Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  К. Мурашко: «Місто завжди на боці медиків – ніякого закриття 8-ї міськлікарні не буде»

  5 Серпня 2021, 14:47 Поділитися

  Навпаки, створення на базі 8-ї та 16-ї лікарень потужного медичного центру дасть можливість підвищити зарплату в «вісімці», забезпечити лікування дітей в умовах хвилі штаму «Дельта», а також виділити кошти з міського бюджету на капремонт лікарні та нове обладнання», - зазначив К. Мурашко. При цьому, сам заклад залишиться на теперішньому місці, а всі медпрацівники збережуть робочі місця.

  К

  5 серпня, на позачерговій сесії міськради, депутати розглянули порушене медпрацівниками питання щодо юридичного об'єднання в умовах медреформи 8-ї та 16-ї міських лікарень. Стурбованість лікарів викликала затримка фінансування лікарні з боку Національної служби здоров'я України, яку вдалося вирішити тільки після особистого звернення мера міста до МОЗу, а також – або через незнання, або з певною метою – чутки, які поширюють деякі депутати про закриття лікарні.

  Реальну ситуацію медикам і депутатам міськради розповів начальник міського управління охорони здоров'я Костянтин Мурашко:

  «З квітня 2020 року всі лікарні є самостійними суб'єктами господарювання і фінансуються НСЗУ на підставі пакетів послуг, які вони надають. Головні лікарі ще в травні звернулися з проханням провести об'єднання деяких лікарень, оскільки поодинці вони не можуть виконати вимоги медреформи і НСЗУ та отримувати необхідне фінансування. Тоді і ми, і депутати пішли назустріч медикам і, як показує час, зробили це правильно і своєчасно.

  Що стосується 8-ї міськлікарні, то ситуація по ній ускладнилася після того, як рішенням НСЗУ вона була виключена з переліку лікарень, що надають лікування з ковід. Відповідно, вона перестала отримувати кошти з цього пакету послуг від НСЗУ. І не зможе надавати в цьому напрямку допомогу криворіжцям, в першу чергу, дітям. Крім цього, в умовах нових вимог медреформи під питанням може опинитися діяльність гематологічної і хірургічної служб у цій лікарні».

  «Але, – підкреслив Костянтин Мурашко, – місто завжди було і буде на боці медиків. Створення потужного медичного центру на базі 8-ї і 16-ї міських лікарень дозволить:

  1. Зберегти всі робочі місця медпрацівників. Більше того, – так як у 16-й лікарні середні зарплати за останні півроку вище на 10-20% (у лікарів 16230/14450 грн відповідо, у медсестер – 12312/10099 грн), то при об'єднанні це дасть можливість відразу підняти зарплату медикам 8-ї лікарні, а не чекати довгі місяці погоджень.

  2. В умовах близької хвилі штаму «Дельта» і, можливо, інших штамів – забезпечити лікування криворіжців, в першу чергу, дітей від коронавірусу на об'єднаній базі лікарень, оскільки у 16-ї лікарні є на це пакет послуг від НСЗУ, високопоточне кисневе обладнання та фінансування. Крім цього, міська лікарня №16 має сучасну баклабораторію, що при злитті зможе працювати і для дітей Кривого Рогу. Все це буде поширюватись і на 8-у лікарню з великим дитячим відділенням. При цьому, лікарні повинні бути об'єднані вже до початку-середини вересня. Іншого виходу немає – ми не можемо ризикувати здоров'ям і життям криворіжців.

  3. Після створення єдиного центру й отримання 8-ю лікарнею права надавати послуги з ковід, місто зможе направити значні кошти – 70 млн грн – на її капремонт, тепломодернізацію, оснащення сучасним кисневим обладнанням, ремонт реанімаційного відділення. Ці кошти вже передбачені у проєкті бюджету міста на 2022 рік.

  4. Після створення єдиного центру пакет медпослуг, що фінансується НСЗУ, може збільшитися на третину – з 7 до 10 послуг. А це – не лише більш високе і стабільне фінансове забезпечення медустанов, але й підвищення якості медобслуговування криворіжців».

  Головний лікар 8-ї міськлікарні Володимир Мельниченко сказав: «Я – за об'єднання. Я розумію, що можливо не буду головним лікарем в об'єднаному медзакладі. Але, разом з тим, розумію, що зараз не час для чиїхось особистих амбіцій. Ми повинні діяти в інтересах лікарень, їх колективів, а найголовніше – в інтересах криворіжців».
  Свого колегу підтримав і головний лікар 16-ї міськлікарні Ігор Криштопа.

  Після обговорення даного питання, більшість депутатів міськради погодилася з рішенням про необхідність юридичного об'єднання лікарень в інтересах як медпрацівників так і жителів Кривого Рогу.

  Теги
  • #медики
  • #лікарні
  • #об'єднання