Ю. Вілкул: «Подвиг героїв-визволителів – це жива пам'ять народу. Кривбас завжди поважав і буде завжди оточувати турботою ветеранів»
Кривий Ріг пам’ятає. 22 лютого у день 78-ї річниці визволення міста руди та металу від нацистських загарбників за незмінною традицією криворіжці прийшли до меморіального комплексу, щоб покласти квіти та запалити свічки пам’яті у Свято-Георгіївській дзвіниці.
В урочистостях, які пройшли через пандемію не так масштабно, як в минулі роки, взяли участь в. о. міського голови Юрій Вілкул, Герої України, кавалери ордена Трудової Слави, почесні громадяни Кривого Рогу, голова міської організації ветеранів Микола Дабіжа, голова Громадської ради при виконкомі міської ради Олександр Вілкул, учасники бойових дій.
За більш ніж пів віковою традицією у знаменний для містян день біля монументу «Перемога» відбувається церемонія запалення символічних 10 факелів пам’яті. Полум’я для їх запалення доставляють від першого у місті вічного вогню з братської могили в Центрально-Міському районі.
Вітаючи земляків із Днем визволення рідного Кривого Рогу в. о. міського голови Юрій Вілкул підкреслив: «Час не стоїть на місці. Але незмінною та дорогою для кожного з нас залишається пам'ять про безсмертний подвиг наших дідів та прадідів. Нас виховували з повагою до ветеранів, ми навчали цьому своїх дітей. І ми передамо святу пам'ять про Героїв-визволителів прийдешнім поколінням. Обіцяємо – Кривбас шанував і буде шанувати ветеранів війни, тих, хто відбудовував місто у повоєнні роки. У нас діє унікальна в Україні програма соціального захисту, що охоплює всіх без винятку ветеранів, воїнів-інтернаціоналістів, учасників бойових дій. Дорогі ветерани, у будь-якій ситуації ви можете завжди розраховувати на рідне місто!».
На знак глибокої поваги криворіжці поклали квіти до Стели Героїв; пам’ятних стендів «Загиблим в АТО»; знаку «Полеглим захисникам України»; пам’ятника на честь бійців, які загинули під час виконання військового обов’язку в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України; пам’ятного знаку «Пам’яті чорнобильців», до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам. Після урочистої церемонії запалення факелів та свічок пам’яті у Георгіївській дзвіниці, у міському академічному театрі імені Т. Шевченко відбувся святковий концерт, присвячений 78-річниці Дня визволення Кривого Рогу – «Тих днів у пам’яті не стерти».
На сьогодні у Кривому Розі проживає 34 фронтовика та одна визволителька Кривого Рогу – Валентина Іванівна Погорєлова. У рамках наймасштабнішої в Україні муніципальної програми соціального захисту надається матеріальна підтримка всім без винятку фронтовикам Другої світової війни, воїнам, які брали та беруть участь в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил, афганцям, чорнобильцям, родинам, які виховують дітей з інвалідністю та іншим категоріям криворіжців. У 2022 році жодну з соціальних виплат, які проводилися у минулих роках, не скорочено та не скасовано. Навпаки, буде збільшено до 1500 гривень часткову компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг. В цілому, соціальні видатки міського бюджету-2022 становлять понад 800 млн грн.
Велику роботу задля збереження історичної правди про події Другої світової війни, патріотичного виховання молоді, яка має знати і поважати свою історію проводить криворізька міська організація ветеранів. Вона є однією з найкращих в області та Україні.
«Кривий Ріг можна сміливо назвати патріотичним центром. Так як відзначаються події тієї війни як у нас, не проводиться ніде. Споруджені пам’ятники, наприклад, пам’ятник воїнам 6-го окремого стрілецького батальйону – єдиний в Україні, там більше 150 офіцерів поховано. Воїн живе до тих пір, доки ми згадуємо його. У нашому рідному місті пам'ять про визволителів житиме вічно!», – підкреслив голова міської організації ветеранів Микола Дабіжа.