Вгору
    Онлайн трансляція
    Програма передач

    Останні відео

    Назад до програми передач

    Попередні випуски

    Результати пошуку

    Ю. Вілкул: «У Кривому Розі, попри воєнний стан, збережені та працюють всі заклади культури, щоб юні криворіжці, а також діти-переселенці мали можливість для творчого розвитку та реалізації своїх здібностей»

    1 Березня 2023, 16:00 Поділитися

    З 12 січня у Кривому Розі мистецькі школи та палаци культури відновили роботу в режимі офлайн і на сьогодні заняття відвідують 10 тисяч хлопців та дівчат, серед них також і діти-переселенці. Письмову згоду на це обов’язково дають батьки. Заняття проходять лише у тих закладах, де є укриття.

    Ю

    Одним із напрямків творчої роботи з дітьми став спільний проєкт художньої школи №1 та Центру «ЯМаріуполь», який має назву «Художній освіторіум». 

    1 березня в. о. міського голови Юрій Вілкул провів виїзну нараду з питання організації співпраці закладів культури з Центром переселенців «ЯМаріуполь-Кривий Ріг» у рамках творчого проєкту.

    «Незважаючи на те, що в нашій країні триває війна, ми докладаємо багато зусиль для підтримки як земляків, так і людей, яких війна змусила залишити свої міста та селища. Кривий Ріг прийняв під опіку понад 80 тисяч переселенців, з яких – 16 тисяч дітей. Ми підтримуємо та надаємо допомогу людям, щоб вони почували себе як вдома. Забезпечуємо «нових криворіжців» усім необхідним, облаштовуємо побут, працевлаштовуємо, надаємо психологічну та медичну допомогу. Безумовно, особливої уваги, тепла та доброти потребують діти. А тому залучаємо хлопців та дівчат до занять у наших мистецьких школах. Через мистецтво, безпосереднє спілкування з однолітками допомагаємо їм адаптуватися та відійти від жахів, які їм довелось пережити. Саме на це і розрахований проєкт «Художній освіторіум», до якого ми залучили педагогів першої художньої школи та дітей-переселенців з Маріуполя», - зазначив Юрій Вілкул.

    Проєкт «Художній освіторіум» сприяє розвитку творчих здібностей юних художників – хлопців та дівчат із Центру «ЯМаріуполь». Діти мають можливість більше дізнатися про основи образотворчої грамоти, вивчити культурні пам’ятки свого міста та інших міст України. Розділ про образотворче мистецтво викладає Оксана Поліщук, директор художньої школи №1. «На наших заняттях діти виконують невеличкі тематичні завдання в зошиті-розмальовці «Подорож з Маріком», яку створили маріупольчанки – Оксана та Юлія Стоміни та Юлія Пономарьова, також читають про мистецтво та про історію створення різних архітектурних споруд рідного Маріуполя», - сказала Оксана Поліщук. Заняття проходять двічі на тиждень – щовівторка та щочетверга. 

    Володимир Курський, директор Центру «ЯМаріуполь» розповів: «Мета нашого Центру «ЯМаріуполь» - створити атмосферу рідного міста для маріупольців та їх дітей, щоб вони відчули теплоту та підтримку. Заходи, що відбуваються тут, орієнтовані на спілкування один з одним. А такі цікаві проєкти сприяють психологічному розвантаженню, всебічному розвитку наших дітей та налаштовують на єднання і віру в Перемогу. Ми вдячні керівництву міста та Раді оборони Кривого Рогу за небайдужість до чужого горя».

    Влітку минулого року у Кривому Розі відкрився Центр переселенців «ЯМаріуполь – Кривий Ріг». Відразу всі заклади культури міста активно долучилися до організації дозвілля маріупольців, серед яких майже 200 дітей. За цей період для них проведено понад 60 різноманітних заходів. Викладачі художньої школи №1 імені О. Васякіна провели 14 майстер-класів та 12 бесід про мистецтво для дітей, які цікавляться образотворчим мистецтвом. Палацами культури провели понад 20 майстер-класів з різних видів мистецтва (вокал, хореографія, циркове мистецтво), а також концерти. Своєрідну атмосферу – меседж добра, милосердя та людяності створюють виступи Криворізького театру ляльок, який став жаданим гостем для маленьких маріупольців. Театр представляє не тільки лялькові вистави, а й проводить майстер-класи з художнього мистецтва. Працівники бібліотек організували ігрові, розвиваючі програми, лекторії, книжкові виставки «Європейські сніданки», кожна з яких відображала народні традиції, культуру та кулінарію певної країни Європи. Бібліотеки передали до Центру 300 примірників цікавих книг українських авторів. Плідно працює розмовний клуб «Спілкуймося українською!», майданчик для обміну книг (буккросинг).

    КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

    Теги
    • #кривий ріг
    • #впо
    • #навчання