Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Підтримка медиків: щоб працівники медзакладів Кривого Рогу, серед яких 2 дитячі лікарні, не залишилися без зарплат – кошти виділило місто

  28 Липня 2021, 13:12 Поділитися

  На липневій сесії міськради депутати підтримали пропозицію мера Костянтина Павлова та виділили кошти на зарплату працівникам міських дитячих лікарень, «інфекційки» та 5-ї поліклініки.

  Підтримка медиків: щоб працівники медзакладів Кривого Рогу, серед яких 2 дитячі лікарні, не залишилися без зарплат – кошти виділило місто

  З 1 квітня 2020 року – початку другого етапу медичної реформи – всі лікарні в Україні є самостійними суб'єктами господарювання і мають фінансуватися згідно з укладеними договорами з державного бюджету – Національною службою здоров'я України. НСЗУ закуповує у лікарень медичні послуги й платить за них згідно з тарифами. 

  Та фінансування йде нестабільно, виникають проблеми й медикам не вистачає коштів на заробітні плати.

  Лише у 2020 році на заробітну плату криворізьким лікарям з міського бюджету будо виділено 67 млн грн. Місто допомагало медикам й у 2021 році, так в 1-му кварталі 1-й і 2-й дитячим міським лікарням, діагностичному центру, дитячій стоматології та іншим було виділено з міського бюджету майже 15 млн грн, аби зняти напругу через затримку у фінансуванні з НСЗУ. 

  У липні також знадобилося втручання міського голови, аби було вирішено питання з проплатами за виконані роботи лікувальним закладам вторинної ланки медичної допомоги міста.

  «Наразі, знов виникла проблема з фінансуванням НСЗУ в 1, 2 дитячих лікарнях, 5 поліклініці та інфекційці. Згадані дитячі лікарні недоотримали кошти від Національної служби здоров’я внаслідок неповного використання наявного ліжкового фонду, просто кажучи – не було належної кількості хворих. НСЗУ проплачує, згідно з реформою, за надання допомоги й за пацієнтів, яких вилікувано. А таких пацієнтів – у цих лікарнях не було.

  Що стосується інфекційної лікарні – вона виконала договірні вимоги щодо COVID-19, однак не було повного завантаження ліжок пацієнтами з іншими захворюваннями. Тому місто виділяє кошти медикам, недоотримані від НСЗУ», – сказав начальник міського управління охорони здоров'я Костянтин Мурашко.

  Криворізькій поліклініці №5 Національна служба здоров’я не проплачує обстеження, які проводяться на її базі, вважаючи, що МРТ та КТ треба робити лише в умовах стаціонару, якого в 5-й поліклініці не має.

  «Медичні заклади по всій країні проходять складний й новий для них другий етап реформування галузі й до того ж – в умовах пандемії. Звичайно, виникають труднощі. Не знімаючи відповідальності з керівництва лікарень, місто продовжує підтримувати медиків, аби зміна моделі фінансування не завадила надавати криворіжцям якісні медичні послуги», – підкреслив міський голова К. Павлов.

  Аби підтримати медиків, було прийнято рішення про виділення з міського бюджету додаткових коштів (до вже виділених у липні 6,8 млн) у розмірі 2,4 млн грн на допомогу лікувальним закладам міста, які недофінансовані НСЗУ.

  Теги
  • #фінансування
  • #медики