Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Євген Удод: «У співпраці з ЄБРР ми термомодернізуємо школи та дитячі садочки, щоб дітям було тепло, а заощаджені кошти спрямуємо на подальший розвиток енергозбереження

  10 Лютого 2022, 16:57 Поділитися

  У Кривому Розі в рамках співпраці з ЄБРР будуть реалізовані енергоефективні заходи у 36 школах та дитячих садках. Це дозволить створити ще більш комфортні умови для 15 тисяч дітей. Перший заступник міського голови Євген Удод провів виїзну нараду в дитячому садочку № 231, який входить до переліку цьогорічних об’єктів термомодернізації.

  Євген Удод: «У співпраці з ЄБРР ми термомодернізуємо школи та дитячі садочки, щоб дітям було тепло, а заощаджені кошти спрямуємо на подальший розвиток енергозбереження

  Євген Удод зазначив, що в. о. міського голови, секретар міської ради Юрій Вілкул поставив завдання забезпечити тепло в першу чергу у закладах освіти – школах та дитячих садочках. При цьому слід зауважити, що 2021-го Кабмін в 2,5 рази підвищив ціни на газ для опалення лікарень, шкіл, дитячих садків та інших бюджетних закладів. Підприємці змушені сплачувати за ринковими цінами, які зросли в 4 рази та більше. В таких умовах один з пріоритетів роботи міської влади – подальший розвиток проєктів підвищення енергоефективності, які вже системно впроваджуються в місті.

  Євген Удод сказав: «Ми проводимо термомодернізацію шкіл та садочків, щоб дітям було тепло, а заощаджені кошти мають бути спрямовані на подальший розвиток енергозбережння. Вивчаємо кращий світовий досвід у цій галузі та залучуємо інвестиції. Популяризуємо позитивні результати тих проектів з підвищення енергоефективності, які вже реалізували. Провели низку виїзних нарад, зокрема в гімназії №58, будівля якої вже термомодернізована в межах співпраці нашого міста з німецькою федеральною агенцією GIZ. Завдяки утепленню та обладнанню індивідуального теплового пункту вдалося досягти відчутної економії енергоресурсів – понад 20 %. Очікується, що в результаті реалізації проєкту з ЄБРР економія теплової енергії буде понад 30 %. Але головне – в школах і дитсадках буде тепло і комфортно як для дітей, так вчителів і вихователів».

  Директорка дитсадочку №231 Ольга Федоренко подякувала міській владі за системну підтримку закладу, а також доповіла першому заступнику міського голови про види робіт, які заплановано виконати цього року. «Ми вдячні за системну підтримку, завдяки якій вже проведені роботи з встановлення дверей та ремонту системи електропостачання. Цього року заплановано зокрема здійснити утеплення стін, покрівлі, відкосів вікон та дверей, цоколю, заміна пожежних систем, навісів, та систем кондиціонування. Також у нашому садочку буде створений індивідуальний тепловий пункт, замінять трубопроводи опалення, радіатори».

  Також у садочку планують провести ремонт систем водопостачання та відведення, каналізації; встановили блискавкозахист, пандус для людей з інвалідністю, відремонтувати тротуари та інше.

  Щодо інших напрямків робіт з енергозбереження, які реалізує місто, перший заступник міського голови Євген Удод підкреслив, що буде проведена термомодернізація житлових будинків. Цьогоріч в рамках програми «Теплий під’їзд» у 64 будинках, ОСББ в яких створені 2021-го, а також у близько 830 будинках з управителями (п’ятиповерхівках – «хрущівках» та «брежнєвках») розпочнуть заміну застарілих дерев’яних вікон на енергоефективні».

  Нагадаємо, торік Кривий Ріг не отримав від держави жодної компенсації вартості тарифів. Збитки для бюджету міста задля того, щоб тарифи для населення не підвищувались, а домівки криворіжців, школи, садочки та лікарні опалювались, склали 1 млрд 127 млн гривень.

   

  Теги
  • #кривий ріг
  • #освіта
  • #міськвиконком
  • #осбб
  • #кривий ріг сьогодні