Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: «Проблем у нас в медицині вистачає, але наступного року місто отримає новий корпус інфекційної лікарні. Роботи вже виконані на 60%»

  29 Жовтня 2021, 16:34 Поділитися ОФІЦІЙНО

  З 1 квітня 2020 року лікарні є самостійними суб'єктами господарювання і повинні фінансуватися, згідно з реформою, Національною службою здоров'я України. Але, щоб реально допомогти медикам і закладам охорони здоров'я у 2021 році у міському бюджеті на розвиток та модернізацію медицини, а також оплату енергоносіїв, придбання обладнання, ремонти передбачено майже 260 млн грн.

  О

  У Кривому Розі коштом міського бюджету триває капітальний ремонт одного із корпусів криворізької інфекційної лікарні №1, яка  у 2019 році  була передана місту з обласного підпорядкування. Фактично - це буде новий сучасний дитячий комплекс для надання якісної медичної допомоги.  Голова Громадської ради міста Олександр Вілкул провів робочу нараду з керівництвом інфекційної лікарні та будівельниками щодо ходу ремонту. 
  «Із медициною у нас, безумовно, багато проблем, але якщо первинна ланка завжди була на балансі міста і зроблено більше 50 амбулаторій сімейної медицини, то лише наприкінці 2019 року заклади вторинної  ланки  передали місту  з  балансу області. 
  Зараз  реалізується   велика програма, у тому числі, і з ремонту  закладів вторинного рівня. Зокрема, в інфекційній лікарні  проводиться капітальний ремонт. Фактично,  буде  зроблений новий корпус на 98 місць. У нормальній ситуації - це буде дитячий корпус, а у працюючому поряд корпусі буде доросле відділення.  У ситуації коронавірусу один із корпусів  прийматиме  лише хворих на ковід, а інший  - пацієнтів з  усіма іншими  інфекційними захворюваннями.  У  2022 році, на початку літа, лікарня -  з новим обладнанням, новими ліжками, розводкою кисню вже буде введена в  експлуатацію. Це –  великий та важливий  проєкт»,-  зазначив О. Вілкул.
  Будівельники вже виконали всі демонтажні та покрівельні роботи, відремонтовані марші та ганки, облаштований центральний вхід та встановлений пандус для людей з обмеженими  можливостями. Замінені всі вікна та двері на енергозберігаючі, стіни облицьовані, облаштована вентиляція. Завершена заміна систем: опалення, зі встановленням біметалевих радіаторів та систем водопостачання, водовідведення з улаштуванням подачі гарячої води; виконана заміна внутрішньої електромережі, зі встановленням LED – світильників. Наразі, розглядається можливість встановлення системи генерації кисню. В цілому, роботи виконані вже на 60%.
  «У складних умовах пандемії капітальні ремонти і закупівля нового обладнання  відбуваються завдяки системній підтримці міста. Відкриття після капремонту 4-х поверхового корпусу в повному обсязі дозволить значно поліпшити умови надання криворіжцям якісної первинної та вторинної медичної допомоги», - сказала в.о. директора інфекційної лікарні Олена Партоєва.
  З початку пандемії у лютому 2020 року інфекційну лікарню було перепрофільовано - 180 ліжок обладнано для надання допомоги пацієнтам тільки з COVID-19, а з березня 2021 ще додатково – 25 ліжок (всього - 205 ліжок), в тому числі - 12 ліжок у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Коштом міського бюджету закуплено нове діагностичне обладнання: ЕКГ-апарати, ШВЛ,  отримали 203 кисневі концентратори, а також засоби особистого захисту для медперсоналу, дезінфекційні засоби, водонагрівачі, рециркулятори, стерилізатор паровий, холодильники, електрокардіограф, дефібрилятор, напівавтоматичний біохімічний аналізатор, будівельні матеріали для поточного ремонту.

  Теги
  • #ремонт
  • #медицина