Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: «Імена Героїв відзначені не лише на меморіальних дошках, а й у наших серцях - у Кривому Розі за підтримки Ради оборони міста відкрили одразу 5 меморіальних дощок на честь випускників Криворізької гімназії №32»

  1 Травня 2024, 14:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  На фасаді гімназії у Покровському районі, де свого часу навчались Захисники, встановлено пам’ятні дошки на честь Костянтина Скіби, Сергія Чернявського, Дмитра Олійника, Євгенія Онопрієнка, Сергія Олименка. Біля закладу зібралися рідні, друзі, побратими, вчителі та учні гімназії, керівництво Ради оборони міста, щоб віддати шану полеглим Героям, покласти квіти та вклонитись за їх подвиги.

  О

  Костянтин Скіба – молодший сержант, виконував бойові завдання поблизу населеного пункту Бахмут Донецької області. Захисник загинув 1 квітня 2023 року в Бахмуті внаслідок мінометного обстрілу. Сергій Чернявський – солдат, стрілець-снайпер механізованого батальйону вч А4698. Загинув 12 листопада 2023 року під час мінометного обстрілу на Харківщині. Дмитро Олійник – солдат, стрілець-помічник гранатометника 93-1 окремої механізованої бригади «Холодний Яр». У 2020 році підписав контракт із ЗСУ. 4 березня 2022 року загинув від отриманого поранення. Євген Онопрієнко – навідник десантно-штурмового батальйону вч АО284. Загинув під час виконання бойового завдання на Луганщині. Сергій Олименко – солдат, штурмовик вч А1910. Загинув 15 вересня 2023 року при виконанні бойового завдання від кулі ворога на Донеччині.  
   
  Тетяна Скіба, дружина полеглого воїна Костянтина Скіби сказала: «Костя був моїм величезним благословенням і опорою в житті. З ним я ніколи не хвилювалась про завтрашній день. За роки разом відчула, що таке справжнє кохання і як це, коли людина живе для тебе. Побачила безумовне кохання до дітей і як при цьому знаходити час для допомоги іншим. За день до загибелі Костя встиг евакуювати пораненого командира й повернувся на бойові позиції. Він був духовним, мудрим, мужнім, добрим, щирим, спокійним, прекрасним чоловіком і татом».   
   
  Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул зазначив: «На стінах гімназії розміщено 5 дощок, що вшановують пам'ять п’ятьох випускників, які віддали життя в російсько-українській війні. Вони віддали за Україну найдорожче, що є у людини - своє життя. Їх жертви нагадують нам про необхідність боротьби за свободу та незалежність України. Місто завжди пам'ятатиме всіх Героїв, які склали голови у боротьбі з агресором. Ми зробимо все, щоб пам'ять про них жила вічно. А їх сім'ї завжди будуть оточені підтримкою, турботою та увагою. Для нас важливий кожен ветеран, кожен Захисник. Це - велика, комплексна робота, якою місто займалося і буде займатися. Вічна слава нашим Героям!».   Кривий Ріг перший в Україні, ще у 2016 році, відкрив пам’ятник на честь учасників російсько-української війни. Наразі, встановлено вже 7 пам’ятників та пам’ятних знаків. Встановлено 413 меморіальних дощок на честь загиблих земляків - і буде встановлено кожному. Коштом міського бюджету встановлено 293 меморіальні дошки на честь загиблих земляків. У травні встановлять ще 90 дощок.
   
  У Кривому Розі з 2014 року проводиться системна та масштабна робота з підтримки ветеранів та їх сімей. З початку повномасштабного вторгнення її було розширено. У рамках нової ветеранської політики – політики Героїв - додаються й напрямки допомоги, як прямої матеріальної, так і з психологічної та соціальної адаптації ветеранів. Протягом 2014-2023 років з бюджету міста на соціальну підтримку ветеранів та членів їх сімей спрямовано вже понад 1,3 млрд грн. Це - прямі виплати із міського бюджету. 100 тис. грн сім'ям загиблих військовослужбовців і щомісячні виплати членам сімей військовослужбовців, які загинули або зникли безвісти у розмірі прожиткового мінімуму, та інші види допомоги. У 2024 році у міському бюджеті передбачено 65 млн грн на пряму соціальну підтримку військовослужбовців та сімей загиблих Захисників і Захисниць України, учасників бойових дій.
   
  На квітневому засіданні міськвиконкому прийнято рішення про впровадження нової Комплексної програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їх сімей.

  Вона охоплюватиме великий спектр соціальних допомог, включатиме 70 заходів різного спрямування: організаційних, реабілітаційних, медичних, освітніх, соціальних, заходів з галузі культури та інші важливі соціальні послуги. Ще один важливий напрямок - робота Офісу "Я-Ветеран". У Кривому Розі він створений одним із перших в Україні. За принципом "єдиного вікна" в Офісі можна отримати понад 600 видів різних послуг. З моменту відкриття Офісу - з червня 2023 року його фахівцями надано понад 9800 різних послуг ветеранам та їхнім родинам. 217 об’єктів підприємницької діяльності міста надають за карткою «Я-Ветеран» знижки від 5% до 42%. Вже видано ветеранам та їх сім'ям понад 4070 таких карток. Інші напрямки допомоги - створення Інституту помічників ветеранів, безкоштовний відпочинок для дітей у комунальному таборі у лісі, видача продуктових наборів декілька разів на рік, лінія психологічної підтримки, підтримка ветеранського спорту та багато іншого. У цьому відношенні, як і у допомозі у забезпеченні військових на фронті, Кривий Ріг є одним з лідерів в Україні.
   
  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #меморіальна дошка
  • #рада оборони