Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Підтримка бізнесу в умовах війни: за сприяння міської влади активні підприємці нашого міста долучаються до урядових та міжнародних грантових програм на розвиток власної справи

  9 Квiтня 2024, 11:30 Поділитися ОФІЦІЙНО

  У Кривому Розі, в рамках муніципальної програми розвитку підприємництва, триває підтримка бізнесу в період воєнного стану, в тому числі, супроводу участі суб’єктів господарювання в міжнародних та вітчизняних грантових програмах.

  Підтримка бізнесу в умовах війни: за сприяння міської влади активні підприємці нашого міста долучаються до урядових та міжнародних грантових програм на розвиток власної справи

  За результатами спільної роботи за державною програмою «єРобота» з початку 2024 року 107 суб’єктів господарювання міста подали заявки на отримання грантових коштів, 78 – отримали підтвердження про фінансову підтримку з очікуваним обсягом фінансування на суму 18,9 млн грн, 32 - отримали кошти на свої рахунки у розмірі 7,6 млн грн. Також, 11 підприємців міста отримали грантові кошти від міжнародних донорів у розмірі 3,2 млн грн. Після отримання грантів переможцями заплановано створити 142 нових робочих місць.

  Перший заступник міського голови Євген Удод провів виїзну робочу нараду з питань підтримки міського бізнесу у ході якої безпосередньо поспілкувався з переможцями грантової програми, які вже отримали кошти на розвиток власного бізнесу та проводять підприємницьку діяльність у Покровському районі.

  «Кривий Ріг цінує й підтримує підприємців, які не злякалися викликів війни, працюють на добробут держави та громади, сплачують податки і створюють нові робочі місця. Задля залучення додаткових ресурсів для представників малого та середнього бізнесу  у партнерстві з Центром зайнятості та «Ощадбанком», проводимо освітні заходи та тренінги для створення успішних кейсів й отримання грантів. Напрямки підприємництва, в яких заявники вже реалізували себе: відкриття об’єктів з надання побутових послуг, закладів ресторанного господарства, виробництво продуктів харчування, роздрібна торгівля продовольчими товарами. Також, залучаємо  і міжнародних партнерів. Як результат - у 2023 році 163 суб’єкти господарювання за допомогою міста отримали державні та міжнародні  гранти на суму  майже 70 млн грн. Це дало можливість створити понад 350 нових робочих місць. У цьому році підприємці вже отримали грантові гроші на створення 142 робочих місць. Наразі, вже мають підтвердження 107 бізнесів, з яких майже 80 вже отримали кошти. Тобто, цю роботу ми просуваємо і будемо працювати далі. Я хочу сказати, що місто пишається нашим бізнесом, тому що ті виклики війни, які є, це потрібна велика мужність працювати, підтримувати місто, платити податки, зберігати робочі місця», - підкреслив Євген Удод.

  В Покровському районі з початку року 18 суб’єктів господарювання подали заявки  за програмою «єРобота», 14 отримали підтвердження про фінансову підтримку з очікуваним обсягом фінансування на суму 3,7 млн грн.

  Нагадаємо, за державною грантовою програмою «Власна справа» підприємці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення нових робочих місць у кількості залежно від суми гранту.

  Дізнавшись про грантову програму, Харківська Анна, головний лікар сімейної клініки «Family clinic», яка знаходиться по вул. Е. Фукса, прийняла рішення взяти участь у проєкті.

  «У лютому 2023 року я зареєструвалась як суб’єкт господарювання та подала документи на отримання ліцензії МОЗ на медичну практику. Для покращення надання медичних послуг подала заявку на отримання гранту від «Ощадбанку» та Центру зайнятості на суму 250 тис. гривень. Пройшла співбесіду, отримала грант. На ці кошти закупили медичне обладнання – аналізатори. Їх встановили у новій клініці. Вже з вересня підписали договір з Національною службою здоров’я та почали працювати. Працевлаштували двох лікарів- педіатрів та двох лікарів загальної практики - сімейної медицини, три медичних сестри та адміністратора. Наразі, набираємо пацієнтів».

  Підприємець Щур Галина також поділилася своїм досвідом участі у грантовій державній програмі.

  У неї є магазин з майстернею по ремонту велосипедів «Веломан» у Покровському районі. Працює з 2000 року.

  «Після семінару-тренінгу в Покровському районі щодо отримання грантів на розвиток власної справи в рамках програми «єРобота» я вирішила подати заявку та бізнес-план до Дії. У мене все вийшло вдало, я отримала грант на суму 148 тис. грн. На кошти закупила обладнання для торгової зали. Оформила, відповідно до суми гранту, 1 найманого працівника і планую надалі розширювати свій трудовий колектив. Допомога держави та підтримка міста стали незамінною ланкою у здійсненні підприємницької діяльності. Крім того, я скористалася й міжнародною грантовою підтримкою: пройшла навчальний семінар по грантовій допомозі від Save the Children, подала бізнес-план і в грудні 2023 отримала грант на суму 98 тис. грн під обладнання для майстерні з ремонту велосипедів».

  З питань участі у  грантових програмах та координації дій мешканці можуть звертатися до виконкомів районних у місті рад або до управління розвитку підприємництва виконкому міськради.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #підприємці
  • #підтримка