Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Ю. Вілкул: «Незважаючи на труднощі, спричинені повномасштабною війною, продовжуємо реалізовувати проєкти підвищення енергоефективності криворізьких шкіл, ліцеїв, гімназій, садочків та закладів позашкільної освіти»

  21 Березня 2024, 14:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  В. о. міського голови Юрій Вілкул провів виїзну робочу нараду щодо термомодернізації криворізької гімназії №73. В цьому закладі в рамках співпраці міста з Європейським банком реконструкції та розвитку, на завершальному етапі реалізація інвестиційного проєкту «Підвищення енергоефективності громадських будівель у Кривому Розі».

  Ю

  Всього до проєкту включено 36 бюджетних закладів освіти міста, у тому числі 17 дитячих садків, 18 шкіл та 1 позашкільний заклад. Загальна вартість Проєкту становить 8,8 млн.євро, включаючи кошти ЄБРР на суму 6,4 млн євро, ґрант - 1 млн євро, 1,4 млн євро – внесок нашого міста. 
   
  «Завдяки тісній співпраці з міжнародними партнерами, зокрема з Європейським банком реконструкції та розвитку ми продовжуємо втілювати наші проєкти у реальність. У 36 закладах буде виконано утеплення фасадів, покрівлі, заміна дверей, вікон, встановлення індивідуальних теплових пунктів та інші роботи. Це дасть можливість скоротити споживання теплової енергії – до 40%, электрики -  до 5% й знизити кількість викидів шкідливих речовин, а головне – буде затишніше для дітей, вчителів та вихователів. Наразі в роботі 7 закладів, це – чотири школи, один ліцей та два дитячі садочки. На даному об’єкті - в гімназії №73 заплановані роботи практично вже виконані. Це дозволить не лише втримувати більше тепла у будівлі, заощаджувати ресурси та кошти, а й поліпшить комфортність перебування для майже 600 гімназистів й працівників закладу», - підкреслив Юрій Вілкул. 
   
  Роботи з термомодернізації у гімназії №73 розпочались у серпні минулого року. В гімназії було зроблено додаткове технічне обстеження, підготовлена проєктно-кошторисна документація, проведена будівельна технічна експертиза. Будівельники замінили всі труби опалення, понад 200 радіаторів, 6 вхідних дверей на металеві та утеплені. Також, встановили індивідуальний тепловий пункт. «Така робота дуже потрібна й ми вдячні міській владі, що впроваджують разом з європейськими партнерами цей проєкт, за ту роботу, яку вони роблять. Ці заходи не тільки спрацюють на економію, що дуже важливо в наш такий непростий час, а ще й покращать умови для навчання наших учнів та роботи вчителів», - підкреслила Людмила Кондратьєва, директор криворізької гімназії. 
   
  Наразі в рамках проєкту «Підвищення енергоефективності громадських будівель у Кривому Розі» тривають роботи у 7 освітніх закладах, це - дитячі садочки №№6 та 23; школи №№73, 78, 113,126, ліцей №81, де виконується, зокрема: модернізація системи опалення з установленням індивідуального теплового пункту, заміна мереж теплопостачання, заміна опалювальних приладів та інші заходи згідно з розробленими проєктами.   
   
  Місто також працює й над залученням інших інвесторів у сфері енергоефективності. Кривий Ріг нині вважається лідером серед інших населених пунктів України за темпами залучення позабюджетних коштів за механізмом ЕСКО. Влада міста уклала сім енергосервісних контрактів, за якими у п'яти криворізьких  лікарнях реалізуються заходи з термомодернізації, на одному з медзакладів вже встановлена сонячна електростанція, також тривають роботи по встановленню другої електростанції ще на одній лікарні міста.  
   
  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #опалення