В Україні на 11% зросли ціни на продукти: які саме і чому?
В усіх регіонах України спостерігається стрімке підвищення цін на продукти харчування. Аналіз вересневих цін показує ріст на 11%, порівняно з вереснем 2020 року.
Цьогоріч у вересні громадяни звернули увагу на різке підвищення цін. За спостереженнями, харчові продукти подорожчали загалом на 11%, порівнюючи із вереснем 2020-го. За даними Держстату, вересневі показники на товари першої необхідності минулого року підскочили лише на 3,1%, порівняно з 2019 роком.
Так, серпнева ціна на яловичину становила 165 грн/кг. Це на 12% більше, аніж у грудні 2020 року. У той же час куряче філе в Україні наразі коштує приблизно 111 грн/кг, коли груднева ціна 2020 року становила 91,71 грн/кг. Соняшникова олія зросла майже утричі і зараз коштує 64 грн. Ціна на ковбасу варену становить 113 грн/кг, а в грудні минулого року вона коштувала 103 грн/кг. Що стосується овочів, то сьогодні вартість моркви – 10,3 грн/кг, , ріпчастої цибулі – 10 грн/кг. Це удвічі більше, аніж минулого року. Ціна сала у вересні склала 82 грн. Курячі яйця здорожчали на 60% і наразі коштують 40 грн за десяток.
Називають і причини такого подорожчання – стрімке підвищення цін на світових ринках та зростання вартості електроенергії. Пов’язують подорожчання ще й із зростанням попиту на продукти, збільшенням експорту. Відтак підприємці продають свою продукцію за такою самою вартістю, як і за кордон.
Держстат України інформує, що українці почали витрачати власні накопичення, що також пов’язують із подорожчанням товарів першої необхідності. Так, статистичні данні вказують на те, що заощадження українців скоротилися на 86,5 мільярдів грн. Адже ціни на харчові продукти зростають швидше, аніж доходи українців.