Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: «Ми знаємо і пам’ятаємо, якою дорогою ціною виборюється наша свобода та незалежність. Полеглі герої - навіки у серцях криворіжців, а наша турбота про захисників та їх родини – незмінні»

  29 Серпня 2023, 12:57 Поділитися ОФІЦІЙНО

  З повагою до воїнів та їх подвигу. У День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність та суверенітет держави представники влади міста, Ради оборони Кривого Рогу разом із військовослужбовцями, рідними полеглих бійців та громадськими організаціями поклали квіти до пам’ятників воїнам АТО та стел «Вічна пам'ять нашим землякам» у Меморіальному комплексі, що по проспекту Миру.

  О

  29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донеччині. Російські війська підло обстріляли коридор яким, за домовленістю, мали виходити бійці. Лише за офіційними даними тоді загинло 366 наших військових та правоохоронців, 429 були поранені, 128 – потрапили у полон, а 158 вважають зниклими безвісти. 

  У Кривому Розі трагічна дата – 29 серпня з 2015 року є Днем скорботи за загиблими в зоні проведення антитерористичної операції. У 2017 році її затвердили Статутом територіальної громади Кривого Рогу. На державному рівні День пам’яті захисників України встановлено Указом Президента у 2019 році. 

  Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул підкреслив: «29 серпня – День пам'яті всіх захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Вони були різними людьми, але їх об'єднувала любов до України і бажання захистити її від ворога. Вони були воїнами, добровольцями, їхня спільна мета була одна – зробити Україну вільною і незалежною. Їх імена навіки закарбовані в історії і наших серцях. Ми ніколи не забудемо їх подвиг і пам'ятатимемо про них як про героїв, які віддали життя за наше майбутнє. І звичайно ми завжди підтримуватимемо сім'ї загиблих героїв, у цьому Кривий Ріг є прикладом для багатьох міст України. Вічна слава нашим захисникам!».

  Полковник Олександр Пискун сказав: «Сьогодні ми вшановуємо пам'ять всіх  Героїв, які віддали своє життя за Україну, які, не вагаючись, взяли в руки зброю і пішли захищати її цілісність. Дата 29 серпня обрана не випадково. Цього дня сталася одна із наймасштабніших трагедій війни з росією. Це -  не просто трагедія. Це – злочин. Тому що військовим дали «зелений коридор» на вихід з оточення і їх, майже  беззахисних, беззбройних, розстріляли. Я впевнений, що правда  переможе і винні у  цьому злочині будуть покарані. А ми не забудемо подвиг наших Героїв!».   

  Кривий Ріг одним з перших в державі у 2014 році прийняв комплексну програму підтримки учасників АТО та ООС, членів їх сімей. Щороку заходи програми розширюються. У місті проживає 6100 учасників бойових дій, 192 воїни з інвалідністю, майж 1 000 сімей загиблих військових. Вони отримують грошові виплати у рамках міської програми соціальної підтримки. У тому числі, з міського бюджету проведено виплати одноразової матеріальної допомоги у розмірі 100 тис. грн сім’ям військовослужбовців, які загинули у АТО/ООС, щорічно надається одноразова матеріальна допомога у розмірі 5000 грн учасникам бойових дій у АТО/ООС. У розмірі 1 прожиткового мінімуму (зараз 2580 грн), щомісячно надається матеріальна допомога членам сімей, у тому числі дітям військовослужбовців, які загинули або пропали безвісти в зоні проведення АТО та ООС.

  У 2023 році на виплати грошової допомоги ветеранам, військовослужбовцям та членам їхніх сімей із міського бюджету передбачено 92,3 млн грн. В цілому, починаючи з 2014 року, за різними напрямками криворізьким військовим частинам, ветеранам, захисникам та захисницям з міського бюджету спрямовано понад 1 мільярд 159 мільйонів гривень. 

  У 2023 році з 1 червня, у рамках комплексної програми підтримки військовослужбовців та ветеранів у Кривому Розі в Центрі адмінпослуг «Віза» запрацював офіс «Я-Ветеран». За принципом «єдиного вікна» воїнам та членам їх родин надається широкий спектр послуг: соціальних, адміністративних, житлових, земельних, медичних, освітніх, допомога у започаткуванні власної справи, тощо. На сьогодні фахівцями надано вже 516 послуг.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #пам'ять