Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Із нового навчального року в Кривому Розі з'явиться шість нових гімназій, а з 2024 року – відповідно до Закону України «Про освіту» – у місті будуть працювати 21 ліцей, 76 гімназій і 30 початкових шкіл

  30 Червня 2021, 13:47 Поділитися

  Навчальні заклади всіх трьох типів, на базі діючих шкіл, будуть рівномірно розподілені по семи районах міста, щоб забезпечити всіх криворізьких школярів якісною освітою. При цьому, увесь штат вчителів і працівників шкіл зберігається. Даний план, виконання якого вимагає реформа освіти, що проводиться в Україні та прийняті Закони України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту», був підтриманий депутатами міської ради на сесії, яка відбулася 30 червня.

  Із нового навчального року в Кривому Розі з'явиться шість нових гімназій, а з 2024 року – відповідно до Закону України «Про освіту» – у місті будуть працювати 21 ліцей, 76 гімназій і 30 початкових шкіл

  Згідно з реформою, що проводиться в країні і згідно з п. 3 ст. 12 закону України «Про освіту» повна загальна середня освіта має три рівні:

  • початкову освіту
  • базову середню освіту
  • профільну середню освіту.

  Законом визначено, що здобувати освіту школярі будуть відповідно у:

  • початкових школах (установа 1 рівня)
  • гімназії (установа 2 рівня)
  • ліцеях (установа 3 рівня).

  При цьому, невиконання вимог Законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» щодо перетворення шкіл у навчальні заклади трьох ступенів означатиме припинення їх фінансування з боку держбюджету і, як наслідок, припинення їх діяльності.

  Щоб в умовах реформування всі без винятку діти у Кривому Розі могли отримати якісну освіту всіх трьох рівнів депутати Криворізької міськради прийняли план подальшої роботи закладів освіти на 2021-2024 роки.

  Згідно з ним у Кривому Розі з 2024 року, відповідно до Закону «Про освіту», на базі діючих шкіл будуть працювати 21 ліцей, 76 гімназій і 30 початкових шкіл. При цьому, школярі, які зараз після 9 класу хочуть продовжити навчання в загальноосвітніх школах, можуть перейти до ліцеїв, де створюються профільні 10 класи, що дасть їм можливість вибрати профіль подальшого навчання. 
  Здавати іспити (ДПА) під час переходу до ліцею, згідно з Законом, треба буде лише з 2027 року.

  «Ми строго виконуємо всі вимоги Закону та Міністерства освіти. Головне для нас – інтереси школярів. Ухвалений депутатами план дасть можливість виконати всі вимоги Закону України, а головне – підвищити якість організації навчального процесу і самої освіти», – зазначила начальник департаменту освіти і науки Тетяна Кріпак.

  Теги
  • #освіта
  • #гімназія