У Кривому Розі Центр творчості людей з інвалідністю «Разом» відзначив 16 річницю створення виставкою робіт свого талановитого художника Віталія Мельниченка
Рівно 16 років тому у Кривому Розі створили Центр творчості людей з інвалідністю «Разом». Відтоді його підопічні доводить, що люди з інклюзією жити та творити можуть не гірше, а навіть краще за інших. Для Центру уже стало доброю традицією у день створення проводити виставки робіт свого доброго товариша талановитого митця Віталія Мельниченка. Виключенням не став і 2023 рік – у міському виставковому залі знову зібралися члени центру, друзі та поціновувачі мистецтва. Цьогоріч, окрім знаменитих пейзажів, серед робіт митця були і воєнні мотиви.
23 березня у Міському виставковому залі Кривого Рогу дали дали старт виставці робіт відомого криворізького художника Віталія Мельниченка під назвою «Моє натхнення». Малюванням Віталій став займатися, коли через травму був змушений пересісти в інвалідний візок. У Кривому Розі його роботи виставляються уже майже чверть століття – з 1999 року.
Пише митець, в основному, пейзажі, масляними фарбами, про що каже: «Просто хочеться показувати красу нашої природи. Більшість робіт – наші, українські пейзажі. Оскільки я не можу працювати на пленері, я пишу роботи по пам’яті. Використовую фотографії або просто відображаю на полотнах ту красу, яку колись бачив сам. Більше всього надихає саме життя. Поки працюєш – доти живеш».
Цьогоріч на виставці представлені 40 робіт. Повномасштабне вторгнення не могло не знайти відображення у картинах Віталія: серед інших були й три полотна на воєнну тематику. Надихнув художника на це син Артем. Той з 2015 року стояв на захисті України. А 24 лютого – був одним із перших в черзі до військкомату. Стримував наступ окупантів на Запорізькому напрямку, де отримав важке поранення. Портрет самого Артема також був серед картин митця.
Виставка робіт Віталія Мельниченка саме 23 березня стала уже щорічною традицією. Адже приурочена вона до дня створення Центру творчості людей з інвалідністю «Разом». Цьогоріч він відзначав уже свою 16 річницю. Віталій стояв біля витоків центру. Про це згадує його очільниця, Світлана Комарова, для якої це подвійне свято: «Сьогодні взагалі унікальний день. 23 березня моя мати дала початок моєму життю. А я 16 років тому дала початок цій організації. Із року в рік, 23 березня ми проводимо одну й ту ж виставку: робіт Віталія Мельниченка. І не просто так: він – натхненник створення нашого Центру. Ще давним-давно ми разом із ним на кухні мріяли про створення такої організації. Ці мрії збулися. На самому початку нас було всього семеро. Тепер же – більше 500, а організація покинула межі нашого міста: ми і в Києві, і в Німеччині і де тільки не були. Хочу все місто запросити сюди, щоб люди на власні очі могли переглянути роботи Віталія. Кажуть, що це люди з обмеженими можливостями. Але ми, наша організація доводить: ми, не з обмеженими можливостями, ми – з необмеженими можливостями».
Крім картин на присутніх чекав і музичний супровід. Свої виступи відвідувачам подарували: Іван Коробко – соліст муніціпального оркестру, Євген Приходько – один з найкращих саксофоністів нашого міста, італієць Роберто Ричо та інші.
Триватиме виставка близько місяця. Усі охочі зможуть переглянути картини Віталія у Міському виставковому залі, що знаходиться за адресою: вулиця Олександра Поля, 2.