Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: У Кривому Розі проводиться підготовка фахівців з гуманітарного розмінування

  26 Червня 2024, 09:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  Олександр Вілкул провів робочу нараду на полігоні, де представники швейцарського фонду FSD готують фахівців з гуманітарного розмінування. Проєкт реалізується у співпраці з Радою оборони Кривого Рогу.

  О

  За інформацією ПРО ООН, близько 30% території всієї України потребують очищення від вибухо-небезпечних предметів. Це територія, що в 4,5 рази перевищує площу Швейцарії.

  «Наша країна зараз – найбільше мінне поле на планеті. Ми готуємо в Кривому Розі фахівців, щоб українська земля знову стала безпечною, щоби люди могли повернутися до своїх осель. Коли міни та боєприпаси убрано, у людей страх змінюється на надію, що можна почати життя заново», - сказав Вілкул.

  Він підкреслив, що «Ми зуміли зупинити ворога, наше місто не було захоплене та зруйновано.Тому в самому Кривому Розі немає проблем з мінами. Але є величезні території в Херсонській, Запорізькій, Харківській та інших областях, де була окупація, де йшли і йдуть бої. Тому найближчі десятиріччя фахівці з гуманітарного розмінування будуть забезпечені роботою».

  На навчання приймаються і чоловіки, і жінки. Для кандидатів бажано мати досвід служби в армії та базове знання англійської мови. Після навчання фахівці отримують гідну заробітну плату. Тренінги проводять швейцарські експерти.

  На період роботи фахівцям з гуманітарного розмінування надається офіційне працевлаштування згідно з законодавством України, необхідне обладнання для безпечного виконання робіт, засоби індивідуального захисту та страхування від нещасних випадків.

  Анна Віттевін, проєктний менеджер FSD офісу, що знаходиться у Кривому Розі, зазначила: «Наша організація займається гуманітарним розмінуванням території. Наші базування це – Чернігів, Харків, Кривий Ріг. Наша головна мета – розмінування територій, допомога людям у цей важкий час. Зараз ми  знаходимося на тренувальному полі, на якому займаються  наші демінери.  На цьому полі  вони можуть зрозуміти як знаходити міни, працювати з  металодетектором і як правильно поводитись у разі виявлення якихось вибухонебезпечних предметів. Курс навчання складається з теоретичної та практичної частини. Я хочу подякувати міській владі за підтримку та сприяння у вирішенні різних питань, пов’язаних з організацією нашої роботи».   

  Заступник міського голови Кривого Рогу Сергій Мілютін зазначив, що також в місті, у співпраці з ДСНС, UNICEF, Hundicap International, Rotary International та іншими організаціями, проводяться навчання з дітьми та дорослими, яким роз’яснюються правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів та тренінги с першої домедичної допомоги.

  «Тобто, це ще одна велика, дуже важлива комплексна робота, до якої залучені профільні фахівці міськвиконкому, співробітники ДСНС, поліції, школи, вищі навчальні заклади, міжнародні організації. Вона буде продовжена, адже вона стосується безпеки людей», - підкреслив голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.

  «При цьому для цивільних є головне правило: побачив щось не зрозуміле - не чіпай і не підходь! А телефонуй 101, 102 або 112», - сказав Вілкул.

  ДОВІДКОВО. Існує три види розмінування: оперативне, військове та гуманітарне. Оперативне розмінування виконується в разі невідкладної необхідності працівниками ДСНС, саперами поліції та фахівцями Держспецслужби транспорту (ДССТ). Військове розмінування — це розчищення військовими шляху при просуванні під час конфлікту. Головною метою гуманітарного розмінування є планове очищення землі, щоб цивільні особи могли повернутися до своїх домівок. У широкому розумінні воно включає дослідження, картографування та маркування мінних полів, а також фактичне розмінування.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #рада оборони