Ю. Вілкул: «У Кривому Розі створена та функціонує потужна госпітальна база для надання як першої допомоги пораненим так і проходження їх реабілітації. Зараз, у партнерстві з областю, реалізуємо проєкт зі створення ще одного сучасного реабілітаційного відділення для наших воїнів»
В.о. міського голови Юрій Вілкул провів виїзну нараду з питання організації та виконання будівельних робіт на об’єкті.
У новому відділенні у стаціонарних умовах надаватиметься реабілітаційна допомога всім категоріям пацієнтів, які потребують реабілітації - учасникам війни, ветеранам АТО/ООС.
«З перших днів війни у Кривому Розі була створена госпітальна база для надання медичної допомоги та лікування поранених. Медзаклади забезпечені всім необхідним, у тому числі, кошти на придбання медикаментів та інших необхідних матеріалів виділялися з міського бюджету. Кваліфіковану медичну допомогу вже надано близько 20 тис військовим – хворим та пораненим. Важливою складовою є реабілітація. З 2017 року за кошти міського бюджету ми побудували реабілітаційне відділення для бійців АТО. Воно розраховане на 70 ліжок, з пацієнтами працюють фахівці з фізичної реабілітації, травматологи, лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, хірурги, психологи. З 2022 року фахівці відділення надають допомогу військовослужбовцям з усієї України. Тут проліковано вже більше 4000 ветеранів, а з початку війни майже 500 військовослужбовців з усієї України, з них - майже 250 криворіжців. Зараз ми продовжуємо цю роботу з обласним бюджетом - вдячні області за таку підтримку і разом розпочали робити друге таке відділення на 36 ліжок. Я вважаю, це буде дуже важливим для наших військових, котрі отримали поранення і потребують реабілітації», -підкреслив Юрій Вілкул.
Віталій Науменко, директор підрядної організації сказав: «Роботи стартували 15 серпня. Зараз ведуться демонтажні роботи, монтаж гіпсокартонних перегородок і комунікаційних систем».
Організована у Кривому Розі система роботи та надання допомоги відзначена багатьма лікарями з інших міст. Медичні заклади Кривого Рогу забезпечені ліками, з початку війни створений та постійно поповнюється їх стратегічний запас. Також, від початку війни була налагоджена чітка система для надання першої невідкладної допомоги - у прифронтових громадах чергували та працювали криворізькі медики та карети Швидкої, які могли оперативно доставляти поранених до міста, що дозволило врятувати не одне життя.
Довідково:
З 2014 року У Кривому Розі впроваджено комплексну Програму підтримки учасників АТО/ООС та членів їх сімей. У рамках цієї Програми, у тому числі, передбачено надання одноразової матеріальної допомоги у розмірі 100 тис. грн сім’ям військовослужбовців, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби у АТО/ООС. Щорічно надається одноразова матеріальна допомога у розмірі 5000 грн учасникам бойових дій у АТО/ООС у Донецькій і Луганській областях. У розмірі 1 прожиткового мінімуму, який дорівнює 2580 грн, щомісячно надається матеріальна допомога членам сімей, у тому числі, дітям, військовослужбовців, які загинули (померли), пропали безвісти в зоні проведення АТО та ООС. Також, надається матеріальна допомога на поховання у розмірі 25 тис. грн сім’ям військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних, добровольців), які загинули або померли під час захисту Батьківщини.
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»