Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Ю. Вілкул: «У Кривому Розі, незважаючи на всі труднощі воєнного стану, стабільно працює система підтримки дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах»

  4 Жовтня 2023, 16:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  В.о. міського голови Юрій Вілкул провів виїзну робочу нараду щодо роботи Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 в умовах воєнного стану та перевірив створене в закладі коштом міського бюджету укриття.

  Ю

  «Кожна дитина має бути оточена турботою в сім'ї. Але, якщо дитина залишилася сиротою або є проблеми в родині, дитина опиняється в Центрі соціально-психологічної реабілітації. Фахівці працюють з родиною, щоб стабілізувати ситуацію і дитина могла повернутися до біологічних батьків. Або влаштовуємо до сімейних форм виховання. Також ми, враховуючи, що триває війна, намагаємося вивезти таких дітей за кордон, де вони в безпеці отримують освіту та соціальну підтримку. А для тих дітей, які зараз знаходяться в міському Центрі, ми побудували укриття в закладі», – сказав Юрій Вілкул.

  З початку повномасштабного вторгнення 329 вихованців криворізьких закладів соціального захисту дітей були вивезені до Австрії, Німеччини, Туреччини та Нідерландів.

  Психологиня Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 Світлана Вальчеховська  зазначила, що заклад продовжує приймати дітей. «Системна робота ведеться не тільки з дітьми з Кривого Рогу, а й з дітьми-переселенцями», – підкреслила вона. – «З початку повномасштабної війни 123 дитини (в тому числі 13 – з сімей внутрішніх переселенців) пройшли курс реабілітації у Центрі. Тому надійне укриття, облаштоване за рахунок міського бюджету – за що ми дуже вдячні, з санвузлом та двома кімнатами вкрай важливе для функціонування закладу».

  Приміщення укриття розраховані на 50 осіб. В ньому вистачає місця й для вихованців, й для працівників. На сьогоднішній день в центрі реабілітації перебувають 47 вихованців.
  В Кривому Розі система підтримки дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, включає в себе Службу у справах дітей, Центр соціальних служб, два Центри соціально-психологічної реабілітації дітей, гімназію 98 з інтернатним відділенням, Криворізький центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям, Криворізьку спеціальну школу «Перлина», Криворізький дитячий будинок-інтернат, медичні та соціальні заклади. Вихованці закладів отримують проживання, харчування, медичне обслуговування, реабілітаційно-психологічну підтримку. Психологи проводять корекційну роботу з дітьми, які постраждали внаслідок воєнних дій.

  Міська служба у справах дітей та Центр соціальних служб тісно співпрацюють з USAID, UNICEF, IOM, UNHCR, Save the Children, Rotary, ACTED та іншими міжнародними організаціями. Завдяки цій спільній роботі цього року, з 123 дітей, що опинилися в Центрі соціально-психологічної реабілітації з лютого минулого року, 53 вихованці закладу вже охоплені сімейними формами виховання (влаштовані до сімей опікунів (піклувальників), до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу). А 38 дітей повернуто на виховання батькам, яким соціальні служби міста допомогли подолати складні життєві обставини. В цілому, з початку 2022 року вдалося повернути 102 дитини з Центрів в свої біологічні родини.

  «У Кривому Розі дуже потужна система підтримки родин, що опинилися в складних життєвих обставинах. UNICEF об’єднала зусилля з фахівцями міських служб, щоб виявити соціальні ризики в сім’ях. Разом ми запобігаємо інституалізації (вилучення дітей із сімей), підтримуємо родини – надаємо комплекс соціально-педагогічних послуг, щоби в такі важкі часи повернути дітей до батьків, зберегти сімейну форму виховання», – сказала Тамара Василюк, керівник проєкту з соціальної допомоги дітям, що реалізується в Кривому Розі за підтримки Дитячого Фонду ООН UNICEF.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг