислових підприємств та 46 пунктів обігріву та підзарядки гаджетів - в об’єктах бізнесу (торгівля, ресторанне господарство, відділення «Нової пошти»).

  Ознайомитися із переліком Пунктів Незламності криворіжці зможуть скориставшись спеціально розробленою інтерактивною картою - наразі карта оновлюється, нові Пункти будуть поступово додані з 1 листопада.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #рада оборони