Рідкісна можливість: у Кривому Розі експонують шедеври живопису з приватної колекції
У криворіжців з’явилася можливість на власні очі побачити роботи культових українських майстрів образотворчого мистецтва, що були зібрані у приватній колекції, а нині лише на два дні – представлені на виставці у GREY Club House.
Увазі містян представлені близько сотні полотен, здатних вражати та заглиблювати у роздуми. Картини кисті Давида Бурлюка – футуриста, поета, художника, автора понад 20 тисяч робіт, що зберігаються у найкращих галереях світу; Адальберта Ерделі – засновника Закарпатської школи живопису, учасника паризьких салонів, де він виставлявся разом з Боннаром, Дереном, Дюфі та Матісом; Марії Синякової – засновниці українського авангарду та неопримітивізму та багатьох інших визнаних українських талантів.
«Дуже важливо, що люди діляться творами з приватних колекцій, що вони десь не висять для себе у вітальні, а багато людей, хто хоче, може долучитися. Цікаво бачити імена відомі, які переважно бачимо у великих музеях. Там Харків, Одеса, а у Кривому Розі не зустрінеш. І цікаво, що вони в одній експозиції. Ці твори, абсолютно різнопланові. У такому контексті побачити їх – цінно», – поділилася враженнями від відвідин експозиції Анастасія Ярошевич, директорка музею-квартири Григорія Синиці.
Поряд з полотнами знаних майстрів, з різних куточків країни, розміщені роботи нашого земляка Євгена Дзюби, які органічно влилися в загальну атмосферу виставки.
Творчість для митця - це рефлексії на події з життя, його почуття та ідеї, які знайшли своє втілення на полотні. У його роботах можна помітити давньогрецькі мотиви. Про природу і закономірність їх використання розповів сам автор.
«Ми частина європейської культури. Тому давньогрецькі міфи для нас дуже важливі, вони архетипічні, вони дуже глибокі. І прикро, що вони сприймаються, як дитячі казочки. Насправді там закладені дуже складні та глибокі ідеї».
Побачити картини варті місць у найвідоміших галереях світу можна до 17.00. Вхід вільний, а задаватиме музичний тон експозиції Артем Бондаренко.
Нагадаємо, що раніше у пк «Північний» відкрили виставку Петра Буряка.
«Дуже важливо, що люди діляться творами з приватних колекцій, що вони десь не висять для себе у вітальні, а багато людей, хто хоче, може долучитися. Цікаво бачити імена відомі, які переважно бачимо у великих музеях. Там Харків, Одеса, а у Кривому Розі не зустрінеш. І цікаво, що вони в одній експозиції. Ці твори, абсолютно різнопланові. У такому контексті побачити їх – цінно», – поділилася враженнями від відвідин експозиції Анастасія Ярошевич, директорка музею-квартири Григорія Синиці.Поряд з полотнами знаних майстрів, з різних куточків країни, розміщені роботи нашого земляка Євгена Дзюби, які органічно влилися в загальну атмосферу виставки.
Творчість для митця - це рефлексії на події з життя, його почуття та ідеї, які знайшли своє втілення на полотні. У його роботах можна помітити давньогрецькі мотиви. Про природу і закономірність їх використання розповів сам автор.
«Ми частина європейської культури. Тому давньогрецькі міфи для нас дуже важливі, вони архетипічні, вони дуже глибокі. І прикро, що вони сприймаються, як дитячі казочки. Насправді там закладені дуже складні та глибокі ідеї».Побачити картини варті місць у найвідоміших галереях світу можна до 17.00. Вхід вільний, а задаватиме музичний тон експозиції Артем Бондаренко. Нагадаємо, що раніше у пк «Північний» відкрили виставку Петра Буряка.