Незважаючи на складні часи, місто підтримує і буде надалі підтримувати криворізькі родини та їх дітей, які потребують допомоги
У Кривому Розі пройшов круглий стіл щодо підтримки сімей, що виховують дітей з інвалідністю. На зустрічі зібрались представники влади, громадських організацій, освітніх та медичних закладів. Участь у заході взяв голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.
«У місті проживає понад 3 тис. родин, що виховують дітей з інвалідністю. І навіть під час війни такі сім’ї залишаються у центрі нашої уваги. У Кривому Розі реалізується унікальна для України Програма соціального захисту мешканців, якою передбачено виплату 50-ти видів допомог.
Хочу особисто подякувати організаторам - голові Громадської організації «Фонд об’єднаних сердець» пані Наталії Пастушенко за ініціативу проведення такої важливої зустрічі, на якій обговорюються питання підтримки та допомоги сім’ям, які виховують особливих дітей. Хочу запевнити, що місто підтримує і буде надалі підтримувати криворізькі родини та їх дітей, які потребують допомоги»,- підкреслив Олександр Вілкул.
Незважаючи на воєнний стан, у місті не скасовано жодної соціальної програми. У поточному році передбачено майже 52 млн. грн на підтримку осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю). Тільки у листопаді допомогу з міського бюджету отримають ще 237 дітей з інвалідністю. З початку року на виплату матеріальної допомоги дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю, у тому числі з дитинства з міського бюджету спрямовано 43,3 млн грн, допомогу отримали 5769 чоловік.
Голова ГО Голова Фонду «Об'єднаних Сердець» Наталія Пастушенко сказала: «Під час заходу ми обговорили нагальні питання, пов’язані з підтримкою та допомогою родинам, які виховують дітей та опікуються особами з інвалідністю. Ця тема є важливою як для нас, так і для всього міста, адже йдеться про вразливу категорію населення, яка потребує особливої уваги. Ми вважаємо, що громада, влада та всі зацікавлені сторони, які працюють з такими родинами, повинні об’єднувати зусилля задля ефективної підтримки цих людей. Наразі, наша організація об’єднує 155 осіб, зокрема, 50 родин. Крім того, на початку повномасштабного вторгнення ми змогли евакуювати багато сімей завдяки допомозі місцевої влади».
Матеріальну допомогу від міста отримують усі без винятку родини, які виховують дітей з інвалідністю по 10 тис грн кожній дитині на вирішення їх соціально-побутових питань; на придбання підгузків - по 20 тис грн кожнй дитині; дітям, хворим на цукровий діабет І типу, інсулінозалежним, для забезпечення витратними матеріалами й лікарськими засобами - по 11 338 грн на кожну дитину.
У Кривому Розі надається одноразова матеріальна допомога дітям, хворим на фенілкетонурію та дітям, які пересуваються за допомогою крісел колісних для обладнання зручностями житлових приміщень (ця допомога виділяється, як на дитину з інвалідністю, так і дорослій людині з інвалідністю на кріслі колісному). У разі хвороби дитини за зверненнями батьків виплачується допомога на лікування та інш.
Додатково до матеріальної допомоги, містом щороку закуповуються продуктові набори, у тому числі для сімей, що виховують дітей з інвалідністю. Також, в рамках районних Програм соціального захисту населення щомісячно виплачується матеріальна допомога онкохворим дітям на додаткове харчування. Діти, хворі на дитячий церебральний параліч та злоякісні новоутворення (в тому числі в стадії ремісії), мають можливість й надалі замовляти безкоштовно без обмежень послуги «соціального таксі»; діти на кріслах колісних – по 4-ри рази на місяць. Що важливо, усі муніципальні програми адаптовані для внутрішньо переміщених осіб.
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»