У Кривому Розі відкрили виставку робіт відомого митця Вадима Баралюка
16 березня у стінах Криворізького державного педагогічного університету пройшов урочистий вернісаж, який дав початок двотижневій художній виставці. Представлені на ній роботи відомого криворізького художника, сценариста, кінодокументаліста, письменника, винахідника та філософа Вадима Баралюка. Присвячений захід 90-річчю від дня народження нашого талановитого земляка та, окрім вшанування пам’яті, спрямований на розвиток культурного життя міста. Відкрили виставку за ініціативи деканату факультету мистецтв КДПУ в кооперації із ГО «Культурна місія».
Ініціаторами проведення виставки стали педагоги удожньо-графічного відділення факультету мистецтв педагогічного університету. Ректор Ярослав Шрамко каже: «Дуже важливе залучення студентів нашого університету, адже це демонструє зв’язок нашої діяльності із культурним життям міста. Особливо зараз, в умовах агресії росії, дуже важливо демонструвати, що мистецтво також робить свій внесок у виховання наступних поколінь як патріотів та справжніх громадян нашої держави».
Представили на виставці 11 робіт із циклу «Висячі сади Семіраміди 21 століття». На них Вадим Баралюк зображав сучасні та історичні пейзажі у стилі пунктуалізм. Всього у циклі 21 картина. Ті, які не представлені на виставці, знаходиться у приватних колекціях. Назва циклу обрана неспроста: криворіжець стверджував, що розгадав секрет зрошення знаменитих «Садів Семіраміди». Сам він казав, що розгадка йому просто наснилася. Степан Калинюк, голова ГО «Культурна місія», яка також долучилась до організації виставки, передає слова митця: «Прийшла уві сні сама Семіраміда та каже: «Як же так, Вадиме? Ти ж жив у наш час, ти ж пам’ятаєш, як це зрошувалось» А він їй: «Так, знаю, за допомогою каналів».
Свою неочікувану здогадку криворіжець оформив у вигляді винаходу, зробив відповідні креслення та отримав згодом визнання своєї правоти – міжнародний патент на так зване «Підгрунтове зрошення».
Але окрім винахідництва та малювання відомий Вадим Баралюк, перш за все, як кінорежисер та кінодокументаліст. За своє життя сам зняв 217 фільмів, а ще близько ста – втілили за його сценаріями. Знімав, в основному, документальні фільми, проте були і науково-популярні, і навчальні. Деякі із них демонструвалися за кордоном, а стрічка «Під сузір’ям сталевого лева» про криворізьких металургів отримала справжнє світове визнання.
Помер Вадим Баралюк у 2014 році. Але його творчість та праця назавжди стали частиною історії Кривого Рогу. Друзі митця кажуть, що той був надзвичайно комунікабельною людиною. Якось жалівся їм: «Я не зміг за все життя нажити собі ворогів. Просто не знаю, як це робиться» А от друзів та поціновувачів нажив митець багато. Велика частина із них 16 березня і прийшла на вернісаж, щоб вчергове згадати життя та творчий шлях товариша.
Нагадаємо, 15 січня творчий вечір також присвячений 90 річниці від дня народження криворіжця проходив в одному із «Пунктів незламності» Центрально-Міського району Кривого Рогу.