Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Катриченко: «Для захисту підприємців ми провели дуже велику роботу з Минрегіоном, щоб відмінити методику №315 – сьогодні в усній розмові мені було обіцяно, що методику відмінять»

  31 Січня 2022, 16:23 Поділитися

  Із вересня 2021 року міськрада Кривого Рогу вимагає від уряду понизити тарифне навантаження на підприємців, для яких рахунки на тепло через установлені Кабміном ринкові ціни на газ і підвищувальні коефіцієнти злетіли в рази.

  О

  Олександр Катриченко, заступник міського голови і керівник робочої групи, до якої ввійшли підприємці, представники виконкому і теплопостачальних організацій міста сказав:
  «Декілька місяців місто проводило велику роботу для того, щоб захистити підприємців і добитися відміни прийнятих центральною владою рішень, через які  малий бізнес по всій країні й в Кривому Розі опинився під величезним тарифним тиском. Зокрема, 315-ої методики, що встановлює для підприємців підвищувальний коефіцієнт 1,5. Ми на боці наших підприємців, ми постійно працювали і вели переговори з Минрегіоном та іншими відомствами, надсилали листи, звернення, конкретні пропозиції як понизити навантаження. І зараз є серйозна надія, що Минрегіон відмінить методику №315 – сьогодні мені в усній розмові це пообіцяли!».
  Із вересня минулого року, коли стало зрозуміло, що через уведені Кабміном ринкові ціни на газ і низку інших прийнятих в Києві рішень – зокрема, 315-ої методики, що встановлює для бізнесу коефіцієнт 1,5 до тарифу на тепло – підприємці опиняться від жорстким тарифним ударом в опалювальний період, міськрада Кривого Рогу зверталася до Кабінету Міністрів України, керівництва НАК «Нафтогаз», профільного відомства з вимогами встановити для споживачів міста ціни на газ на рівні собівартості українського видобутку.
  Відповідне звернення за ініціативи депутатів Блоку Вілкула «Українська перспектива» було направлено в Київ ще 29 вересня 2021 року. При цьому, фракція «Слуга народу» в міській раді тоді відмовилася голосувати за звернення проти підвищення тарифів для криворіжців. У грудні також було порушено питання з обґрунтуванням критичності ситуації і методики №315 для малого бізнесу з Минрегіоном.
  14 січня було направлено звернення до Кабміну і керівництва «Нафтогаз» з вимогою встановити ціну на газ для підприємців на рівні цін для населення, відмінити методику №315 і переглянути Закон України про ЖКГ, щоб передбачити можливість індивідуального відключення від опалення. За це звернення проголосували депутати Блоку Вілкула «Українська перспектива», ОПЗЖ і ЄС. Як і у вересні – не підтримали звернення на захист підприємців депутати фракції «Слуга народу».
  26 січня депутати міської ради також підтримали низку петицій від підприємців міста, зокрема про те, що монобільшість депутатів Верховної Раді, в зокрема Ю. Корявченков, В. Захарченко та О. Криворучкіна, повинна винести на найближчій сесії на засідання Верховної Ради законопроєкт про компенсацію відшкодування витрат підприємцям, які вони понесли, і понесуть надалі у зв'язку із зростанням цін на газ і тепло.
  Окрім цього, 28 січня відбулося засідання робочої групи, створеної за розпорядженням в. о. міського голови Ю. Г. Вілкула, до якої ввійшли автори петицій, підприємці, представники теплопостачальних організацій та виконкому. Учасниками робочої групи ще раз було зроблено акцент на тому, що ключовими моментами, які призвели до різкого зростання тарифів на тепло для ФОПів, є два аспекти: уведення в дію методики №315 і встановлення ринкової ціни на газ – це 90% складової тарифу. Керівником робочої групи, заступником міського голови Олександром Катриченко було узагальнено вимоги і пропозиції підприємців, сформовано та надано пропозиції до Мінрегіону.

  Теги
  • #опалення
  • #тарифи