Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  14 червня Кривий Ріг вшановує пам'ять воїнів-учасників АТО/ООС та загиблих внаслідок ракетного удару ворога 12 червня

  14 Червня 2024, 12:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  14 червня, у День вшанування учасників АТО/ООС на сході України, голова Ради оборони міста Олександр Вілкул разом з військовослужбовцями, родинами воїнів, побратимами загиблих, представниками правоохоронних органів, ветеранами, громадськими організаціями поклали квіти до пам’ятника «Іловайський хрест» та Пам'ятного хреста на честь воїнів-криворіжців, та хвилиною мовчання вшанували пам’ять земляків, які загинули під час виконання військового обов’язку.

  14 червня Кривий Ріг вшановує пам'ять воїнів-учасників АТО/ООС та загиблих внаслідок ракетного удару ворога 12 червня

  Кривий Ріг – перше місто в Україні, в якому було засновано особливий День вшанування учасників АТО. У 2016 році мер Кривого Рогу,  Юрій Вілкул підтримав ініціативу Комітету солдатських матерів і рідних загиблих бійців та було прийнято рішення про заснування такої пам'ятної дати.
   
  Голова Ради оборони міста, Олександр Вілкул зазначив: «Сьогодні, 14 червня, Кривий Ріг вшановує пам'ять наших захисників, які загинули на Сході України, боронячи незалежність країни. Ворог не припиняє підлі атаки на мирні українські  міста та громади. Сьогодні ми схиляємо голови й в жалобі за загиблими у Кривому Розі 12 червня, життя 9 людей обірвав  злочинний ворожий ракетний удар по центру міста. На жаль,  вже другий рік поспіль в цей день у місті  -  день жалоби за загиблими мирними мешканцями.
   
  Як і на початку повномасштабної війни, Кривий Ріг об’єднався в одне ціле задля допомоги та підтримки наших військових, так і у 2014 році ми так само згуртувалися та з перших днів підтримували наших хлопців. У нас була розроблено найбільшу в Україні комплексна Програма соціальної підтримки учасників АТО/ООС та членів їх сімей. Вона охоплює широкий спектр підтримки: від надання допомоги в оплаті послуг ЖКГ до виплат щомісячної одноразової допомоги. Крім того, продовжується виплата допомоги дітям, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Також ми створили сучасний реабілітаційний центр для військовослужбовців, бо після поранень їм потрібна реабілітація.
   
  В умовах війни ми допомагаємо у забезпеченні всім необхідним наших частин ЗСУ, Нацгвардії, Тероборони та правоохоронців. З початку війни, Радою оборони міста надана пряма допомога військовим на суму вже майже 2,2 млрд грн. Це один із найбільших показників в Україні по допомозі ЗСУ від міст. Ми продовжуємо роботу у цьому напрямку, працюємо на Перемогу, зберігаємо витримку та підтримуємо тих, кому це необхідно».
   
  У рамках нової ветеранської політики – політики Героїв головним завданням у місті є  як надання  прямої допомоги, як і психологічної, соціальної адаптації наших ветеранів. Вже рік у Кривому Розі створений офіс «Я-Ветеран». На сьогодні в рамках проєкту для обслуговування воїнів надається 617 вид послуг у різних сферах – від державних до місцевих.
   
  Мати загиблого воїна, Грижко Раїса сказала: «Мій син Гижко Дмитро, розвідник зі 130 бригади, загинув на Луганському напрямку під час бойового завдання в АТО. Цей день для нас, батьків загиблих воїнів, дуже важливий. Ми вдячні міській владі, що не забувають наших хлопців, навіть зараз коли розпочалась повномасштабна війна й увага зосереджена на сьогоднішніх героях, а наша влада пам’ятає про наших дітей та про нас. Завжди нас підтримують та допомагають».
   
  Депутат Криворізької міської ради, Вікторія Третяк сказала: «Сьогодні дуже важливий пам’ятний день. В цей день ми згадуємо всіх наших героїв, які віддали своє життя за Україну. Криворіжці, одні з перших, хто взяв в руки зброю у 2014 році. На превеликий жаль і найбільше криворіжців полягли в цій російсько-українській війні. І сьогодні зі зброєю в руках стоять на передовій, захищають нас, щоб у нас було мирне небо. Низький уклін, вічна світла пам’ять всім нашим героям, завдяки яким ми сьогодні живемо, працюємо та виховуємо наших дітей. Ми не маємо право забути, ми повинні зберегти пам’ять. Адже герої живі доки, поки про них пам’ятають.  Велика подяка батькам, які виховали таких мужніх героїв».
   
  Загалом, з 2014 року, за різними напрямками військовим частинам, ветеранам, захисникам та захисницям з міського бюджету спрямовано понад 1 мільярд 159 мільйонів гривень. У тому числі з міського бюджету проведено виплати одноразової матеріальної допомоги у розмірі 100 тис. грн сім’ям військовослужбовців, які загинули або померли внаслідок поранення під час захисту Батьківщини в АТО/ООС. Також надається одноразова матеріальна допомога у розмірі 5000 грн учасникам бойових дій в АТО/ООС, звільнених\демобілізованих. У розмірі 1 прожиткового мінімуму, щомісячно надається матеріальна допомога членам сімей, у тому числі дітям військовослужбовців, які загинули або пропали безвісти в зоні проведення АТО та ООС.
   
  У рамках програми соціальної підтримки населення на підтримку учасників бойових дій АТО/ООС, сімей загиблих в АТО/ООС та Захисників і Захисниць України у міському бюджеті на 2024 рік передбачено понад 65 млн грн, а з початку року їм надано різні види матеріальних допомог майже на 38 млн грн.
   
  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #пам'ять
  • #воїни
  • #зсу