Роботи стало в п’ять разів більше, ніж торік: які вакансії виявилися найзатребуванішими в квітні
У квітні кількість доступних вакансій в Україні знову побила рекорд та фактично досягла довоєнного рівня. Через це роботодавці починають змагатися за кандидатів, а конкуренція за робоче місце поступово сходить нанівець. Найбільше за місяць зросла потреба у працівниках сфери охорони та безпеки, готельно-ресторанного бізнесу та сфері обслуговування. Про це свідчить традиційна щомісячна аналітика сервісу пошуку роботи Work.ua.
Ринок праці, для якого початок повномасштабного вторгнення став справжньою катастрофою, продовжує відновлюватися. За квітень кількість вакансій на сервісі пошуку роботи Work.ua поставила новий рекорд – 82 467. Це значення – більш ніж в п’ять разів вище торішнього та майже на 10% вище, ніж у березні. Фактично, зараз ринок праці знаходиться приблизно на рівні квітня 2021. При тому, що в країні продовжується війна.
У всіх областях, які розташовані західніше Вінницької та Житомирської (включно з ними) потреба в робочих руках стала навіть вище довоєнного рівня. А на Дніпропетровщині складає 76% від нього. Наша область знову посіла друге місце за кількістю вакансій, поступаючись лише Київській.
За місяць найбільше зростання потреби в працівниках спостерігалось у сферах охорони та безпеки (+21%), готельно-ресторанного бізнесу та туризму (+20%), обслуговування (+16%), будівництва та архітектури (+15%), роздрібної торгівлі (+15%) та, що цікаво, фінансів й банківської справи (+11%).
Якщо говорити, про конкретні спеціальності, то найбільше зростання попиту у роботодавців було на прибиральників (+33%), охоронців (+32%), барменів й барист (+30%), офіціантів (+26%) та комплектувальників (+25%). Через зменшення такої конкуренції на ринку праці, яка була раніше, роботодавці у квітні стали більше звертати уваги на працівників без попереднього досвіду роботи, студентів, ветеранів та навіть пенсіонерів.
Серед тих, хто шукає роботу, більшість склали жінки (55%). Найчастіше кандидати на посаду намагалися влаштуватися продавцями-консультантами, менеджерами з продажу, адміністраторами, водіями, офіс-менеджерами, барменами та баристами, бухгалтерами, офіціантами, операторами контакт-центру та охоронцями. Висока конкуренція зберігається серед тих посад, на яких можна працювати дистанційно, особливо ІТ-спеціальностей.
Середня зарплата в Україні склала 16 тисяч гривень. Найбільше платять на Київщині – 18 тисяч гривень в середньому. На Дніпропетровщині ж, згідно з розрахунками сервісу, середня зарплата склала 15 000 гривень. Високо оплачується робота водія-міжнародника – 41 500 гривень, арматурника, бізнес-аналітика, продюсера, регіонального менеджера, рихтувальника, рієлтора й тонувальника – 30 000 в середньому для усіх. Що цікаво, найбільше за місяць (в процентному співідношенні) зросли зарплати робітників у сферах краси, фітнесу та спорту.