Неймовірний початок першого дня весни: у Кривому Розі розпочалися заняття зі скандинавської ходьби на вулиці
Сьогодні у Кривому Розі, у парку імені Савицького, на житломасиві ПівдГЗК, пройшло перше заняття зі скандинавської ходьби. Вони – частина соціального проекту «Активні парки – локації здорової України».
Користь скандинавської ходьби – неоціненна. Адже це єднання з однодумцями та природою. До процесу залучені до 90% м’язів. Можна поліпшити собі поставу, знизити навантаження на суглоби та поперекову частину хребта. Ще, є плюс для низки систем організму, як от для серцево-судинної, лімфатичної, ендокринної, дихальної. Ходьба позитивна для мозкового кровообігу та психоемоційного стану. Цю активність можна застосовувати для реабілітації після травм.
«Була дуже хвороблива я жіночка, на 26 кілограмів більше. І що скандинавська ходьба за п'ять років з мене зробила? Я не тільки інструктор, тренер, я ще суддя, я ще плюс до цього і спортсмен. Брала участь у різних змаганнях України, на Чемпіонаті України, їздили ми на Чемпіонат світу, на Чемпіонат Європи. Так що по мені видно, що таке скандинавська ходьба. У нас зараз такий час, коли всі люди сидять вдома, на диванах. І ви знаєте, у мене такий девіз – досить мрій, дій, дій, дій. Не треба сидіти на дивані, дивитись телевізор. Треба йти до нас і займатися скандинавською ходьбою. Це рух. Рух – це здоров'я», - розповідає Людмила Поліщук, тренер.
Учасниця уроку Людмила ділиться, що зі скандинавською ходьбою познайомилася кілька років тому. У Рівненській області у санаторії. Але там не було тренера і не було кому викладати. Тому криворіжанка ходила, як хотіла.
«У нас дуже досвідчений тренер Людмила Миколаївна. Кажуть, що і тиск буде нормальний, і вага буде нормальна. І взагалі ти просто собі ходиш і крокуєш. Це вже дуже позитивно», - зауважує жінка.
Ще одна спортсменка - Валентина Родіонівна. Каже, у час пандемії коронавірусу була звичка поїсти і лягти відпочивати. Голос сина, який сказав, що так не можна, став вирішальним.
«Ходьба – наше життя. Мені хотілося б, щоб до цього була залучена молодь. І люди поважного віку. І ті, хто мають хвороби. Всі мають ходити», - вважає Валентина Родіонівна.
Як інформують у Виконкомі Інгулецької райради, заняття проходять на безоплатній основі. Вони будуть регулярними щоп’ятниці та неділі.
«Спорядження видається, а від вас необхідне лише бажання та трохи часу. Тому, якщо ви все ж таки вирішили доєднатися до групи, то скоріш дзвоніть (063) – 559 – 29 - 32», - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що БФ «Карітас Кривий Ріг» започаткував заняття з арт-терапії для юних криворіжців.