Патронатні вихователі: нові правила і підвищення оплати праці
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд за малечею, чиї родини перебувають у складних умовах. Патронатний вихователь бере дітей до себе, а помічник вихователя допомагає в їхньому догляді. Днями Уряд підтримав зміни, запропоновані Міністерством соціальної політики, щоб підтримати та розвивати патронат. Про це повідомила пресслужба відомства.
Змінами передбачається, що патронатний вихователь зможе працювати як фізична особа або ФОП (з КВЕДами 97.00, 88.91, або 85.59).
Однією з основних змін стане збільшення зарплатні з 1 липня до 3 мінімальних зарплат на місяць (3,5 для ФОПів), а одну мінімальну зарплату виплачуватимуть під час очікування нової дитини.
За кожні три місяці догляду патронатному вихователю надаватимуть 7 днів оплачуваної відпустки. А за кожен наступний тиждень нараховуватимуть +1 день.
Також розширюється коло людей, які можуть бути помічниками вихователів: не лише родич, але й інша особа, яку допоможе знайти служба у справах дітей. Ця робота оплачуватиметься однією мінімальною зарплатою на місяць. Помічник теж може бути ФОПом, йому потрібні будуть ті самі КВЕДи, що і для патронатного вихователя.
Терміни початку навчання кандидатів у вихователі і помічники скоротяться і становитимуть один місяць замість двох після отримання направлення.
Патронатні вихователі зможуть брати дітей з інших громад. Договір укладатиме орган опіки громади, до якої влаштовують дитину.
Врегулювали також строки перебування дитини під патронатом на час воєнного стану. Дитина зможе залишатися більше 6 місяців:
- на період, коли суд розглядає справу про позбавлення батьків батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав, але не довше ніж на місяць після того, як рішення суду набрало законної сили;
- якщо дитину неможливо повернути до батьків чи законних представників, тому що вони перебувають в зоні активних бойових дій чи на окупованій території.
Нагадаємо, раніше ми писали як батькам дістати путівку для дитини за урядовою програмою «єОздоровлення».