Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: «Ми один народ і завжди допомагатимемо один одному. Для адаптації переселенців, які знайшли прихисток у Кривому Розі, відкрито робітничий простір – швейну майстерню»

  5 Жовтня 2023, 17:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  У Кривому Розі за підтримки міжнародних партнерів, а саме Гуманітарного фонду для України (UHF) Управління ООН з координації гуманітарних справ/OCHA Ukraine, Громадською організацією «Проліска» на базі Криворізького фахового коледжу Державного університету економіки і технологій відкрився робітничий простір – швейна майстерня. Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул провів робочу нараду щодо умов проживання та соціальної інтеграції вимушених переселенців.

  О

  «З перших днів війни Кривий Ріг став прихистком для понад 80 тисяч тимчасово внутрішньо переміщених осіб, ще 120 тисяч переселенців пройшли транзитом через наше місто. Усім, кому було необхідно, надавалась медична, психологічна та соціальна допомога. В школах та інших закладах освіти були організовані місця для компактного проживання з 3-х разовим гарячим харчуванням за рахунок міста. Зараз у місті мешкає тільки офіційно зареєстрованих 76,2 тисяч людей, які були змушені через бойові дії залишити свої домівки. Поки в країні триває війна, важливим питанням залишається адаптація та соціальна інтеграція людей. У нашому місті для вирішення цих питань були відкриті центри «ЯМаріуполь», «Кривий Ріг з Бахмутом в серці», «Бахмутський район єднає» та інші хаби. 

  Також, завдяки успішної співпраці керівництва міста з міжнародними організаціями у Кривому Розі на базі закладів загальної середньої освіти створено вже 10 сучасних освітніх хабів. І на цьому ми не зупиняємося. Так, у криворізькому коледжі, який один з перших надав можливість для розселення ВПО, відкрився робітничий простір – швейна майстерня. Я вдячний всім небайдужим криворіжцям та нашим міжнародним партнерам за допомогу й підтримку. Разом ми здолаємо всі труднощі й переможемо!», - зазначив Олександр Вілкул, голова Ради оборони міста.

  «Ми намагаємося створити умови комфорту, безпеки та затишку для людей, адже вони були змушені тікати від війни, окупації та смерті. В цьому нам допомагають міська влада, рада Оборони міста та благодійні організації. Завдяки Гуманітарній місії ГО «ПРОЛІСКА» за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України (UHF) Управління ООН з координації гуманітарних справ реалізується проєкт щодо обладнання швейної майстерні та комп’ютерного класу. В цій швейній майстерні переселенці можуть відремонтувати або пошити власні речі, пошити постільну білизну, рушники тощо. Хто не вмів шити, і має бажання, то його навчать. Такі майстерні будуть затребувані, це - корисна справа», - сказала комендант гуртожитку Ірина Несененко.

  З початку війни Криворізький фаховий коледж ДУЕТ у своєму  гуртожитку прийняв понад 300 вимушених переселенців. На сьогодні тут проживає 137 осіб, із яких 36 діти. Більшість це переселенці з Херсонської та Миколаївської областей. В приміщеннях гуртожитку були обладнанні ігрові та навчальні зони для дітлахів, куточки для творчості та спорту. Крім того, як дорослим так і дітям надається психологічна допомога, юридичні консультації, професійна допомога лікарів. Працівниками закладів освіти для дітей були організовані заняття творчих гуртків та спортивні ігри, виїзні вистави театру «Академія руху» та театру ляльок. Для безпеки, як персоналу коледжу так і ВПО у закладі є укриття на 570 місць. Воно обладнано всім необхідним.

  Довідково:
  Допомогу від гуманітарної організації «ПРОЛІСКА» отримують 8 місць компактного проживання (МКП) ВПО: криворізька гімназія № 98, гуртожиток на базі структурного підрозділу «Криворізький фаховий коледж Державного університету економіки і технологій», гуртожиток Криворізького державного педагогічного університету, Територіальний центр соціального обслуговування у Довгінцівському районі. Крім того, з початку року ГО «Проліска» у рамках проєкту УВКБ по закупівлі нестандартного NFI 4 місця компактного проживання облаштувала меблями для жилих кімнат, громадського та дитячого просторів, а також побутовою технікою та комп’ютерами. Також, облаштовано дитячий простір в гуртожитку коледжу. У рамках проэкту «Дрібні ремонти» допомога буде надана 3 МКП та ще одному МКП будуть надані необхідні матеріали для ремонтів.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #рада оборони