Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Ю. Вілкул: «На підтримку медиків, вирішення нагальних питань медицини, освіти, та сфери ЖКГ місто спрямує додатково майже 60 млн грн»

  1 Вересня 2021, 12:29 Поділитися

  Завдяки економії, яку керівництву міста вдалося досягти в першому півріччі завдяки дбайливому і раціональному використанню бюджетних коштів, на серпневій сесії було виділено додатковий фінансовий ресурс – майже 60 млн грн на підтримку працівників лікарень, ремонти закладів освіти, придбання оргтехніки, меблів, розвиток спорту та ЖКГ.

  Ю

  В. о. міського голови Юрій Вілкул, якого 25 серпня більшість депутатів міськради обрала секретарем міськради, а значить, виконуючим обов'язки мера до наступних виборів, зазначив: «Місто працює, розвивається, виконуються всі муніципальні програми. Як завжди, найбільше навантаження на галузі освіти, медицини, житлово-комунальне господарство. І навіть в умовах пандемії знаходимо кошти на ремонти шкіл, дитячих садків, медзакладів, модернізацію обладнання. Вкотре, щоб медичні працівники не залишилися без зарплати, адже коштів, що виділяє Національна служби здоров’я України – не вистачає, з міського бюджету виділяємо 4 млн грн на заробітну платню медикам 1-ї та 2-ї дитячих лікарень, інфекційної лікарні, 5-ї поліклініки та дитячої стоматології. В цілому, з початку року на зарплату медичним працівникам з міського бюджету направлено вже більше 21 млн грн. Також місто виділило лікувальним закладам додатково 6 млн грн на підготовку до опалювального сезону».

  Згідно з реформою галузі охорони здоров'я з 1 квітня 2020 року всі лікарні повинні фінансуватися державою через НСЗУ. Однак, перебої з фінансуванням виникають постійно. Це пов'язано і з вимогами, які Національна служба здоров’я України висуває до лікарень і зі встановленими нормами по необхідній кількості хворих. Наприклад, дитячі лікарні №1 та 2 не відповідають цим вимогам, так як у них немає необхідної заповнюваності ліжок, а також заниженими в деяких випадках НСЗУ розцінками на оплату послуг з лікування, коли не береться до уваги комп'ютерна томографія і т.п.

  У зв'язку з цим, щоб не залишити медиків без зарплати, місто спрямовує кошти, які могли б бути використані на ремонти доріг, шкіл, дитсадків і лікарень. 19 липня цього року мер Костянтин Павлов направив до Міністерства охорони здоров'я екстрену телеграму з вимогою терміново втрутитися в ситуацію для забезпечення безперебійного фінансування закладів охорони здоров'я. У результаті, 22 липня Національна служба здоров'я перерахувала відповідні кошти 9-ти лікарням Кривого Рогу.

  Додатковий фінансовий ресурс – 2,6 млн грн, місто направляє на проведення ремонтів освітніх закладів: капремонт покрівлі центру дитячо-юнацької творчості «Мрія», придбання 2-х лічильників тепла для школи №62. Крім того, з 1 вересня у Кривому Розі в Тернівському районі відкривається другий у місті інклюзивно-ресурсний центр. Цей важливий для діток зі складними вадами розвитку та їх батьків освітній проєкт розпочав Костянтин Павлов і для початку роботи центру на серпневій сесії виділено 716,3 тис грн.

  Також, у рамках співфінансування державної субвенції, з міського бюджету виділено 9,3 млн грн на придбання більше 1000 ноутбуків для педагогічних працівників та закупівлю меблів для перших класів у рамках реалізації концепції «Нова українська школа». На придбання продуктів харчування для закладів дошкільної та загальної середньої освіти виділено 8,5 млн грн.

  Теги
  • #жкг
  • #медицина