Є. Удод: Нам вже повідомили, що Кривий Ріг в 2021 році не отримає від держави жодної копійки на компенсацію вартості тарифів, а збитки для бюджету міста задля того, щоб тарифи для населення не піднімались і опалювалась комунальна сфера, становлять 1 млрд 127 млн гривень
На сьогоднішньому засіданні сесії міськради розглядалися питання бюджету міста, зокрема кошти спрямовані на підтримку медицини, освіти, соціальний захист мешканців, сферу ЖКХ.
У той же час перший заступник міського голови Євген Удод повідомив:
«Для того, щоб утримати в цьому опалювальному періоді ціну на опалення для криворіжців на рівні минулого року, місто витратить астрономічну суму – 567 мільйонів гривень. Як ви знаєте, міськрада Кривого Рогу зверталася до Кабінету Міністрів та керівництва держмонополій, щоб місту було надано газ за ціною собівартості видобутку. Але ніхто український газ за собівартістю нам так і не дав. Крім цього, нам вже повідомили, що цього року від держави місто жодної копійки на компенсацію зростання вартості тарифів не отримає».
Раніше, за рішенням в. о. міського голови Юрія Вілкула, яке було підтримано Громадською радою при виконкомі міськради та виконкомом міськради, для мешканців тариф на тепло не буде змінюватися, а застосовуватиметься на тому ж рівні, що й у минулому опалювальному сезоне – 1701 грн / 1 Гкал, незважаючи на обґрунтовані розрахунки теплогенеруючих підприємств, за якими тарифи на тепло для криворіжців у зв'язку з різким зростанням цін на енергоносії повинні бути підвищені на 31% і складати в середньому 2228 грн / Гкал.
У той же час, подорожчання газу, електроенергії та інших складових тарифу, на які місто жодним чином не впливає, призведе до збитків міста від непідвищення цін для населення - 567 мільйонів гривень, а повні збитки, з урахуванням лікарень, садочків, шкіл – 1 мільярд 127 мільйонів грн. При тому, що бюджет розвитку міста складає всього 600 мільйонів.
Для бюджетних організацій ціна природного газу яку встановив НАК Нафтогаз по всій країні за 1000 м3 у новому опалювальному сезоні складе 16 391 грн. При цьому реальні механізми компенсації бюджетам міст за оплату тепла в школах, дитсадках, лікарнях у зростаючим тарифам на цей рік не передбачені - це лягає на місцеві бюджети. Це означає зняття коштів на ремонти, утримання бюджетних закладів, вирішення інших нагальних питань.