Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Енергоефективні технології – в будинки криворіжців: місто допомагає жителям з термомодернізацією осель, що дозволяє економити кошти на оплату послуг ЖКГ

  27 Серпня 2021, 14:56 Поділитися ЦИТАТА

  У Кривому Розі триває і буде продовжена реалізація Об’єднаної Програми з розвитку міста, розробленої Костянтином Павловим та Юрієм Вілкулом напередодні минулих виборів. Так, успішно реалізуються програми із впровадження енергоефективних заходів в будинках мешканців.

  Енергоефективні технології – в будинки криворіжців: місто допомагає жителям з термомодернізацією осель, що дозволяє економити кошти на оплату послуг ЖКГ

  Місто відшкодовує ОСББ та ЖБК 20% суми банківського кредиту, залученого будинками для придбання енергоефективного обладнання або матеріалів. Також, отримати фінансову підтримку на виконання заходів з енергоефективності об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та житлово-будівельні кооперативи можуть із міського бюджету у рамках державної програми «Енергодім», до якої Кривий Ріг приєднався торік.

  На серпневому засіданні міськвиконкому, що провів Юрій Вілкул, після того як 25 серпня більшість депутатів міськради обрали його секретарем, а значить, виконуючим обов’язки мера до наступних виборів, розглянуто 75 питань, пов’язаних із роботою житлово-комунального господарства, соціальної підтримки містян, розвитку медицини, освіти, спорту, підприємництва тощо. Основне питання стосувалося напрямів реалізації енергоефективної політики в місті. Зокрема, у сфері підтримки житлового фонду.

  Оксана Котунова, начальник відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій зазначила: «З 2016 року працює міська програма з відшкодування частини кредитів ОСББ та ЖБК. За цей час з міського бюджету відшкодовано 268 кредитів на суму 9 млн грн. З початку 2021 року 81 будинок вже отримав відшкодування частини вартості кредитів на загальну суму 3,5 млн грн. Завдяки такій підтримці мешканці будинків замінили у місцях загального користування старі дерев’яні вікна на сучасні енергоефективні, електропроводку, модернізували систему освітлення з упровадженням світлодіодного обладнання, проводилась також термомодернізація системи опалення. У підсумку, разом із підвищенням комфорту в їхньому будинку, поліпшенням якості надання житлово-комунальних послуг, люди отримують економію енергетичних ресурсів, зменшення витрат на подальше утримання будинку».

  У 2020 році Кривий Ріг приєднався до програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», державної установи «Фонд енергоефективності». У рамках програми відшкодовується 10% суми кредиту та відсотків за користування кредитом, залученим ОСББ на виконання заходів з енергоефективності, що входять до пакету «Б» («Комплексний») та передбачають повну термореновацію будинку.

  Кривий Ріг займає перше місце серед інших міст області в питаннях відшкодування коштів з міського бюджету на заходи з енергоефективності для ОСББ та ЖБК. Із трьох міст Дніпропетровщини, які долучилися до програми «Енергодім», лише у Кривому Розі здійснюється компенсація не лише тіла кредиту, але й відсотків за ним.

  Наразі, заявку до Фонду Енергоефективності подали 9 ОСББ: 6 ОСББ – в Інгулецькому районі, і по 1 – в Тернівському, Металургійному та Покровському районах.

  Загальна вартість заходів, за попередньою оцінкою, становить 24 млн грн, економія енергоресурсів – 4 млн кВТ/ год. Ознайомитися з умовами участі в міських програмах з підвищення енергоефектиктивності будинків криворіжців можуть за посиланнями: https://so.kr.gov.ua/ua/treezas_so/pg/5078077777_d1/  https://so.kr.gov.ua/ua/treezas_so/pg/5142577777_d2/

  Довідково: Протягом січня-червня 2021 року комунальні підприємства, бюджетні заклади та промислові підприємства виконали заходи з енергоефективності на загальну суму 35 млн грн. Заощаджено 4 тис. тонн умовного палива на суму 30 млн грн. Також, у місті реалізуються масштабні проєкти з термореновації палацу культури «Мистецький», інфекційної лікарні. Також, запланований капітальний ремонт фасаду будівлі з утепленням музичної школи №10.

  Теги
  • #жкг
  • #модернізація