Вгору
    Онлайн трансляція
    Програма передач

    Останні відео

    Назад до програми передач

    Попередні випуски

    Результати пошуку

    Підвищення тарифів на тепло для городян на 31% і на 302% для лікарень, шкіл і бюджетної сфери через зростання цін на енергоносії – неприпустимо! Вимагаємо продавати місту газ за собівартістю видобутку – депутати від Блоку Вілкула «Українська перспектива» ініціювали звернення до Кабміну і держмонополій

    29 Вересня 2021, 16:30 Поділитися

    Звернення на захист криворіжців підтримали й ухвалили сьогодні на сесії більшість депутатів міської ради. При цьому, фракція «Слуги народу» відмовилася голосувати проти підвищення тарифів для криворіжців.

    Підвищення тарифів на тепло для городян на 31% і на 302% для лікарень, шкіл і бюджетної сфери через зростання цін на енергоносії – неприпустимо

    За ініціативи Блоку Вілкула «Українська перспектива» депутати Криворізької міської ради звернулися до Кабінету Міністрів України, профільних міністерств, керівництва НАК «Нафтогаз» і НКРЕКП, що має виключне право встановлювати ціни на енергоносії, у зв’язку із критичною ситуацією, яка неминуче виникне в опалювальному сезоні 2021/22 рр. внаслідок різкого збільшення цін на газ, електроенергію та інші складові собівартості тарифів на тепло.

    «Тарифи на тепло, які діють зараз і так є непідйомними для більшості криворіжців. Вони були сформовані й затверджені НКРЕКП, що підпорядковується Кабінету Міністрів України, у 2018 році. Але вже в наступному опалювальному сезоні, через зростання цін на енергоносії, є ризик підвищення тарифів на опалення для населення на 31%. Криворізька міськрада, висловлюючи інтереси всіх криворіжців, категорично проти підвищення тарифів!», - сказала депутат Вікторія Третяк, яка виступала від фракції Блоку Вілкула «Українська перспектива».

    Також було підкреслено, що Верховною Радою України був прийнятий та набув чинності 20 серпня 2021 року Закон України №1657-IX, яким дозволяється відключення від енергоносіїв за борги навіть в морози.

    Через зростання цін на енергоносії, в критичній ситуації опиниться й бюджетна сфера. Для шкіл, садочків, лікарень, а також підприємств всіх форм власності ціна на газ підвищується взагалі з 6450 грн за тис. м3 до 24 769 грн за тис. м3. А опалення – на 302%.

    Таким чином, з бюджету лікарень, соціальних установ, шкіл і дитячих садків Кривого Рогу буде додатково вилучено в опалювальний сезон 2021/22 рр. 748 мільйонів гривень. А це – астрономічна сума. Це призведе до важкого вибору – або закриття закладів, або невиплата зарплат лікарям, вчителям, соцпрацівникам.

    «Ми пам’ятаємо, як в останні роки, щоб не опалювати приміщення, в зимовий період вищі навчальні заклади, що підпорядковуються Міністерству освіти, відмовлялися від очного навчання. Ми не хочемо, щоб те ж саме було у всій бюджетній сфері. Підвищення ціни на газ в 3,8 разів, а опалення в 3 рази для підприємств, торгівлі, малого і середнього бізнесу неминуче призведе до значного зростання споживчих цін на товари для населення і продукти харчування.

    Захищаючи інтереси криворіжців, настійно вимагаємо – забезпечити продаж місту Кривому Рогу газу українського видобутку за собівартістю – 3500 грн за тис. м3. Підкреслюємо: згідно з Конституцією України її надра належать народу. А державне підприємство АТ «Укргазвидобування» видобуває газ у достатній кількості для забезпечення потреб жителів усієї країни й комунальної сфери. Цей газ дасть можливість міським підприємствам теплокомуненергетики навіть знизити тарифи на тепло й не допустити неминучих соціально-економічних потрясінь», - підкреслюється в прийнятому зверненні.

    Криворізькі депутати також наголосили, що не розуміють, куди йде різниця між собівартістю видобутку українського газу і тією ціною, за якою його продають і тому конструктивні пропозиції щодо реального механізму зниження тарифів повинні бути в Києві почуті й прийняті. «До початку опалювального сезону залишилося обмаль часу, тому вимагаємо прийняти рішення і відповісти на наше звернення негайно!», - йдеться у зверненні, яке направлене до Кабміну та державних монополій.

    Теги
    • #тарифи