Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: «Продовжуємо відновлення лікарень після передачі їх у підпорядкування місту. Проводяться як будівельні роботи так і забезпечення сучасним обладнанням - 9 лікарень отримають сучасні системи забезпечення киснем»

  8 Лютого 2022, 16:29 Поділитися

  До 2019 року лікарні Кривого Рогу перебували у підпорядкуванні області, а 10-та міськлікарня була у підпорядкуванні Придніпровської залізниці (до міста перейшла у 2015 році). Коли їх передали в підпорядкування міста, у них почалися ремонти та оснащення сучасним обладнанням. Наразі, в умовах медичної реформи, коли всі лікарні стали самостійними суб'єктами господарювання та мають фінансуватись НСЗУ, у Кривому Розі міська влада продовжує залучати кошти на проведення ремонтів для забезпечення криворіжців якісним медичним обслуговуванням.

  О

  Пандемія коронавірусу стала справжнім викликом для всієї галузі медицини. Міська влада Кривого Рогу продовжує надавати допомогу медзакладам у забезпеченні спецобладнанням, медикаментами, засобами індивідуального захисту, а також вирішує ще одну вкрай гостру проблему – відбудовуються системи киснезабезпечення, роботи тривають у 9 медзакладах. В тому числі, ведуться роботи із монтажу системи киснезабезпечення у міській лікарні №10 на вулиці Вернадського, 141 А.

  8 лютого голова Громадської ради міста Олександр Вілкул провів у десятій лікарні виїзну нараду щодо питання оснащення лікарень міста системами киснезабезпечення та поспілкувався із медпрацівниками.

  Олександр Вілкул сказав: «Кожного разу, відвідуючи наші лікарні, спілкуючись із лікарями, медсестрами я не перестаю щиро захоплюватися їх витримкою та мужністю. Третій рік поспіль Кривий Ріг як і вся країна та світ живе і працює в умовах пандемії. Для всіх нас це випробування на міцність. І давайте будемо відвертими, медична система України не була готова до такого виклику. Зокрема, із спалахом пандемії лікарні зіткнулися із проблемою киснезабезпечення. Справа в тому, що з 2006 року такі системи прибрали з усіх лікарень країни. Зараз ми їх будуємо заново. Крім десятої лікарні, ведуться роботи із встановлення систем централізованого подання кисню у лікарнях № 1, 3, 5, 7, 11, 16, 17 та інфекційній лікарні. В цілому, при нормі 80% у нас майже 99% ліжок «ковідних» лікарень забезпечені киснем».

  Наразі, на першому поверсі головного корпусу «десятки» проводяться будівельні роботи з облаштування приміщення так званої «Кисневої». Зроблено розводку трубопроводу із мідних труб на умовний тиск 2,3 міліпаскаль по всім відділенням лікарні та завезено два кисневих генератора фірми «Дуплекс». Централізована подача кисню – це 30-60 літрів за хвилину, він застосовується у важких випадках. Звичайний концентратор надає 15 літрів за хвилину.

  До кінця березня будівельники обіцяють завершити монтаж системи киснепостачання. Таким чином, всі 155 ліжок по лікарні будуть забезпечені централізованим киснем, що дасть змогу покращити якість лікування хворих як на коронавірус так і на інші хвороби.

  Головний лікар міської лікарні №10 Володимир Семенів зазначив: «Зараз дійсно дуже важкий час для всієї медицини і системну підтримку міста переоцінити складно. Наша лікарня за останні роки реально отримала друге дихання - проведені ремонти, закуплено нове обладнання, яке допомагає в ефективному лікуванні криворіжців. Нова система забезпечення киснем – це ще один ефективний елемент допомоги людям навіть у найважчих випадках».

  Стосовно міськлікарні №10 то проведений капітальний ремонт закладу, відкрите травматологічне відділення. Під час проведення капремонту лікарні заклад отримав значну кількість вкрай необхідного медичного обладнання. Завдяки співпраці з німецькими колегами, криворізькі лікарі мають можливість проходити стажування у клініці Німеччини.

  За увесь час пандемії на боротьбу з COVID-19 з міського бюджету спрямовано майже 200 млн гривень. Закуплено обладнання, тести, засоби індивідуального захисту, кисневі установки. В цілому, у планах на 2022 рік: капітальні ремонти в інфекційній лікарні – новий сучасний чотириповерховий корпус з оснащенням сучасним обладнанням; буде проведено капремонт у дитячому відділенні 8-ї міськлікарні та утеплено будівлю лікарні №5; у 9-й лікарні буде проведено ремонт відділення інфаркту; буде відкрито ще дві сучасні амбулаторії.

  Теги
  • #модернізація
  • #лікарні