Коли очікувати зниження цін на курячі яйця? ‒ відповідь від Мінагрополітики
За увесь період дії воєнного стану у нашій країні зафіксували значні коливання вартості яєць, зокрема десяток коштував подекуди 17 гривень, а інколи всі 60. За словами першого заступника очільника Мінагрополітики, на зміни у цінах впливала низка факторів, проте незабаром вартість яєць стабілізується. Відповідну інформацію оприлюднили на сайті Кабінету міністрів України.
За даними Мінагрополітики, у січні та лютому цьогоріч десяток яєць коштував близько 35 гривень. У травні й червні ціни впали до 17 гривень, а це нижче собівартості. У липні-серпні вартість дещо вирівнялася й становила 26 гривень за 10 штук. У вересні українці помітили ріст ціни, вона сягнула довоєнної позначки в 30 гривень, проте у жовтні збільшилась ще на 23,5%.
На підвищення вартості десятку яєць вплинули декілька факторів:
‒ сезонність;
‒ скорочення чи припинення виробництва у низці підприємств, що пов’язано із бойовими діями;
‒ скорочення поголів’я курей, що обумовлено реалізацією яєць влітку по заниженій ціні (менше собівартості).
За інформацією Мінагрополітики, оптова-відпускна ціна курячих яєць у нашій державі наразі складає 43 гривні за десяток. Проте очікується зниження й стабілізація вартості наприкінці жовтня – на початку листопада.
«Через військові дії, знищення птахівничих комплексів, проблеми з логістикою різко скоротилося поголів’я курей та виробництво в цілому. Виробники яєць змушені були продавати продукцію нижче за собівартість. Із вересня відновився сезонний споживчий попит, але кількість поголів’я в областях, в яких традиційно вирощують яєчних курей, ще не відновлено, на це потрібно щонайменше два-три місяці. В результаті на ринку пропозиція яєць знизилась, що спровокувало стрибок цін», – прокоментував перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Також він додав, що незабаром ціни на яйця мають бути на рівні довоєнного часу.
‒ сезонність;
‒ скорочення чи припинення виробництва у низці підприємств, що пов’язано із бойовими діями;
‒ скорочення поголів’я курей, що обумовлено реалізацією яєць влітку по заниженій ціні (менше собівартості). За інформацією Мінагрополітики, оптова-відпускна ціна курячих яєць у нашій державі наразі складає 43 гривні за десяток. Проте очікується зниження й стабілізація вартості наприкінці жовтня – на початку листопада. «Через військові дії, знищення птахівничих комплексів, проблеми з логістикою різко скоротилося поголів’я курей та виробництво в цілому. Виробники яєць змушені були продавати продукцію нижче за собівартість. Із вересня відновився сезонний споживчий попит, але кількість поголів’я в областях, в яких традиційно вирощують яєчних курей, ще не відновлено, на це потрібно щонайменше два-три місяці. В результаті на ринку пропозиція яєць знизилась, що спровокувало стрибок цін», – прокоментував перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Також він додав, що незабаром ціни на яйця мають бути на рівні довоєнного часу.